Melaanie Melaanie komentáře u knih

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Příběh Dana a Stelly byl opravdu dojemný a krásný. Určitě doporučuji přečíst, je to romantika, ale i trochu zklamání nad osudy. V knize se objevují dvě časové roviny a obě do sebe hezky zapadají.

03.05.2021 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Kniha vás donutí k zamyšlení nad vaším životem. Vyměnili byste svůj život za život někoho jiného?

22.03.2021 4 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Tento díl uzavírá celou sérii. Je to příjemný román, taková oddechovka - jednohubka. Pokud nehledáte nic náročného ale něco u čeho si chcete odpočinout tak neváhejte.

Holka ze sekáče Holka ze sekáče Tereza Kratochvílová

Knížka je fajn. Napsaná je velmi čtivě a od první stránky vás to vtáhne do knihy. Pro mě to bylo oddechovka, ve které jsem se dozvěděla o životě autorky. Téma adopce je určitě hodně zajímavé a umím si představit, že to nebylo jednoduché se se svým životním příběhem podělit i se světem.

22.03.2021 3 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Styl psaní mi nejdříve nevyhovoval, ale jakmile jsem se do knihy začetla, tak mi to už nevadilo a sžila jsem se s tím. Téma, která se zaobírá potraty a právy nenarozených dětí je velmi zajímavé. Myslím si, že každý má právo se rozhodnout, tak jak uzná za vhodné a nejlepší.

22.03.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Taková fajn oddechovka. Skvěle se u ní člověku relaxovalo a určitě doporučuji přibalit do tašky na nějakou dovolenou.

22.03.2021 3 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Knížka měla dobrý spád, četla se opravdu sama a ty krátké kapitoly? Ty nutí člověk nepřestávat číst. Téma bylo zajímavé a bylo vidět, že pro rodinu jsou lidé ochotní riskovat mnoho.

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Velmi zajímavá, čtivá a dobrá. Psychologie postav dobře zpracovaná. Určitě stojí za přečtení a i k zamyšlení. Co více napsat? Přečti si ji.

22.02.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha je psaná pro mě zajímavým style. Ještě jsem takhle psanou knihu nečetla. Samotný příběh, je zajímavý, místy milý a hezký ale ke konci je smutný. Dýchá na vás beznaděj, ale pak přeci jen na vás opět dýchne naděje na lepší zítřky, kdy ta naděje postupně vyprchává. Kniha ale končí myslím si s odkazem na lepší zítřky. Kniha popisuje vztah tři kamarádů, intriky společnosti, naděje ale i jejich ztrátu.

14.11.2020 5 z 5

Pařížanka Pařížanka Sophie Bardot

Od této knihy jsem měla trošku jiné očekávání a opět jsem dostala trošku něco jiného. Nevím, příběh mi přijde dosti neuvěřitelný a říkám si, že přeci nikdo nemůže mít takovou smůlu, aby se mu stalo tolik divných a absurdních věcí, i když co já vím že?

20.10.2020 3 z 5

Asi jsem od knížky čekala něco jiného, než co jsem dostala. Čekala jsem, že se dozvím více z práce letušky a všeho kolem. Občas jsem se pousmála nad nějakou příhodou, ale ve směs jsem si říkala, že je to trošku trapas. Bohužel mi tato kniha moc nesedla.

20.10.2020 2 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tuto knihu bych doporučila každému. Skvěle se čte a pokud má někdo rád příběh, který se odehrává v delším časovým úseku, tak si přijde na své.
Hezky popsaný příběh dívky a pak i ženy a matky.

20.10.2020 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Příběh odehrávající se v knize byl od začátku takový zamotaný. Měla jsem nějaké domněnky, které se mi ale na konci knihy naprosto vyvrátily. Do první půlky knihy jsem si říkala, no dobrý hlavní hrdinka lže, jenže od druhé poloviny se vše začalo ukazovat trošku v jiném světle. Určitě kniha stojí za přečtení, protože to co se odhalí na konci, byste nečekali.

22.07.2020 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Knihu jsem poslouchala jako audio knihu. Určitě stojí za přečtení nebo jako v mém případě k poslechnuti. Je fajn podívat se na to, jak to chodilo dříve a jaké hodnoty vyznavali naši prarodiče. Na tomto je vidět, jak se svět a priority mění. Jazyk je lidový, občas místy peprny.

15.06.2020 3 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Příběh odehrávající se před tím, než co známe ze seriálu Stranger things. Je to příjemné a rychle unikající příběh, kde se seznamuje mě s tím, jak vše začalo. Trošku mě mrzí, že zde nebylo více informací o laboratoři a subjektech. Doufala jsem, že tam bude více z příběhu Terry a Jedenáctky. Je to fajn oddechovka a pro fanoušky seriálu určitě doporučuji přečíst.

31.05.2020 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Čtivě napsaný příběh, který rychle ubíhal a nutil vás číst dál a dál. Příběh byl zajímavý a jak jsem se blížila do finále, tak jsem si říkala, že to bude tak jak to skončilo. Sice jsem doufala v trošku jiný konec, ale přesto knize nemám co vytknout. Opravdu byla čtivá a líbila se mi.

20.05.2020 5 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Každá kniha s touto tématikou skrývá silný příběh, na žádný z těchto příběhů by se nemělo zapomínat. V této knize je vykreslena touha a vůle zachránit svoji rodinu, sebe a lásku. Opravdu se mi příběh líbil a určitě stojí za přečtení.

20.05.2020 5 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Závěrečný díl trilogie o funebracce Blumelove byl hodně zajímavý a čtivý. Tento díl nás zanese do Hamburku, kde chce Blumelova začít nový život, který se jí ale tak trochu zkomplikoval a zase bojuje o svůj život a o své holčičky. Je zajímavé, kam až je matka ochotná zajít, aby získala své děti zpět. Určitě doporučuji k přečtení, pokud máte tento žánr rádi.

20.04.2020 5 z 5

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

Příběh byl od začátku zajímavý, téma se mi také líbilo a při čtení děj rychle ubíhal. Ve světě se objeví nový virus, ztratí se soutěžící z Miss Amerika a že záhadných důvodů hynou včely. Opravdu zajímavé propojení. Doporučuji.

09.02.2020 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Knížka měla příjemný spád a četla se sama. Pořád jsem přemýšlela, jak to bude dál a nechtěla jsem přestat. Příběh Emily a Adama vám prostě nedá spát, já to tak aspoň měla. Když jsem knížku dočetla, tak jsem si řekla wau. Ten konec?! To jsem fakt nečekala.

29.01.2020 5 z 5