mekkejla mekkejla komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Další krásný příběh z pera mé oblíbené spisovatelky. Moc se mi líbilo přeskakování mezi postavami a v čase - vybudovalo se tak hezky napětí a vše se postupně vysvětlilo přesně v pravou chvíli.

11.04.2024 5 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Mrzí mě to, ale na víc než 3 hvězdičky to tentokrát nemělo. Možná to bylo i tím, že jsem na čtení poslední dobou neměla moc čas, a tak jsem ji četla pomalu a rozkouskovaně, takže gradace napětí trochu pokulhávala a určitě mi ušly nějaké důležité drobnosti. Každopádně to nic nemění na tom, že mi bylo vlastně jedno, co se s tou potvorou stalo a rozuzlení mi přišlo trochu nesmyslné. Další díl snad bude lepší, Falk se i přesto stal mým oblíbencem.

02.04.2024 3 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Po dlouhé době kniha od Jojo, která mě opravdu bavila. Originální námět, příběh zasazený do nádherné přírody, zajímavé, i když možná trochu černo bílé postavy, opravdu krásná oddechovka.

17.03.2024 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Napínavé, čtivé, skvěle vystavěné. Příběhy ze současnosti a minulosti jsou velmi chytře poskládané a autorka si nás tak povodí a zmate nás, takže závěr jsem nečekala, ale přitom dával naprostý smysl. Aaron a Raco jsou sympaťáci, určitě si přečtu i další díl.

25.02.2024 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Není to úplně klasická detektivka, část knihy je opravdu spíš rodinné drama, ale to vůbec nevadí. Autorka nás seznámí se všemi postavami, nechá nás nahlédnout do jejich přání a obav, dá nám důvody si je oblíbit nebo naopak nesnášet, zamotá do toho pár rádoby jasných motivů k trestnému činu a pak to vypukne. Kniha se opravdu nedá odložit, stránky ubíhají a najednou je konec. Ten mohl být asi vymazlenější, ale i tak dávám plný počet a těším se na další díl.

13.02.2024 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Když jsem šla sdělit své pocity po dočtení manželovi došlo mi, že tenhle díl byl vlastně YA fantasy. A vůbec mi to nevadilo. Utrpení Ciri bylo popsáno tak, že mi za ní pukalo srdce a závěrečnou scénu na ledě jsem si pak o to víc užila. Asi od poloviny knížky jsem přešla na audio verzi a ta je naprosto fantastická. Poslední díl už si vychutnám jen jako audio při procházkách s kočárkem.

09.02.2024 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Asi je to způsobeno mou láskou k výtvarnému umění, ale mě si příběh získal okamžitě a rozjezd mi vůbec nepřišel nijak zdlouhavý nebo nudný. Je pravda, že linka Anny byla napínavější, ale i Morgan jsem si zamilovala a fandila jí. Musím se poohlédnout po dalších knihách od autorky.

09.02.2024 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

(SPOILER) Tak tohle bylo velké zklamání... Příběh Doris byl fajn, i když samozřejmě dost neuvěřitelný. Víc by se mi líbil, kdyby byl prostě vyprávěn sám za sebe. Napasování na jména v adresáři bylo podle mě chvílemi dost na sílu - proč by si tam jinak proboha psala třeba Mika?? Jak už je tu zmíněno v jednom komentáři - autorka do knihy nacpala zbytečně moc témat (válka, drogy, znásilnění - asi vlastně 2x, smrt matky u porodu, smrt novorozence,...) a neměla čas nic rozvést hlouběji. Linka ze současnosti mě vyloženě štvala. Jenny mi byla nesympatická svým fňukáním a podceňováním se. Dialogy s jejím manželem a synem jsem protrpěla a její chování k malinké dceři, kterou sebou tahala spíš jako kouli na noze, bylo pro mě taky nepochopitelné.

08.01.2024 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Po dlouhé době knížka, která mě chytla a nepustila. Hynek byl vlastně dost hajzl, ale i tak jsem ho tak trochu chápala a fandila mu. I když byl schopný podvádět ženu a celkově nebyl bůh ví jaký charakter, tak to byl určitě skvělý doktor se svědomím. Jeho vztah s tátou a pak jeho odchod mě dost chytil za srdce. Lékařské prostředí bylo skvěle vykresleno, takhle nějak to v těch našich špitálech asi fakt funguje. No zkrátka opět další skvělá Dvořáková.

08.01.2024 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Fajn oddechovka. Vánoční atmosféra byla pěkná, ale u této série jsem zvyklá na lepší popisy dané země, přírody a tak. Tady to bylo hlavně o jídle. Jinak romantická zápletka průhledná jako vždy, ale tady to byl snad rekord - pan dokonalý se objevil snad hned na první stránce.

26.12.2023 3 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

(SPOILER) No já si nemůžu pomoct, ale libovat si nad tím, jaká je to romantická oddechovka, když tam jedna z hlavních postav v podstatě promarnila život díky blbosti vlastní mámy a nakonec umře na rakovinu, mi přijde hodně zvláštní. Paříž krásná, čokoláda lákavá, ale jinak se mi příběh moc nelíbil.

03.12.2023 3 z 5

Otáznik je polovica srdca Otáznik je polovica srdca Sofia Lundberg

Takový průměr za mě. Nejvíc mě zaujalo prostředí ostrova. Elin jsem často moc nechápala a když tak nad tím přemýšlím, tak žádná z ženských postav mi nebyla blízká... Hlavní zápletka byla jen stěží uvěřitelná, i když to jakoby dávalo smysl

21.10.2023 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Už je takovou mojí tradicí, že každý podzim na mě padne nálada přečíst si něco od Kinga. Jeho knihy jsou delší, člověk se během nich zavrtá do atmosféry příběhu, pár postav si zamiluje, pár jich nenávidí, nejdříve se to zdá zdlouhavé, ale nakonec se začte, stránky plynou a vám je pak líto, že už je konec - který byl tady teda skvělý, i když smutný. Celkově to bylo super, ty čtyři hvězdičky jsou velmi poctivé. Top od mistra u mě ale stále zůstává Dallas.

05.10.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Bylo to čtivé jako vždy. Erika je moje oblíbená hrdinka a moc bych jí přála trochu víc štěstí nejen v kariéře. Tak snad s Igorem... Jinak jedna hvězda šla dolů za to, že odhalení vraha mě trochu zklamalo. Vzhledem k tomu, že tam byly 2 velmi podobné postavy, tak mi tak nějak splynuly v jednu a vlastně nevím, která z nich to byla ...

28.07.2023 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Tohle Petra napsala v 25 letech??? Nechápu... Je to naprosto skvělé! Na pár řádcích řekne víc, než jiní autoři celou knihou. I když píše úsporně, nijak to neubírá na vykreslení postav a já tak s nimi trpěla, litovala je, soucítila, držela jim pěsti. Navíc se mi líbí, že příběhy jsou uzavřené, i když bych některým postavám (hlavně Jítě a Magdě) přála lepší konec. Prostě po všech stránkách naprostá spokojenost.

21.07.2023 5 z 5

Jak ti zmizet ze života Jak ti zmizet ze života Katherine Center

Jediná výtka je za mě název a když na něj koukám v originále, tak se mi to jen potvrzuje. Čekala jsem, že se v knize bude hodně řešit vztah se snoubencem po tragédii a že to bude depka. No ale vůbec. Kniha je sice plná bolesti a zklamání, ale ještě více je tam naděje, odhodlání, síly, lásky k životu i k lidem. Chvílemi to sklouzlo do hodně sladkých vod, ale to nevadí, Maggie si to zasloužila. Určitě doporučuji k přečtení a je škoda, že není známější.

16.07.2023 5 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Ježíš ta Lucie mě tolikrát tak vytáčela. Ale jinak fajn oddechovka, určitě lepší než Coura. A jsem jediná, kdo si Lucku vizuálně představuje jako Janu? Nějak je v hlavě od sebe neumím oddělit

16.07.2023 3 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Pokračování příběhu Sylvie se mi líbil, ale první díl nepřekonal. Hodně mě ale zaujalo vyprávění o těhotenství a porodu (právě mám třetí tříměsíční miminko) - ještě, že v tomhle ohledu už se zdravotnictví posunulo o míle daleko. Našemu zamilovanému páru jsem samozřejmě fandila, ale musím se přiznat, že tentokrát mě dobrota a čistota obou chvílemi trochu drásala. Obzvlášť Sylvie by mohla mít svatozář, byla v podstatě bezchybná, což přece jen nepůsobí úplně uvěřitelně. Ale přijde mi, že takové prostě hrdinky paní Körnerová jsou.

19.06.2023 4 z 5

Sto roků Lenni a Margot Sto roků Lenni a Margot Marianne Cronin

Už je to pár dní, co jsem jí dočetla, potřebovala jsem si to trochu srovnat v hlavě. A zpětně musím říct, že by se mi asi víc líbil příběh Margot sám o sobě, ten mě opravdu hodně zaujal a bavil mě. U Lenni to bylo hlavně o diagnóze a umírání, což opravdu nebylo veselé čtení. Ale pasáže s farářem byly skvělé, to se musí nechat.

19.06.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tak za mě to bylo zklamání. Příběh průměrný, zápletka průhledná, Olive nepochopitelně nesebevědomá jak ohledně mužů, tak ohledně vlastní práce, Adam byl fajn do doby, než přišla scéna se sexem, totálně to dozabila bonusová kapitola... Jediné, co se mi líbilo, bylo prostředí univerzity, ale to to samotné nezachránilo.

30.04.2023 2 z 5