Mejsii Mejsii komentáře u knih

Slečny Slečny Anne-Gaëlle Huon

Knížku jsem přečetla asi za 2 dny, jak už tady psali i jiní v komentářích, není to nic hlubokého. Letem světem proletíte 80 let hlavní hrdinky. Je to pěkné, milé, zároveň naivní a jednoduché.

03.12.2021 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Jednoduchá oddechovka, nic hlubokého od toho nečekejte. Ale pokud máte rádi Zoufalé manželky, tak doporučuju :-)

03.12.2021 3 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kundera ma proste svuj styl, bud vam sedi nebo ne. Mne bavi to, ze jsou knihy uplne jine nez od jinych autoru.

01.07.2021 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Chvili mj trvalo, nez jsem se do knizky zacetla a zacatek me moc nebavil, ale druha pulka me naprosto dostala. Skvela knizka. Jedine co mi trochu vadilo bylo to, ze jsem nekterym vecem nerozumnela, protoze nemam kontext z US. Ale to se u cizich autoru holt muze stat.

01.07.2021 5 z 5

Město žen Město žen David R. Gillham

Zajimava kniha, doporucuju vsem, kteri maji radi tematiku valky.

01.07.2021 4 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Skvela kniha! Precetla jsem ji ja, mamka, babicka i vsechny babiccny kamaradky a vsem se moc libila. Rozhodne doporucuju vsema deseti :-) Pribehy zen jsou zajimave, navic kniha obsahuje krasne fotky.

01.07.2021 5 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Pekna knizka, hlavni hrdinka je sympaticka mlada divka. Kniha je podle me vhodna i pro maldsi ctenare, neni v ni zadne nasili, ale zaroven se ctenar dozvi neco z historie.

01.07.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nádherná knížka! Pro ty, co mají rádi příběhy z 20. století, je to rozhodně povinná literatura :-) Těším se na pokračování.

29.10.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Přes spoustu negativních komentářů, které jsem viděla různě na internetu, se mi do knížky vůbec nechtělo. Ale nakonec mě překvapila a to rozhodně v pozitivním slova smyslu. Styl, kterým je to napsané, je obdivuhodný, od začátku až do konce je to jedna velká smršť slov, myšlenek, asociací. Líbilo se mi, jak se hlavní hrdinka přenášela ve vzpomínkách - ano, u čtení je potřeba dávat pozor, jinak se v tom člověk ztratí. Ale když si autorka dala práci se psaním, já si můžu dát práci se čtením :-)

29.10.2020 5 z 5

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Jako oddychova knizka poslouzi dobre.

12.01.2020 4 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Pokračování Dívky, která spadla z nebe rozhodně nezklamalo. Provazochodkyně není tak akční jako první díl, ale určitě stojí za přečtení. Jsem ráda, že vím, jak to s Marian dopadlo :-)

02.12.2019 4 z 5

Pavel a já Pavel a já Dan Vyleta

Knížka byla hodně těžká, musela jsem se občas přemáhat, abych ji dočetla. Je psaná hodně drsným stylem a děj ze začátku moc neubíhá, v půlce se to trochu rozjede. Asi bych po ní znovu nesáhla.

02.12.2019 2 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Pěkná, milá knížka o těžkém životě žen. Bavila mě, ke konci byla napínavá, během poslední kapitoly jsem ji nechtěla vůbec odložit.

16.11.2019 5 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Zajímavá knížka, i když teňoučká, napínavá až do konce. Určitě doporučuju.

16.11.2019 5 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Knížka mě bavila, byla napínavá, zajímavá. Líbilo se mi líčení kontrastu mezi chudými a bohatými lidmi v rámci jednoho města. Ten konec byl teda trochu přitažený za vlasy, ale celkový dojem dobrý. Doporučuju k přečtení pro ty, co je baví příběhy z průběhu 20. století.

02.11.2019 4 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Hlavni hrdinka mi byla docela dost nesympaticka, nektere pasaze byly spis absurdni, vcetne samotneho zaveru. Znovu bych si ji neprecetla, ale ani nelituju, ze jsem s ni stravila cas.

08.10.2019 3 z 5

Volá Berlín Volá Berlín Kelly Durham

Skvela knizka, doporucuju vsem, ktere zajima tema 2. svetove valky. Bavila me od zacatku do konce.

08.10.2019 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

První část knížky byla skvělá, vůbec jsem ji nechtěla dát z ruky. Druhá část už mé tolik nebavila, ale dočíst se dala. Heřmánkové údolí je jednoznačně lepší :-)

08.10.2019 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná knínžka, nemohla jsem ji odložit, musela jsem pořád číst dál a dál.

13.08.2019 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Pěkná knížka se zajímavým nápadem, bavila mě až do konce.

13.08.2019 4 z 5