MeiVe MeiVe komentáře u knih

Problémové chování psů Problémové chování psů Ivo Eichler

Osobně jsem čekala od této knihy mnohem víc. Autor odpovídá na dotazy majitelů psů, tedy reálné případy, situace. Metody jsou však zastaralé, neříkám všechny. Líbí se mi popis chování proč pes dělá, to co dělá, tedy pochopení psa majitele a situace, volba metody, aby nebyla negativní ano, bez trestů. Velmi kladně hodnotím úsek týkající se elektrických obojků, které jsou dnes nadužívané kvůli snadné dostupnosti. Co nehodnotím kladně je doporučení stahovacího/řetízkového obojku, který také naprostá většina neumí správně použít a nezná ani rizika. Také trhání s vodítkem dnes víme, že již nefunguje. Za posledních pár let se výcvik psů velmi posunul vpřed a neustále se všichni učíme jak se sžít se zvířaty a to naznačuje autor, což také oceňuji, že je stále otevřený novým metodám a není kniha vedena jako jedno zásadní řešení, které se dá aplikovat na všechno a všechny.

13.02.2022 2 z 5

Od sebe! Průvodce agresí psa vůči psovi Od sebe! Průvodce agresí psa vůči psovi Jean Donaldson

Ačkoli čtení bylo poněkud odborné, tak nějaké rady a metody si určitě odnesu, i když nemám se psem tak závažné problémy. Metody jsou popsané vcelku do hloubky, jak a proč se pes chová, tak jak se chová, vysvětlení, co je to agrese apod. A hlavně, co hodnotím pozitivně na této knížce, cvičení bez fyzický trestů a pomůcek jako elektrický obojek, nebo stahovací/řetízkový obojek. Ukázka nových pozitivních metod, které fungují lépe než ty staré, jen to chce čas a trpělivost. :-)

13.02.2022 4 z 5