Medvědářka Medvědářka komentáře u knih

Poslední na seznamu Poslední na seznamu Peter Mohlin

Poslouchala jsem jako audioknihu s vynikajícím Pavlem Soukupem co by vypravěčem.
Za mě to nebylo špatné, ale ještě v půlce jsem vůbec netušila, jestli mám chuť knihu doposlouchat nebo ne.
Nápad na celý příběh mi přišel na jednu stranu obyčejný, ale i tak se v něm najdou momenty, kdy vás to překvapí. Jen by tam mohlo být méně omáčky kolem, která jen příběh zamotávala a snad právě díky tomu jsem s tím měla problém.
John jako hlavní postava nebyla špatná. Měl své mouchy, ale přitom byl i dobrý v tom co dělá. Velké plus dávám i tomu, že se to odehrávalo ve Švédsku.

03.04.2021 3 z 5

Ticho mezi námi Ticho mezi námi Abbie Greaves

Tahle kniha je pro mě tak trochu podpásovka.
Na jednu stranu mě bolelo to číst, neb to drnká na strnu duše, ale na druhou jsem si to svým způsobem užívala.
Díky tragédii v jejich životě se nám odvíjí dva pohledy na jeden vztah, který trval tak dlouho. Díky jejímu i jeho pohledu se nám otvírá před očima život dvou lidí a nahlédneme pod povrch jejich vztahu.
Nevím, jestli se ke knize ještě vrátím, neb některé věci jsou pro mě citlivější, ale určitě ji považuji za velmi dobré čtení a chvil s ní nelituji.

27.03.2021 4 z 5

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Já to ani nedočetla. Ač jsem se snažila začíst a to na několikátý pokus, tak mi to prostě nešlo.¨Prostě mi to vůbec nesedlo a nemám ve zvyku něco lámat přes koleno, když vím, že mě čekají jiné a lepší knihy.
Občas se to stává a pak to kolikrát i hodně mrzí :-(

22.03.2021 2 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Páni, tak tohle jsem vážně nečekala.
Očekávala jsem příběh, který bude podobný mnoha jiným, kdy se ztratí dívka a pak se hledá. Jenže to tak nebylo.
Josie se do přípradu zakousla jako buldok a snažila se najít ztracenou Isabellu a tajemnou Ramonu dřív než bude pozdě. Roztočil se kolotoč událostí, kdy jsem nevěřila svým uším. Knihu jsem totiž poslouchala jako audioknihu s hlasem Zuzany Slavíkové a výborným hudebním podkresem.
Přííběh mě šokoval, když se vydal směrem, který jsem ale vůbec neočekávala a i tím, jak nakonec skončil. Jsem moc zvědavá, jaké to bude příště, protože další díl má vyjít každým dnem.

22.03.2021 5 z 5

Pražské dvorky Pražské dvorky Petr Sojka

Díky této knize jsem zase odhalila nová kouzla naší krásné Prahy.
Všichni známe Karlův most, Václavské náměstí a mnoho dalších profláknutých míst. Jenže tady se nám otvírají místa, kam by nás ani nenapadlo se podívat - dvory, dvorečky, tajemná zákoutí vnitrobloků. Jenže i ty mají svá tajemství. Osudy lidí se v nich snoubí s historií a to celé podbarvené vyprávěním pana Sojky. Ten má ostatně všem stále co říci ve svém pořadu Z metropole, který se těší stálému zájmu lidí všech generací. Nebo aspoň těch, kteří se rádi něco nového a zajímavého dozvědí.
Kniha je velmi pěkně zpracovaná i co se týče fotografií a popisů k nim. Dává nám nahlédnout i do zapomenutých míst přes celou Prahu. Příběhy ožívají a my se tam dozvídáme opět plno nových a mnohdy ne příliš známých věcí.
Za mě perfektní ve všech směrech.

17.03.2021 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Lee Child

Když opravdu nevím co číst, sahám často knize od Lee Childa a nebo pak uvažuji o Harry Boshovi od Michaela Connellyho. U obou vím, že je to záruka dobrého čtení.Tady jsem se opět přesvědčila, že mám pravdu.
Jack mě bavil od začátku do konce. Neztratil nic ze svého kouzla a jeho odvedená práce pro ochranu viceprezidenta je víc než skvělá. K tomu dostáváme zase pohled do jeho minulosti. Nejde nic vytknout. Miluju ho.

17.03.2021 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Nejsem skalní fanoušek fantasy a tady to bylo hodně znát.
Na jednu stranu se mi kniha líbila moc. Život na vinicích a kolem mi byl blízký. Na druhou jsem ale trochu bojovala s magií.
Minimálně do půlky knihy jsem nevěděla, co si o knize myslet a jak to celé uchopit. Když se pak to vše začalo rozplétat, byla jsem i lehce na rozpacích.
Nakonec vě mě ale převažuje pocit, že to bylo fajn. Milovcíci čarodějek budou jistě nadšeni.

08.03.2021 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Příběh o rodině, kterou se táhne nenávist celá desetiletí.
Poznáváme tak nejen příběh babičky Amélie, díky které tahle nenávist mezi rody vznikla, ale i její vnučku Lovisu. Ta přijela z Londýna převzít dědictví v podobě Pekárny. Té pekárny, kterou vedl kdysi její milovaný dědeček a která byla známá v celém Halleholmu. Té pekárny, kterou chce pro sebe Reuben Halleholm. Reuben udělá cokoliv, aby dostal vše co chce. Jenže opravdu dostane vše?
Kniha je připodobněná k novodobému příběhu Romea Jůlie a to právem. Dva rody a staré křivdy se tu táhnou od začátku do konce. Jenže i staré křivdy a ponížení by se měla časem nechat spát a pýcha by měla být překonána pro dobro všech.
Lovisa se snaží o znovuotevření Pekárny a ne vždy se jí daří s těmi správnými rozhodnutími. Jenže i když si myslí, že je na vše sama, má kolem sebe hrstku věrných, kteří jí podporují, i když sami toho moc nezmůžou. K tomu se nenápadnými kroky přidává i láska z nečekaných míst. Láska, která by měla být zakázaná, ale citům se poroučet nedá.
Mě se kniha líbila moc. Dokonce tak, že jsem si zkusila upéct i škořicové šneky, abych zjistila, co na tom je. Samotný příběh byl dobře zpracován a nebyla hluchá místa. Dokonce mi tu i ukápla slza, když se jednalo o Krasavce, kočičího miláčka naší hlavní hrdinky.

04.03.2021 5 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Návrat ke knize po cca 5 letech splnil očekávání.
Opět jsem cítila pohodu a teplo slunce na tváři spolu s lehkým vánkem, co vál mezi vincemi. A stále mě to utvrzuje v tom, že knihu mám raději než film.

02.03.2021 4 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Tentokrát jsem to četla jako audioknihu a jen mě to utvrdilo, že je to stále můj nejoblíbenější díl z celé série.

02.03.2021 5 z 5

Bylinková terapie Bylinková terapie Monika Čechová Golasovská

Naučte se využívat léčivou sílu bylin.
Zrovna těchto nelehkých dnech, kdy je třeba spoléhat nejen na rady rádoby odborníků, se mnozí vrací k tomu základnímu, co je kolem nás - k přírodě. S tím nám může pomoci i tahle krásná kniha.
Bylinková Terapie je skvělým průvodcem na celý rok. Naučí vás využívat darů přírody od kořínků po květy a listy. Příroda je mocná čarodějka a tady se o její síle a magii píše moc hezky.
Kniha začíná netradičně podzimem a končí létem. Každé roční období zde popsané má svou specifickou barvu stránek a tak se v ní lehce orientujete. Nádherné kresby květin, ale i samotných bohyň jsou jen tou pomyslnou závěrečnou tečkou nad celým zpracováním téhle publikace.
Najdete zde spoustu skvělých rad k tomu, jak s rostlinami pracovat. Na co využít kteroukoliv část a ještě načerpat enegii, kterou je to celé prostoupené. Základní recpty na výluhy, odvary, všelijaké masti a syrupy a oleje jsou zde hezky popsány. Máme tu i seznam nemocí, kde jsou uvedené rostlinky a vy si je pak jen najdete v knize.
Upozorněny jsou i svátky, které jsou odpradávna spojena s ročními obdobími a které mají své magické schopnosti.
Prostě paráda po všech frontách. Leckterá moderní čarodějka bude jásat, pokud jí budem mít doma.

28.02.2021 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Krásný návrat do dětských let, kdy jsem tohle poslouchala na LP deskách a koukala v tv na černobílé filmy s panem Werichem a Voskovcem. Sice jsem nerozumněla některým věcem, ale ten vtip a moudrost tam byl už od začátku.

21.02.2021 5 z 5

Milované a obávané Milované a obávané Kate Hodges

Ženy, jak je neznáte.

Žena je od nepaměti nazývána různými jmény. Pro někoho, bohyně, pro jiného čarodějnice a když ji naštvete, tak i válečnice. Záleží na tom, jak se k ní chováte.
V téhle knize se vám představí ve všech podobách napříč celým světem.
Asi znáte Morganu, bílou paní Perchtu nebo třeba bájné valkýry. Ale co třeba Bánší, Anat nebo Maat? Všechny tyhle jména zde najdete a také si o nich mnoho zajímavého přečtete. K tomu obrázek, jak asi vypadají.
Vše dostanete na kvalitním papíře a celkově je zpracování velmi povedené.

21.02.2021 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Tentokrát jsem si to dala jako audioknihu a opět wau. Byl to snad ještě silněj zážitek díky střídajícím se hlasům našich postav.

17.02.2021 5 z 5

Láska a kozy na venkově Láska a kozy na venkově Victoria Brownlee

Pokračování romance mezi Ellou a Sergem, které vrcholí Elliiným těhotenstvím a stěhováním na venkov. To Ella nese špatně, protože je to městská holka, ale Serge si tím plní sen.
Jenže ne všechny začátky jsou šťastné a ne všechna rozhodnutí se tváří jako ta pravá.
Tenhle příběh nebyl špatný. Ukázal nám pokračování vztahu těch dvou a zase podhalil jejich charakter. Stejně se ale přikláním k tomu, že první díl Láska a sýr v Paříži byl lepší.

09.02.2021 4 z 5

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Četla jsem to jako audioknihu a jen díky projevu pana Kopty, který knihu nejen napsal, ale i namluvil, jsem vydržela do konce. Kniha neurazí, ale že bych se u ní smála, tak to taky ne.
Prostě - bylo to fajn, ale jednou stačilo.

08.02.2021

Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě Silvia Arazi

Situace ze života ženy, které nám mohou být až bolestně povědomé.
Je to nejen o rozchodu, ale i o rekapitulaci života. Vyplouvají vzpomínky na dětská léta, ale vidíme i život po rozchodu s manželem. Prožíváme všední dny jedné ženy, která by mohla žít vedle vás. Možná znáte sami její příběh, nebo něco podobného zrovna prožíváte.

04.02.2021 4 z 5

Všechny barvy noci Všechny barvy noci Karine Lambert

Čekala jsem všechno, jen ne to co jsem nakonec na stránkách dostala. A to je dobře.
Kapitoly krátké a děj plyne s jemným posláním o životě ve tmě.
Vincent se svou slepotou a tím vším vyrovnává po svém. Jsou zde ukázány klasiké vzory pro vzdor, popírání až ke konečnému smíření a nalezení správné cesty.
Není to přeslazené, ale ani na city hrající. Je to psané tak, aby každý normální pochopil, že tohle se může stát a jak se s tím vším dá vyrovnat.
Moc se mi líbila část uvědomění svých pocitů, zvuků a všeho kolem vás, když jste uvěznění ve tmě. Připomnělo mi to můj malý zvyk, kdy ráno vstanu, otevřu hlavní dveře na dvorek a nasaju vůni probouzejícího dne. Člověk je ještě rozespalý a tak vnímá věci ostřeji. Vnímá vůni chladu i vůni deště, když náhodou prší. V každém období vše voní jinak. Ptáci zpívají jinak a tohle všechno dává obraz toho, jaký bude nový den.
Možná že i náš hlavní hrdina to tak míval....

02.02.2021 5 z 5

Poklad Poklad Lincoln Child

Kdyby takhle kniha byla napsaná v dnešních dnech, byla by prošpikovaná super technickými termíny a asi by to nebylo ono. Díky tomu, že se děj odehrává dříve, tak je to vše tak akorát.
Napětí je a vy čekáte, co se s Vodní štolou bude dít a jestli vydá opravdu všechna svá tajemství.

28.01.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Včera dočten v rámci audioknižní výzvy 2021 od Audiolibrix můj odblíbený Deaver a jeho Sběratel kostí.
Knihu jsem četla před lety a tak bylo velmi příjemné si jí opět připomenout. Jen jsem vždy měla tu smůlu, že pokud jsem si jí pustila a chtěla u toho jíst - snídaně, oběd nebo i večeře, tak jsem vždy narazila na nějakou tu něchuťárnu a to pak přešla chut k jídlu ????
Musím pochválit namluvení i zvukovou stopu, která dokreslovala naše vyprávění. Moc se mi to líbilo. Tohle se u OneHotBook hodně povedlo.

12.01.2021