Medvědářka Medvědářka komentáře u knih

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Já nevím... Knihu jsem přečetla potom, co jsem četla Den, kdy jsem zahlídla lásku a myslela si, že si autorka aspoň trochu napraví reputaci, protože ani první kniha u mě neobstála úplně bez škraloupu.
Bohužel i zde to nedopadlo na úplnou výbornou, což je škoda.
Příběh má potenciál, autorka vyprávě umí, ale stejně mi to nepřišlo tak dobré, jak by mělo. Možná jsme už vážně hodně zmlsaná a jiní tohle dílo ocení lépe než já.

13.08.2021 3 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Jak už tu psal Vendulik - kniha neurazí, ale že bych si z ní sedla na zadek, tak to taky ne.
Já chvílemi i uvažovala, jestli vůbec dočtu, protože mi to přišlo takové nemastné, neslané a spíš jen čekala, co z toho vyleze. Vadila mi i sprostá slova, která by tam nemusela vůbec být.

09.08.2021 3 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Tess Delaneyová se živí pátráním po starých věcech a jejich navracením jejím původním majitelům. Její život je jeden pracovní kolotoč, který miluje. Otce nikdy poznala, matka cestuje po světě a její milovaná babička již nežije. Proto ji zaskočí zpráva, že její dědeček je v komatu. Dědeček, o kterém neměla ani potuchy. Dědeček, který jí odkázal půlku svého majetku v podobě jabloňového sadu a krásného domu. Druhá polovina patří její nevlastní sestře. Sestře, o které nikdy neslyšela.
Vydá se tedy na cestu, aby poznala svou sestru i své dědictví. Teprve tam si uvědomí, co jí v životě tak chybělo. Nejprve se tomu všemu vzpírá, ale pak si uvědomí, co je pro ni důležité a které věci je třeba hodit za hlavu.
Nakladatelství METAFORA vydala již v krátké době po sobě druhou knihu od Susan Wiggsové a opět to byla trefa do černého.
Příběh je svou krásnou poetikou, kdy úplně cítíte vánek na tváři a vůni zralých jablek při sklizni, velmi příjemný na čtení.
Nemáte zde jen jeden příběh s Tess, ale odhaluje se vám zde i příběh z minulosti, což jsem ale vůbec nečekala. Hodně mi tím připomínal jinou knihu a to Strom splněných přání.
Autorka nám zase ukázala, že psát umí. Že umí navodit tu správnou atmosféru a napětí, když hledáte společně s Tess a Isabel ztracený poklad. Nebo když sledujete malého Magnuse, jak pracuje pro dánský odboj.
To vše dává příběhu tu správnou šťávu a vám stránky příjemně plynou před očima. Nic není uspěchané. K tomu připočtěte jako bonus pár skvělých kuchařských receptů, kdy se vám již po jejích přečtení sbíhají sliny.
Já si knihu užila a moc. I díky ní se těším zase víc na podzim, který tak miluju. Na mlhavá rána, která se pak pomalu rozpouští ve slunci. Vůni zralého ovoce, které vám přinese vítr, když zafouká.

02.08.2021 5 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Pohodovka na jedno odpoledne. Posloucháno jako audiokniha, kdy jsem se celou dobu usmívala a občas řvala smíchem. Hárací kalhotky vedou :-D

02.08.2021 4 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Miluju tohle klišé v příběhu, kdy se chudá dívka seznámí s boháčem, vyspí se spolu a pak pro něj ona začne pracovat. Všichni víme, jak to skončí, ale možná proto to stále baví.
Tenhle vzorec prostě funguje a je to záruka toho, že si člověk opravdu odpočine u čtení.
Tady to bylo ještě okořeněné a více se tu mluvilo o sexu, vulgární výraz v textu byl absolutně v pořádku a k příběhu a hlavním hrdinům seděl. Chemie mezi nimi byla od samého začátku.
Pro mě to byla první kniha pro čtenáře starší 18 let. Možná jsem v tomhle čekala něco víc, protože nejsem čtenář, co by tento typ knih vyhledával, ale nakonec to splnilo očekávání. I když i některá starší harlekýnka dokáže být stejně peprná jako tahle kniha.
No, každopádně se těším na další knihu z Milesova klubu, která bude o Tristanovi.

21.07.2021 5 z 5

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Když nemáte potřebu někam spěchat, tak si přečtěte tuhle knihu.
Dá vám nahlédnout pod pokličku zahradničení, ale hlavně se setkáte s přátelskou partou lidí, které k sobě svede jeden zahradnický kurz.
Romantika zde hraje jen okrajovou záležitost, ale nevadí. Bylo to moc milé číst.

16.07.2021 4 z 5

Cesta za tebou za 80 dní Cesta za tebou za 80 dní K. C. Dyer

Tohle mi přišlo trochu slabší ze 7lásek, které mám moc ráda.
Příběh nebyl špatný. Nápad procestovat svět po stopách Philease Fogga v moderní pobobě fajn. Jen mi tolik neseděla hlavní postava Romy a ani její úhlavní nepřítel mě nějak neoslovil.
Možná už jsem jen zmlsaná, ale já čekala trochu víc. 3 hvězdy dávám za to, že se to četlo dobře a já si cestovala po světě za 80 dní.

09.07.2021 3 z 5

Slečny Slečny Anne-Gaëlle Huon

U téhle knihy jsem měla od samotného začátku pocit, že už jsem tento příběh někdy četla a jen si stále nemohu vzpomenout, kdy to bylo a její název. Dokonce jsem se snažila hledat na internetu, ale marně.
Ať už to bylo to, jak Rosa přišla o svou sestru nebo za jakých okolností se dostala ke slečnám. Její příběh jsem prostě už zažila dříve, ale mozek odmítal vydat, kdy. Možná to byla jen náhoda, ale proč jsem tedy věděla, že se stane v příběhu to a to a jak to bude v jejím žití pokračovat do samotného konce.
Příběh je krásný. Užívala jsem si ho od prvních řádek po konečnou tečku. Objevíte kouzlo vlaštovek a dostane se vám informací kolem bot, které možná sami nosíte.

05.07.2021 5 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Já měla s knihou tak do půlky problém a uvažovala jsem, zda dočíst nebo ne.
Čekala jsem více pohledů na krizi kolem psaní a jak se s tím vypořádat. Sázka těch dvou tomu hodně napovýdala, ale nakonec to nebylo ono.
Četlo se to dobře, o tom žádná, ale....
3 hvězdy dávám za to, že jsem dočetla a bylo to fajn. Má očekávání byla ale jiná.

30.06.2021 3 z 5

Pětiminutový deník vděčnosti Pětiminutový deník vděčnosti Sophia Godkin

Pohlazení, pozvbuzení na každé stránce.
Tohle je kouzelná kniha, která vám ukáže tu krásnou tvář světa a vy si uvědomíte, že každá maličkost ve vašem životě má smysl a naděje umírá poslední. Uklidní vás už jen její listování a pročítání citátů, které najdete na každé stránce.

30.06.2021 5 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Před lety začala vycházet u Motto nakladatelství jejich řada Srdcovky, kdy jí odstartovala kniha Něco jako láska.
Já se k téhle řadě dostala až letos a první kniha byla fajn.
Bavila mě od začátku a vůbec nevadilo, že děj bude předvídatelný jako když v noci svítí hvězdy.
Neočekávala jsem žádná velká dramata, ale pohodové čtení se vším všudy a to jsem i dostala.
Bývalý manžel hlavní hrdinky mi až silně připomínal svým chováním člověka, kterého sama znám a byl mi odporný. Sama hlavní hrdinka pak byla občas na přes držku, ale nakonec jsem jí to odpustila pro její smysl pro humor a rodinu, která se kolem ní motala.

15.06.2021 5 z 5

Zámek u řeky Zámek u řeky Chloe Duval

Kniha by mohla mít potenciál, ale od začátku přeslazené a ani překlad tomu nepomohl... Těšila jsem se na čtení, ale díky použitým výrazům v překladu a přeslazenosti hned od začátku jsem raději odložila z nechutí a dočítat nehodlám.

08.06.2021 1 z 5

Rendez-vous s múzou Rendez-vous s múzou Dee Ernst

Jedna z nejzábavnějších 7lásek z Nakladatelství METAFORA, co jsem zatím četla.
Autorka si dělá legraci ze zavedených klišé kolem romantických románů a to na tom byla jen taková malá třešnička na dortu. Je to zábavné, milé a skvěle si u toho odpočinete. K tomu ještě procházka jarní Paříží a okolí s okouzlujícím Francouzem a s hrdinčiným bývalým manželem a zápletka houstne.
Maggie je zoufalá, když se blíží termín odevzdání její poslední knihy a ona nemá ani čárku. Spásou se jí zdá být výlet do romantické Paříže, která by mohla být inspirací pro její psaní. Což se záhy potvrdí, protože jsme přeci ve městě lásky, kde se dají plnit sny a vše je tak jiné. Jaro voní jinak, jídlo chutná jinak a i láska může být jiná.
Já si knihu užila od začátku do konce a vychutnávala si každý přečtený řádek. Za mě je to jedna z nejlepších 7lásek a řadí se tak na první příčky z téhle úžasné knižní řady.

08.06.2021 5 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Já dávám tři hvězdičky za krásnou češtinu a že to bylo krátké.
Jeho Strážce nádrže se mi přeci jen líbila o něco více a tak mě tyhle povídky a jedna báseň oslovili daleko méně.
Možná to bylo právě tím, že to jsou vyloženě povídky, u kterých já zapomněla, že ne vždy mi sednout. Možná mi tam chyběl i ten spojující prvek, který občas vidím v jiných knihách s povídkouvou tématikou. Nevím...

30.05.2021 3 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Kniha o lásce ke knihám, ale i ke stáří.
Když se Natalie musí po tragické smrti své matky ujmout jejího knihkupectví, netuší, že má před sebou výzvu svého života. Opustí nejen svou dosavadní práci, kde byla úspěšná, ale hlavně se vrátí do svého domova mezi knihy ke svému milovanému dědouškovi.
Knihkupectví se topí v dluzích a jako záchrana se vidí prodej. Jenže ten se nemůže uskutečnit, pokud to děda nepovolí.
Tak začíná boj o přežití, kdy je třeba dát do pořádku starý dům, rozhýbat více prodej a najít možná i poklad, který se snažil už dědoušek a jeho otec najít v dřívější době.
A kdo ví, třeba kolem chodí i láska. Vždyť je tu pohledný a hlavně nedostižný spisovatel Trevor Dashwood, kterého milují nejen děti, ale dámy v letech. Nebo i Peach Gallagher, který to umí nejen s kladivem, ale jak se ukazuje, je i sečtělý a svou malou dceru Dorothy velmi miluje. Dorothy, která je sama velkou čtenářkou a díky níž se začnou dít nemalé věci pro dobro knihkupectví.
Že role knihkupce není lehká, si uvědomuji moc dobře. Tady to bylo ukázáno ještě lépe a i když si někteří z nás představují, jak je to fajn být mezi knihami, tak je to i tvrdá práce. Ne vždy se prodejce trefí do vkusu čtenářů a ne vždy jedná tak, aby bylo vše v nejlepším pořádku. Zvlášť, když se navršují problémy i soukromého rázu.
Natalie tohle zjišťuje pomalu, ale s o to větší vervou se pustí do úkolu, co ji čeká. Za to jsme jí obdivovala a fandila jí.
Dědoušek byl úžasná bytost a jeho vztah s Natalií byl krásná ukázka toho, že i staří lidé si zaslouží úctu a lásku a ne pohrdání, kterého je na tomhle světě moc.
Trevor a Peach byli jako den a noc. Jeden pan úžasný, druhý obyčejný, ale oba měli něco do sebe a tak bylo zajímavé sledovat, kterého si nakonec Natalie zvolí.
Kniha jako taková je velmi uklidňující čtení, kde si odpočinete. Ostatně to od ní očekáváte a dostane se vám toho od začátku do konce.

25.05.2021 5 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

U téhle knihy najdete potřebný klid a pohodu mezi lány levandule.
Pepe si vás získá svou milou povahou a i když s muži to nemá lehké, tak najde nakonec to své štěstí a ještě nový domov. Domov, který měla už dříve u nosu, jen nevěděla, že je pro ni ten pravý.
Kniha je prý autorčina prvotina, což není vůbec znát. Je skvěle napsaná. Příjemně u ní plynul čas a člověk mohl krásně vypnout nebo začal přemýšlet, jakou dobrotu si upeče nebo sní, když o ní četl. Pepe vám totiž předkládá všelijaké laskominy, nad kterými se sliny jen sbíhají.

18.05.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Taky máte občas pocit po přečtení knihy, že není třeba moc slov, protože by to akorát zkazilo váš dojem o ní?
Tohle jsem zažila já po přečtení Čajovny v Tokiu od Julie Caplin, kterou vydalo Nakladatelství COSMOPOLIS u Nakladatelský dům GRADA.
Vniřní klid, který jsem zažívala, když jsem poznávala krásu Japonska, byl k nezaplacení. Nejenže jsem nakoukla spolu s Fionou pod pokličku japonské kuchyně, ale poznala klid japonských zahrad, účastnila se čajového obřadu a zažila i rozkvetlé sakury.
Gabe, který byl Fioně průvodce a hlavně měl být fotografickým mentorem, mi přišel ze začátku unavený životem, ale díky Fioně a jejímu pohledu na svět, jste pomalu viděli, jak vylézá ze své nory, i když to šlo občas hodně těžko.
Haruka a její rodina to Fioně a vlastně i mě jako čtenáři ale vynahradila. Ukázala na podstatu věcí a vy jste díky tomu našli to své šibui.

06.05.2021 5 z 5

Provensálský styl: Umění bydlet a žít Provensálský styl: Umění bydlet a žít Karolína Hornová

Když se řekne Provensálský , tak se hmnohým hned před očima vybaví dlouhé lány s levandulí, fialová barva, něžná vůně a léto.
Tak to mám i já, ale díky knize z Nakladatelský dům GRADA toho o něm vím zase o kus více.
Kdo by nemiloval číst příběhy z Provance. Kdo by si díky tomu nevybavil velké domy se zahradou s romantickým nádechem. Už jen to samotné slovo na vás dýchá horkým létem a pohodou.
Díky téhle knize se o tomhle stylu žití můžete dozvědět daleko víc. Proč si ho kousek nedopřát i doma. Nechat se inspirovat nejen samotnou levandulí, ale i dalšími drobnostmi, které vás udělají šťastnými.
Kniha je velmi dobře zpracovaná graficky i celkově působí na duši jako balzám jen při jejím listování.

15.04.2021 5 z 5

Záhada panství Mogdon Záhada panství Mogdon Matthew J. Costello

Tahle série je tak krásně prostá a zároveň velmi čtivá a vše to dává smysl.
Další příběh se Sarah a Jackem nás zavede na panství Mogdon. Zde při požáru zemřel starý pán. Na tom by nebylo asi nic moc divného, kdyby se jeho tělo nenašlo v místech, kde to nikdo nečekal.
Dědicové se už třesou na zděděný majetek a tak jsou nakonec překvapeni, kam to celé dospěje. Sarah s Jackem totiž přijdou na věci, které ukazují, že možná ani nešlo o náhodný požár, ale že byl založen úmyslně. Jenže je to opravdu tak, že někdo z rodiny si zahrál na pyromana a nechal tak bez pomoci starého sotva pohyblivého člověka? A proč byl stařík na místě, kam nikdo nesměl a nesnažil se vyjít z hořící budovi?
Za mě si to drží standart z prvního dílu a díky tomu jsem si knihu užila do polsední řádky. Příběh nás napínal, proč starý pán jednal tak, jak jednal a jeho tajemství se nám odhalí v celé své kráse až na samém konci knihy.
Celé je to jednoduché a přitom geniální a když se člověk ohlíží zpětně, tak i dobře srozumitelné a uvěřitelné, že se to tak opravdu mohlo být.

13.04.2021 5 z 5

Kdo jsi Kdo jsi Mary Higgins Clark

Tohle by návrat po letech k autorce, které já říkám Deaver v sukních.
Četlo se to samo a celý příběh byl velmi dobře promyšlen. Jen mi tam neseděla myšlenka převtělení, ale to je i tím, že já na tohle nevěřím a tak prvky fantasy byl hlavně můj problém.

03.04.2021 4 z 5