mechokurka mechokurka komentáře u knih

Prométheova játra Prométheova játra Jiří Kolář

Monument. Není to jednoduché, není to snadno přístupné, ale je to fenomenální. Přečetl jsem třikrát, přečtu určitě ještě víckrát. U takových děl si člověk skoro říká, jak si já můžu troufat něco psát, když už před více jak šedesáti lety bylo řečeno vše a k tomu takovýmto způsobem. Ale podobné pocity tu jsou asi už od počátku existence literatury...

21.06.2017 5 z 5

Chléb náš vezdejší / Mor v Aténách Chléb náš vezdejší / Mor v Aténách Jiří Kolář

Přemýšlím, co napsat. Samozřejmě nechápu všechno, ty "dramata" jsou tak napěchovaná symboly, které se dají jenom dost těžko rozklíčovat, tak důsledně rozkládají představu o klasickém dramatu, že čtenář nemůže být nezmaten. Ale zároveň z toho čiší tak děsivě silná, přesvědčivá a naléhavá výpověď, že nemůžu být nenadšen :D

21.06.2017 5 z 5

Srdcerváč Srdcerváč Boris Vian

Moc zajímavá. Ještě dlouho o ní budu přemýšlet.

21.06.2017 4 z 5

Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho Douglas Adams

Výborná, výborná. Jenom mi přijde trošku škoda toho konce, je to takové vyšumění do prázdna. A nerozumím tomu, proč Reg byl tak blbej, že mu nedošlo, že ta změna bude naprosto zásadní pro budoucnost/minulost lidstva.

21.06.2017 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Hm... Jsem zvyklý být u Pratchetta nadšený až ke stropu, neví, čím to je, že tentokrát nejsem. Samozřejmě spousta geniálních nápadů a scén a tak všelijak, ale...

21.06.2017 3 z 5

Noční práce Noční práce Jáchym Topol

Co je tady v komnetářích většinou hodnoceno jako největší mínus (zmatenost, nepřehlednost dějová i grafická, prolínání všeho možného) se mně osobně na knize nejvíce líbilo. Mám moc rád knihy, které mě nechají trochu tápat. Tímhle románem jsem s Topolem začal a rozhodně neplánuji končit :)

02.11.2015 4 z 5