MBubu MBubu komentáře u knih

Cílová rovinka Cílová rovinka Dick Francis (p)

Skvělá klasika. Nic jiného ani neočekávám. Už jsem od něj přečetla hodně knih a ještě nikdy jsem nebyla zklamaná.

13.10.2013 4 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Přečetla jsem jedním dechem. Ale je to docela drsné čtení. Holt doba byla těžká a dívka bez zázemí rodiny musela prožívat krušné chvíle. Je to napínavé čtení a moc jsem hlavní hrdince fandila, aby ze své situace vytěžila v rámci možností co nejvíc.

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Noah Gordon dokáže psát jako žádný jiný. Je absolutně geniální. Četla jsem všechny jeho knihy a ani nevím, která se mi líbila nejvíc.

Klikatá cesta Klikatá cesta Cynthia Harrod-Eagles

Nezklamala! Opět zábavné čtení. Každý díl má zajímavý příběh jednotlivých postav. Plus mapuje historické události té doby.

Klobásy, párky a salámy Klobásy, párky a salámy Nichola Fletcher

Super encyklopedie, plná krásných a lákavých fotek. Rozhodně to obohatilo mé kulinářské znalosti a už nebudu tápat při výběru různých klobásek hl. zahraničních. Taky mě nikdy nenapadlo přemýšlet, jaké uzeniny mají třeba v Laosu nebo v Africe :)

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

recenze http://martinabubenikova.bigbloger.lidovky.cz/c/324141/Rana-po-paralyzeru-bicovani-ukamenovani-a-useknuta-ruka.html

21.05.2013 5 z 5

A dost! – Francouzské děti nedělají scény A dost! – Francouzské děti nedělají scény Pamela Druckerman

Skvělé srovnání americké a francouzské kultury. Ještě by tam mohly být české matky, to byl byl teprve mazec :) Rozhodně jsem se pobavila a dost nasmála. Jako návod na výchovu je to také dobré. Určitě je to mnohem přirozenéjší a rozumnější způsob výchovy než např. ve zmíněné Americe.
moje recenze

Menu pro vysoké podpatky Menu pro vysoké podpatky Jennifer Joyce

Hurá! Konečně kuchařka s vynikajícími lehounkými recepty, které jsou ale velmi lákavé. Našla jsem tam recepty, které jsem ještě nikde jinde neviděla a ot není tak úplně samozřejmostí. Při takové nabídce kuchařek je těžké najít nějakou originální...

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Tak jsem čekala, že to bude další knížka z řady trpících evropanek, co si vzaly araba a teď pláčou, že jim vzal děti...Ale tahle knížka má o mnoho víc. Vztah hlavní hrdinky s manželem není tak jednoznačný a autorka se věnuje hodně popisům vztahů v arabské rodině a vykresluje prostředí Lybie tak, že máte chuť se tam podívat. A taky ukazuje, že ne všichni arabští manželé jsou sadisti a tyrani. Moc doporučuji.

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Recenze...

20.05.2013 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Absolutní bomba! Celou dobu jsem čekala, co se z toho vyklube. A že už jsem všemi možnými detektivkami a thrillery trénovaná, tak tohle jsem nečekala a myslím, že to by nepředpověděl nikdo...

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

Skvělá oddechovka, ikdyž se tam najdou i dramatické pasáže. Tady se mi líbilo, jak autorka popisuje prostředí venkovského ranče. Hlavní hrdinka je sympatická a člověku to nedá, aby jí nefandil.
Má recenze http://martinabubenikova.bigbloger.lidovky.cz/c/329873/Balzam-na-nervy.html

Nikdy Nikdy Táňa Keleová-Vasilková

Tak tato autorka se pomalu stává mojí oblíbenou. Píše fakt hezky. Knížku od ní mám vždy rychle přečtenou a úplně ji zhltnu. Tahle je zajímavá tím, jak se hlavní hrdinka vyvíjí a jaký urazí kus cesty. Co se sebou udělá a jak si se vším poradí. A zajímavě je vyřešený konec, jak to bylo s její maminkou...Velmi překvapivé.

Sny o vůni citronů Sny o vůni citronů Kajsa Ingemarsson

Je docela škoda, že tu není více severské literatury jiného žánru než detektivky. Takhle knížka je totiž super a dost mě nalákala na jiné tituly této autorky. Moc doufám, že se vydají další její knihy, které už napsala, ale u nás zatím nevyšly. Je to moc pěkné čtení.
Recenze zde

16.05.2013 5 z 5

Vraždění lazebnic Vraždění lazebnic Vladimír Přibský (p)

Miluju historické detektivky a doba císaře Rudolfa II. je velmi barvitá a zajímavá. To se samozřejmě odráží i na samotné knize. Není dlouhá, nejspíš i proto má spád a nic se tam nepopisuje nějak rozvláčně.

16.05.2013