mazzone mazzone komentáře u knih

Modrá jiřina Modrá jiřina Nora Roberts

Tak toto bolo to "prave orechove". Knihu som preluskala za jeden den. Prave tento styl knih od Robertsovej zboznujem - velikansky dom a v nom priatelskost a " rodinna" sudrznost. Navyse k tomu velka davka romantiky. O zahradkarceni a pestovani kvetov neviem zhola nic, a tu to bolo tak fantasticky vsetko opisane... Clovek mal pocit,ze tu rozkvitnutu zahradu ma priamo na dosah...

Ci uz je to hospoda u Gallagherovych alebo svadobna agentura 4 blazniviek. Nora ma vzdy dokaze dostat do nalady typu "zbaľ kufre a presťahuj sa k nim!"

05.09.2015 4 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

POZOR SPOILER !

Wardka opäť nesklamala, aj keď ja som teda do poslednej chvíle verila, že sa to predsa len skončí inak... Hold, asi by bolo veľké klišé každého kto zomrie, opätovne oživovať, aby všetko končilo happy endom.

Kopec vecí doriešených, daľších veľa vecí opäť len nadškrtnutých a nedokončených, aby sme sa mohli tešiť na pokračovania :D čo mne osobne vadilo bola dejová línia medzi Layolou a Xcorom (naťahuje sa to ako guma v trenkách) a potom ako keby uťal... zato s iAmom to bolo podľa mňa na konci doriešené až moc rýchlo - ja som skôr čakala daľšiu samostatnú knihu o Temných :D

21.08.2015 4 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost J. R. Ward (p)

Výborný koniec celej série. Nie som nejako pobožne založená, ale boli tu krásne myšlienky na zamyslenie ohľadom neba a pekla.

Sú tu pasáže, v ktorých mi bolo dokonca AJ Deviny ľúto :D a to už je čo povedať...
Všetko ohľadne Jimma a Sissy doriešené, navyše na konci knihy nadškrtnutá možnosť úplne novej série o Lassiterovi, ktorého som v bratrstve čiernej dýky zbožnovala :D

25.05.2015 4 z 5

Zrzka všem učaruje Zrzka všem učaruje Alice Clayton

Dávam tri hviezdy len s prižmúrenými očami. Zrzku ako postavu radím k mojim obľúbeným, a prvé dva diely u mna fakt bodovali!!! Babske rozhovory a podpichovanie medzi Grace a Holly ma vzdy dostali, ale tuto sa autorka "nechytala"

Na môj vkus sa to vlieklo celú knihu a ku koncu až moc rýchlo všetko odpustené, doriešené a ukončené klasickým happy-endom :( Škoooda

25.04.2015 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

na to ako vysoko kladne bola kniha hodnotená, na mna kniha až taký WOW dojem neurobila.

každopádne sú tu plusy čo sa týka duchariny - oproti vlkodklačím a upírskym ságam, mi pri čítaní tejto knihy stáli chlpy v pozore :d a rozhodne som sa neodvážila ju čítať po zotmení. predsa len, načo pokúšať osud :D

80% vecí čerpaných z reálneho života a udalostí, žiandy milostný trojuholník ani erotika na každej 5 strane ale riadna detektívka - vítaná pozitívna zmena !!!

04.04.2015 3 z 5

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Pridávam sa k ostatným, dat tejto knihe viac ako dve hviezdy by bola neskutočná urážka vsetkých ostatných podpriemerno-priemerných spisovateľov.

Kniha bola v predperaji vychválená do neba ale okrem peknej obálky je to nula bodov. zbyotočne vyhodené peniaze a to nehovorím o tom, ze maju byť dalšie dve časti!!! fakt som sa do čítania musela nútiť, a to som naposledy nedočítala celú knihu keď som mala 6 rokov!!!

spočiatku som myslela, ze je blbo spravený preklad - hlavne pri opise ertoických pasáži až vulgárne pritiahnutý za vlasy. a tie ANONYMNÉ LISTOČKY - no comment

07.01.2015 2 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

tak u mňa jednoznačný favorit zo vsetkých Clayotonovej knižiek. za preklad knihy do čestiny dávam 100 bodov a obidva palce hore :D milujem hlavné postavy, zbožnujem Holly a dialogy, kde sa tie dve príšery doberali a podpichovali sa... sexu je tu veľa, na slabé žalúdky možno až príliš :D ale to je proste Claytonka

u mna po dlhej dobe kniha, na ktorú proste nedám dopustiť

03.11.2014 4 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

práve dočítané a Wardová opäť nesklamala. Na môj vkus až moc šťastných koncov, ale OK. Po dočítaní som sa vrhla na manžela ako cigáň na údené :D rozcitlivená, šťastná, pod vplyvom hormónov...

Čo hodnotím veľmi veľmi pozitívne je fakt, že tam neboli siahodlhé opisy bojov s bezduchými a omegom.

a v reakcii na Janičtu, môj nový obľúbený "pár" - "nepár" - Trez a Selena. Tí dvaja mi k sebe proste pasujú a už sa hrozne teším na ďalší diel...

16.10.2014 4 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Knihy od Robertsovej mám veľmi rada a táto zo začiatku vyzerala slubne - ale je tu veľa z krimi prostredia, veľa vrážd a tá romantika mi tam potom už moc nesedela...

Inak námet knihy vynikajúci, kedze som zbožnovala McLaudove dcéry, čakal som, že to bude napísané lepsie.

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

táto kniha bola tak ospevovaná a ovenčená cenami a lajkami, že som čakala oveľa viac. vtipné momentky a dialogy tam rozhodne boli ALE...
nabíjačovi by som 5 hviezd nedala ani s pištoľou pri spánkoch :D slabota a miestami až nasilu vtipné momentky... hodnotím to ako ľahké, oddychové a nenáročné čítanie

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

dávam tri hviezdy už len za to, že to nemá trapné pokračovanie v dalších dieloch ako všetky knihy podobného typu. Kde sa v dvojke rozídu a v trojke hlavná hrdinka zistí, že je tehotná a žijú šťasne až naveky... :D

jedná sa o ľahké čítanie, žiadna extra prepracovaná dejová línia a hlboko zmýšľajúce postavy... áno nájdu sa chybičky "krásy", ktoré by sa dali tejto knihe vytknúť, ale mne osobne sa kniha aj napriek tomu páčila

Přání Přání Sasha Blake

človeku chvíľu trvá, kým sa tomu dostane na chuť. vystupuje tu dosť veľa postáv a dej sa prelína, skáče sa z jedného prostredia do druhého. ale ked v polke knihy prídete na to, ako vsetko so vsetkým súvisí je to fakt sila :D

mne osobne to pripomína dosť štýl a lá Jackie Collins. dávam len 3 hviezdičky, pretože som čakala, že od tejto knih sa jednoducho nebudem vedieť odtrhnúť, ale bohužiaľ , až taká úžasná nebola :(

23.07.2014 3 z 5

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

z tejto knihy mam trochu zmiešané pocity. každopádne od Robertsovej radšej čítam série, knihy na pokračovanie a hlavne romantické. toto má veľa prvkov z detektívky, takže u mna nezabodovala

11.06.2014 2 z 5

Srdcová dáma Srdcová dáma Nora Roberts

od Robertsovej mam radsej romanticky ladené knihy ako detektívky. prečítala som, oddychové čítanie, ale nezaujalo ma to ako som očakávala :(

Sen v bílém Sen v bílém Nora Roberts

mne sa táto séria veľmi páčila. aj postavy boli perfektné - pre mna oddychovka, ku ktorej sa vždy rada vrátim.

11.06.2014 4 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

oddychové čitanie :D

Dni krvi a trblietavých hviezd Dni krvi a trblietavých hviezd Laini Taylor

pre mna sklamanie. dosť sa tam bojovalo, vojensky strategicky plánovalo a pod... ked porovnám s jednotkou ktorú som doslova hltala, tak toto bola podpásovka :(

Dcéra dymu a kostí Dcéra dymu a kostí Laini Taylor

super kniha - vymyká sa vsetkému čo som doteraz o anjeloch čítala a to myslím v tom najlepšom slova zmysle. o tejto knihe a postavách sa mi este pol roka snívalo :D jednoznačne spisovateľka ma bujnú fantáziu ale krásne prešpekulovaný, zaujímavý a dojímavý dej

pokračovanie - sa mi už tak nepáčilo, pre mna dni krvi a trblietavých hviezd pojaté dosť bojovne, vojensky a strategicky.

11.06.2014 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

tak toto vôbec nie je žáner aký obvykle čítam a aj napriek tomu, kade chodím, tade túto knihu odporúčam. jednoducho skvele napísané, prepracované a dojímavé, zaujímavé postavy, s ktorými sa doslova vžijete.

fakticky vrelo odporúčam pre všetky vekové kategórie či už mužského alebo ženského pokolenia

11.06.2014 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

práve dočítaná. ja som si stále myslela, že na tej obálke je tehotná žena s bruškom, až po dočítaní som ten prebal konečne pochopila :D
pekné čítanie, ale na jednotku sa to ozaj nechytá

11.06.2014 4 z 5