Maybee Maybee komentáře u knih

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Fajn jednohubka. Možná jsem čekala něco trochu jiného, ale i tak jsem se bavila. :)

10.12.2021 4 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Super, jako vždy. :) Nálepky jsou příjemný bonus.

10.12.2021 4 z 5

Srdce a mozek Srdce a mozek Nick Seluk

Můj oblíbený komiks, v angličtině nemají chybu. :)
Hvězdičku ubírám za gramatické chyby, které mi bohužel čtení kazily.

06.10.2021 4 z 5

Manipulativní rodiče - Jak se s nimi vyrovnat Manipulativní rodiče - Jak se s nimi vyrovnat Isabelle Nazare-Aga

Poučné čtení. Obsahuje tipy, rady a také hodně příběhů - emočně náročné čtivo, ale doporučuji.

26.10.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Nejdřív jsem četla Zlobu a ta mě bavila o trochu víc, ale tahle byla taky dobrá. Autor píše vážně dobře, i když některé pasáže jsou dost drsné. Jsem zvědavá na další Hunterovy případy.

04.05.2019

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Nenáročné čtení s hlavní hrdinkou, co vám většinou času tak trochu leze na nervy. Někdy i víc... Četlo se to docela dobře, svižně, pár výrazů a slovních obratů bych klidně oželela. Že by mě to vyloženě nadchlo, to se říct nedá, ale i tak jsem četla dál, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Takže účel kniha splnila.
A líbilo se mi pojetí nebe a pekla.

25.04.2019 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Moje Carterova první kniha. Možná budu litovat, že jsem začala zrovna touhle, ale čtení to bylo skvělé... Nedá se odložit, dokud nebudete na konci. :)
Doporučuji a začínám číst od začátku, jak šly knihy popořadě.

15.04.2019 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Zajímavé čtení, ale souhlasím, s ostatními - konec se mi zdál dost osekaný a možná bych ho rozvedla více - i když atmosféru dovede Karika vykreslit skvělou. King to není, ale za přečtení to stojí, a možná by nebylo od věci zkusit příští knihy ve slovenštině. :)
Navíc se mi líbí, jak autor do svých knih komponuje záhady a případy, o kterých se spekuluje, jestli mají pravdivý základ nebo ne (stejně i v Trhlině).

10.04.2019 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Autorka má příjemný styl. Jako oddechovka je tahle úzká knížka úplně ideální, i když konec není zase až tak pohádkový jako zbytek příběhu. Ale stojí za to. :)

29.12.2018 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Velmi dobře napsáno. Nějaké to klišé se tam sice objevilo, ale autorka má dobré popisy a umí zaujmout - nestihla jsem se nudit.

24.08.2018 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Zajímavé téma a chytlavé zpracování.
Četlo se skoro samo, i když v pár pasážích jsem se v realitě ztrácela úplně stejně jako hlavní hrdinka a říkala jsem si, že je to až zbytečně všechno zamotaný (taky si myslím, že ředitele mohla autorka vynechat). Každopádně humor má autorka skvělý... a Charlie mě fakt dostala.
Čtení trochu kazí gramatické chyby, ale za přečtení rozhodně stojí. Doporučuji.

27.04.2017 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Navzdory tématu bych tuhle knihu zařadila spíš jako oddechovku. Z tohohle pohledu svůj účel splnila, četla se lehce. Body navíc přidávám za postavu Erin (její charakter mi přirostl k srdci) a pasáže s hodinami sebeobrany. Jsou určitě lepší knihy, ale i tahle stojí za přečtení :)

29.09.2014 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Na knihu jsem se dlouho těšila a ještě déle mi trvalo, než jsem se konečně dala do čtení. Pohledy obou postav na dané situace byly velmi příjemné (v ostatních knížkách mě to obvykle trochu ruší) a styl autorky mě dostal. Určitě si od ní přečtu ještě další knihy - Noah a jeho slovník by mi chyběli. :)
Jediné z čeho jsem nebyla zase až tak odvařená bylo oslovení "zlato" a chyba v textu, ze které by mY taky krvácelo srdce...

27.09.2014 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Od knížky jsem očekávala romantiku, přímý a nijak složitý styl psaní a přesně to se mi dostalo :)
Bylo to příjemné čtení, vtipné pasáže jsem si užívala a dokonce i chvilky, kdy mezi hlavními postavami (co se týče "Týdžeje" tak souhlasím s Megs, to slovo bije nejdřív do očí, ale nějak se s tím překladem popasovat museli, že, a člověk si na to pak i celkem zvykne, když to vidí pořád) nebylo všechno tak růžové.
Na odreagování a připomenutí letního počasi jsem nemohla asi vybrat lepší knížku než byla tahle.

23.09.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Teprve moje třetí dystopie - tomuhle žánru moc neholduju. Ale musím říct, že mě bavila mnohem víc než Dokonalý pár. Od začátku do konce se tam něco dělo a líbil se mi autorčin styl a propracovanost. Některé pasáže bych mohla klidně vynechat (SPOILER: třeba ten okamžik s propastí, Drewem, Alem a Peterem), ale protože je to vážně dobře napsané, další díly si nenechám ujít. :)

25.10.2013 5 z 5

Zlodejka duší Zlodejka duší Kiersten White

Knihu jsem odložila. Nápad je celkem zajímavý, ale zpracování jsem nepřišla na chuť - ne a ne se začíst.
Možná se k ní ještě někdy vrátím (když už čtu nějakou knížku, ráda bych ji dolouskala i do konce), ale prozatím mi to přijde jako ztráta času.

11.10.2013

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Velmi dobře napsaná knížka a až na pár úseků se mi četla skoro sama. Jen na mě nezapůsobila, tak jak by asi měla - žádné potoky slz se nekonaly (a to nejsem z kamene :D) a pořád mi přišlo, že mi něco utíká...
Ale hlavní postavy a určité detaily v knize autor vykreslil tedy úžasně, to se mu musí nechat.

18.09.2013 4 z 5

Kliatba Kliatba Richard Bachman (p)

Další dobré čtení od Kinga - přesněji řečeno od Bachmana - u kterého jsem se nenudila (a díky němu neusínala v metru a autobuse:)
Zajímavý námět a stejně tak postavy - doktor s všudypřítomnou lahvičkou, Gina s prakem, kterou prostě nešlo nenávidět, Ginelli, samotný Halleck... jo, rozhodně stojí za přečtení.
Minimálně pro tu pasáž, kde je dvakrát zmíněno jméno samotného Kinga, což mě opravdu dostalo. :D

15.08.2013 5 z 5

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Rozhodně nepatří k nejlepším spisovatelčiným knihám, ale i tak jsem se bavila. Začátek nic moc, musela jsem Míně přijít na chuť a její brácha mě vyloženě štval ( i Alarick), ale nakonec si mě získali.
Spíš než jako celek mě bavily maličkosti - Jack Bauer - , některé dialogy, situace. I když bez draka bych se taky klidně obešla. :)

06.08.2013 3 z 5

Navždy Navždy Alyson Noël

Pamatuju si, že konkrétně na tuhle knížku jsem se vážně těšila - nějaký ten rok zpátky :D.
Anglická verze vypadala víc než dobře - i obálka, která se u nás teda fakt nevyvedla -, a kolem propagačního plakátu v metru jsem chodila tak dlouho, až jsem si ji nakonec pořídila.
Ale totálně mi to tedy nesedlo. Přítomný čas v první osobě, Ever, co mi po většinu čtení lezla akorát na nervy... dokonce ani Damen na mě nezabral. :D Takže jsem byla celkem dost zklamaná. Nevím jak další díly, ale v tomhle mě autorka a její příběh tak zklamal, že do dalšího už se s největší pravděpodobností nepustím.

06.08.2013