May May komentáře u knih

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

"Oveho" mi doporučila kamarádka, pak jsem přečetla "Babičku" a jako poslední jsem si šetřila "Britt" ... Pro mě osobně to byl správný postup a myslím si, že kdokoli chce Tady byla Britt-Marie přečíst a měl by mít problém s její jedlou sodou, úklidem, ha, ...ha (které neznamenají smích :-) ... a dalšími jejími zvláštnostmi, měl by začít Babičkou ... Mně osobně Britt velmi přirostla k srdci, neleštím sice okna každé ráno, ale včera odpoledne po práci jsem to skutečně udělala :-) Nemám ráda fotbal a naprosto mě za normální okolností nezajímá, ale tady jsem si ho zamilovala ... A hlavně, jsem úplně, zcela a na vždy zamilovaná do knih pana Beckmana!!!

23.03.2017 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Plně souhlasím se svým oblíbeným "komentátorem" - trudoš :-) První polovina velmi zajímavá a plná překvapení a zvratů, druhá se trošku táhne a dá se tušit konec .... Jen za sebe doplním, že mně jako asi vždy, když fantasy knihu píše muž dělalo, problém množství technických údajů a popisů ... ano patří to ke knize, ale tolik a ..... nepatřím k příliš technickým osobám a mám problém pochopit co si asi mám představit :-( Celkově ale příjemné čtení a další dva díly přečtu také.

19.03.2017 4 z 5

Ztracené memoáry Jane Austenové Ztracené memoáry Jane Austenové Syrie James

Miluji knihy Jane Austen a tak jsem nemohla této knize odolat.... Syrie James zkombinovala Pýchu a předsudek, Rozum a cit, Annu Eliotovou a dá se říct, že i Emmu a stvořila fiktivní příběh života Jane Austen ... Kniha se výborně čte, lehce a svižně, ale celkově na mě osobně působí malinko nepřesvědčivě a díky užití scén z mých oblíbených knih jsem automaticky srovnávala s originálem :-(

27.02.2017 3 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Osobně bych dala tři hvězdičky, ale jako Brňák nemůžu :-), dávám čtyři ... Kniha je příjemně napsaná, děj zajímavý a s pro mě překvapivým koncem. Občas mi chyběly vysvětlivky k některým pojmům jako řemesla nebo posty na radnici a pod., ale hlavní problém s knihou jsem měla v tom, že nikde nejde do hloubky, jak tady již někdo zmiňoval, jde jaksi po povrchu s čímž naprosto souhlasím ... Jistě se bude líbit těm, kdo mají rádi knihy pana Vondrušky ..., já jsem velmi ráda, že jsem četla knihu o Brně :-)

21.02.2017 4 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Ráda bych knihu ohodnotila 3,5*, ale to bohužel nejde :-( Čtyři je moc a tři mi přijdou málo ... Kniha se čte "sama", tedy těm z nás, co mají rádi naivní romantiku :-) Kniha na jedno přečtení, když potřebujete něco lehkého a romantického :-)

19.12.2016 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Prostě úžasné!!! Četla jsem Oveho a říkala si, že další kniha už nemůže být tak dobrá, ale je... Je stejně geniální.... rozesměje až k slzám a rozpláče tak, že nestačí kapesníky ... Moc se těším na další knihu pana Backmama, naštěstí už na mě čeká v knihovně :-)

29.11.2016 5 z 5

Adéla na svatbě královny Margot Adéla na svatbě královny Margot Silène Edgar

Jak již zmínila "jesterka.as" také nepatřím k cílové skupině :-) Nedávno jsem četla Královnu Margot, a tak mi přišlo jako výborný nápad, si přečíst tuto knihu .... Je jak již bylo řečeno psána stylem pro mladší čtenáře - čtenářky :-) a já pevně doufám, že bude mnoho z nich motivovat k přečtení Královny Margot, případně dalších Dumasových knih ... A pro nás starší, je to příjemné relaxační, nenáročné čtení :-)

28.11.2016 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Už opravu dlouho jsem nebyla tak moc nadšená z knihy, u níž jsem tak často brečela ... Ano přiznávám, řvala jsem u ní jako malá :-) Pro mě zcela nečekaně úžasná kniha a od autora do budoucna přečtu cokoli...

25.10.2016 5 z 5

Na břehu jezera Na břehu jezera Sara Gruen

Dlouho jsem odkládala čtení této knihy.... Voda pro slony má u mě v knihovně čestné místo a já se mooooc bála, že další kniha autorky nebude tak dobrá a já budu zklamaná .... Prvních sto stran je ... no, já bych je asi označila za rozjezd a pak se příběh odvíjí takovým způsobem a tempem, že nechcete knihu odložit, vůbec, nikdy a kvůli ničemu, dokud nedočtete :-) Takže za mě další kniha, která bude v mé knihovně do konce mých dnů :-)

02.10.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Trošku se stydím to přiznat, ale dlouho jsem odolávala fenoménu "Nesbo" ... Lepší označení mě nenapadá :-) Odolávala jsem a nakonec jak je u mě zvykem, podlehla ... Jsem nesmírně ráda, že jsem neodolala a hned po přečtení této první knihy, je ze mě obdivovatelka Nesba a pustím se do jeho dalších knih ...

28.09.2016 5 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Z počátku jsem uvažovala, že nedočtu .... nerada to přiznávám, ale je to tak :-) Pravdou je, že příběh se rozvíjí pomalu, ale z respektu k autorovi milovaného Saturnina, jsem vytrvala a jsem nesmírně ráda! Jak zde bylo řečeno je nutné knihu dočíst do samého konce a jistě se u budete bavit :-)

16.09.2016

Opět příjemně a svižně napsáno, čte se snadno a rychle, ale už knize do značné míry chybí vtip prvního dílu .... Ne že bych se při čtení občas nerozesmála, ale o dost méně než u dílu prvního, proto 3* :-)

31.08.2016 3 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Kniha mi právě přišla ..... Neodolala jsem, otevřela a přečetla první povídku - "Poprask v sýrové uličce". Ano potřebuju si odpočinout .... a ano přesně takováto kniha mi k tomu pomůže a ani mně u toho odpočívání nebude chybět zmzlina :-) Díky pane Fulghume!

15.06.2016 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Při čtení jsem přemýšlela kolik filmových zpracování jsem viděla ..... Ovlivněna vším co jsem od příběhu Frankensteina čekala, díky četným filmovým ztvárněním jsem "skutečným" příběhem Netvora a jeho stvořitele byla příjemně překvapena, protože je to příběh pro mě zcela nový a nečekaný ...... Rozhodně stojí za čas u jejich příběhu ztrávený :-)

11.06.2016 4 z 5

Jak žít s neurotickou kočkou Jak žít s neurotickou kočkou Stephen Baker

Mám doma tři chlupaté neurotické dámy a souhlas s Boboking - kdo nezná nepochopí, kdo zná bude se dobře bavit :-)

10.06.2016 4 z 5

Kočka: dopadne vždy na všechny čtyři? Kočka: dopadne vždy na všechny čtyři? Marty Becker

Většinu nebo téměř vše co jsem se v knize dozvěděla vím, ale je to skvělá kniha pro začínající chovatele nebo i jen pro nás co už žijí s kočkami delší dobu pro oživení toho co o svých majitelích víme .-) Ano já vím, že moje kočka je mým pánem a vybrala si ona mne a nikoli já ji .-) Kniha je vtipná, milá a skutečně poučná, je zřejmé že ji psali lidé, kteří kočky skutečně znají a milují!

18.05.2016 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Ač se mi to zdálo nemožné, tak lepší než první díl a ten pro mě byl za 5☆. James i Bob jsou úžasní!

14.05.2016 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Pro mě osobně překvapivě dobře napsaná kniha, čte se snadno..... Tedy snadno v literárním slova smyslu ve smyslu obsahovém .... ano přiznávám, brečela jsem u ní... Jistě i muži dokáží s Waris soucítit, ale především my ženy, se alespoň maličko dokážeme do její situace vcítit..., protože skutečně si představit co prožila je v pohodlí a teple obývacího pokoje, obskládaná polštářky na pohovce .... to je nemožné...
Výborně napsaná kniha o obdivuhodné ženě!

18.03.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha má rozesmát a u mě to splnila na plný počet bodů .-) Už dlouho jsem se nesmála tak, aby mi tekly slzy proudem! Ten kdo potřebuje rozptýlit od každodenních starostí a bez velkého přemýšlení číst a smát se .... pro toho je podle mého názoru Aristokratka správnou volbou .-)

22.02.2016 4 z 5

Utopeni ohněm Utopeni ohněm Tomáš Zářecký

Kniha se čte takříkajíc sama a moc mě baví, že nedokážu odhadnout, jak celý příběh skončí .... Opět báječný zážitek stejně jako u "15".... Kdo váhá, zda číst, neváhejte a jděte si pro ni .-)

17.02.2016 5 z 5