maweik

HanaHanaAlena Mornštajnová

Velice čtivý příběh s tématikou, která je děsivá i na papíře, natož ve skutečnosti. Děkuji za připomenutí hrůz, o kterých by se mělo mluvit, aby se již vícekrát neopakovaly.

05.11.2020

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaLadislav Zibura

Knížka splnila má neočekávání a podmanila si mě svou čtivostí, sarkastickým humorem a absurdními situacemi, které Zibi na pouti zažíval. (Kdo četl, tak se doufám směje!) Oproti vyprávění o cestě po Gruzii s nekonečným množstvím stakanů vodky mi příběhy tentokrát přirostly k srdci tak nějak víc.
Ideální kniha do dob, kdy cestování je ohroženo. Děkuji za chvíle plné smíchu, kniho!

31.10.2020

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Až z toho mrazí, co všechno lidé tehdy prožívali... Každopádně druhý díl nezklamal a těším se na třetí.

29.07.2021

Ostře sledované vlakyOstře sledované vlakyBohumil Hrabal

Dnešní generací nedoceněné dílo i autor. Vidím to ve svém okolí a jsem vděčná, že k této skupině nepatřím. Čím to je? Asi pro mnoho lidí již nepochopitelné... Kdo ví

03.08.2018

Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutěStephen Chbosky

Cítím se nekonečně.

30.01.2016

Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaHarper Lee

Jedním dechem.

28.01.2019

VrányVrányPetra Dvořáková

No... Už od první strany mě vytáčela postava matky, její slovník a volba výrazů mi zkrátka nesedla. Na knize se mi ovšem líbil pohled 12leté dívky jako retrospekce do dospívání.
Knihu bych doporučila především rodičům. A čtenářům doporučuji nemít velká očekávání.
P.S. Obálka je velice zdařilá!

29.11.2020

Kdo chytá v žitěKdo chytá v žitěJ. D. Salinger (pseudonym)

Přečtení této knihy jsem plánovala 2 roky... Ale fráze: ,,To mě umrtvilo." Ve mně vyvolala zřejmě alergickou reakci. Nicméně jsem knížku dočetla, hlavně kvůli zvědavosti, jak to s tím případem dopadne.
Nemyslím si, že se jedná o špatnou knížku, ale u mě už na začátku ztratila jakousi věrohodnost a už jsem ji nemohla brát vážně, tak třeba ještě jednou za 20 let... Na shledanou!

05.05.2019

Úsměvy Jana MasarykaÚsměvy Jana MasarykaVladimír Thiele

Decentní humor, krásná obálka, milé čtení, děkuji.

28.01.2019