mauťa28 mauťa28 komentáře u knih

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Tato kniha je skvělá. Je tu o ní napsáno již hodně reakcí, proto chci pouze přidat, že zastávám stejný názor jako mnozí čtenáři přede mnou, a to ten, že si ji přečtou hlavně lidé, kteří mají stejné nebo podobné názory jako pan Tabery, ale lidé, kteří by si ji měli přečíst především po ní nesáhnou. A souhlas s tím, že by měla být povinnou četbou.

04.11.2017 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Ještě nikdy se mi nestalo, abych během necelého týdne přečetla 3 knihy téměř na jeden zátah a ke všemu ještě v žánru scifi. (Silo, Turnus, Prach).Skvěle napsané, okamžité vtažení do děje, popis postav i prostředí ....Když se blížil závěr na jednu stranu jsem chtěla vědět jak to dopadne, zároveň aby to ještě nekončilo:-))) Mohu jen doporučit a to i těm, kteří doteď scifi žánr nevyhledávali, viz. já.

18.07.2017 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Příjemná, odpočinková kniha.

03.06.2017 4 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Opět mne nezklamal. Čtu pana Vondrušku za účelem oddechovek a to plní na 100%.

18.02.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Příjemná oddechovka, čtivá.

01.02.2017 5 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Skvělá kniha, čtivá jako zatím všechny od pana Vondrušky. Už se těším na další.

15.01.2017 5 z 5

Záludné zlo Záludné zlo Robert Lawrence Stine

Tuto knihu jsem četla ve 4.třídě na ZŠ. Asi třikrát.
Tenkrát se mi hrozně líbila. Budu si ji muset přečíst, abych zjistila, zda u mě oblíbenost přetrvá:-)))))

28.12.2016 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Začala jsem číst na doporučení přátel, že je skvělá. Mě ovšem ničím zvláštním nezaujala, jen mě utvrdila v tom, že mám prostě slabost spíše pro mužské spisovatele.

28.12.2016 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Je to první kniha od pana Hartla, kterou jsem přečetla a určitě si postupně přečtu i další. Moc hezky čtivě napsané, nenáročná kniha, během půl dne přečtená. Pravda, občas příběh maličko přitažen za vlasy, ale celkově je kniha hodně dobrá.

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Skvěle napsaná kniha, čtivá. Doporučuji

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Asi jediná kniha, kterou jsem četla už asi 5krát. Miluju ji:-)))

28.12.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nechala jsem se bohužel přemluvit k přečtení prvního dílu. Neměla jsem od této knihy žádná očekávání, což se také splnilo:-))) Už v půlce jsem chtěla knihu odložit, ale přišlo mi líto času, který jsem nad tím zatím strávila, tak jsem dočetla. Další díly už nikdy:-)) Hodně slabé, nudné čtení. Tzv. "bestsellery" mě často už prvotně odpuzují a tady se jen potvrzuje, že tato kniha se jím stala pouze proto, že si ji často kupují ženy, kterým zřejmě tento žánr vyhovuje.

26.12.2016 odpad!

Luciferův efekt – Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Luciferův efekt – Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Philip Zimbardo

Tuto knihu jsem začala číst na základě rozhovoru s P.Zimbardem, kde o ní mluvil. Už tam mě zaujala, ale že mě až takhle dostane, to jsem nečekala. Je skvěle napsaná a velmi zajímavá. Občas me až zamrazilo, co je člověk schopen udělat, dostane-li se do určité situace. Určitě tuto knihu doporučuji k přečtení. Žádná oddechovka, ale je skvělá.

22.12.2016 5 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum