Mathrael - Příspěvky

Darebák David čarujeDarebák David čarujeF. Simon

Knihy mého dětství, neskutečně vtipné a čtivé. Dokonce i kdybych si to četl teď pořád bych se stejně pobavil, skutečně pěkná práce

31.12.2017


Bouřková sezónaBouřková sezónaA. Sapkowski

Kniha, která je sice již trochu slabší než předchůdci série, ale přesto, prostě Geralta a jeho příběhy mám ukořeněné hluboko v srdci.

31.12.2017


Nedokončené příběhyNedokončené příběhyJ. R. R. Tolkien

Podobně jak Silmarillion, chápu, že ta roztroušenost k tomu patří. Ale přesto, raději čtu ucelené celky.
To nemění nic na tom, že jednotlivě jsou to prostě úžasná díla.

31.12.2017


Húrinovy dětiHúrinovy dětiJ. R. R. Tolkien

Jedna z mých oblíbených Tolkienových knížek (samozřejmě po Pánu Prstenů). Ten příběh je naprosto srdceryvný, vsákne se vám pod kůži.
Pokaždé jsem se vžil perfektně do nějakého hrdiny.
Upřímně mne nejvíc dostal příběh Túrina Turambara.

31.12.2017


Hobit aneb Cesta tam a zase zpátkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyJ. R. R. Tolkien

Kniha je psaná velmi dobře. Avšak zde jsem asi ovlivněn filmem, žel jsem ho viděl před přečtením.
Kniha je opravdu stručná, chybí tam hodně jmen. Nic tam není konkrétně rozepsáno, obecně není tam nic moc detailního. To mne mrzí, protože ten svět mne samozřejmě zajímá.
Avšak jako povídka či pohádka pro děti, moc pěkné.

31.12.2017


Návrat králeNávrat králeJ. R. R. Tolkien

Krásná kniha. Obecně celá trilogie byla fantastická, je neuvěřitelné, že i stále teď Tolkienovy knihy uvádějí rytmus fantasy žánru.

31.12.2017


Dvě věžeDvě věžeJ. R. R. Tolkien

Opět klasika. Po Společenstvu další fenomenální dílo. Není vůbec, co vytknout.

31.12.2017


SilmarillionSilmarillionJ. R. R. Tolkien

Na Silmarillion jsem sáhl jako skutečně vášnivý Tolkienův čtenář. Mé zážitky z knížky jsou rozpoluplné. Knížka je velice zajímavá, příběhy skvělé, opravdu respekt za tu promyšlenost celého světa.
Avšak knížka byla velice náročná na čtení, ať už z počátku popisování vzniku světa, obecně jak popisování nového náboženství, pak neskutečné množství jmen, datací, lehko jste se ztratili.
Knížka byla opravdu úžasná, ale protože jsem nad Silmarillionem strávil fakt hodně času a nemohu říct, že jsem ho četl se zadrženým dechem či jsem se pokaždé těšil až ses zas k Silmarillionu vrátim, nemohu dát 5 hvězdiček.

31.12.2017


Společenstvo PrstenuSpolečenstvo PrstenuJ. R. R. Tolkien

Jedna z mojich oblíbených knížek. Spisovatele si neskutečně vážím a svět Středozemě miluji. Nejenže jsem na tom vyrůstám, ale stále v tom žiji.
Příběh je fenomenální, od knížky vás nic neodtrhne. Stále vzpomínám, kdy jsem jezdil z konečné na konečnou tramvají a četl jsem si nerušeně právě Pána Prstenů.
Skvělá kniha

31.12.2017


Čarodějova zeměČarodějova zeměL. Grossman

Upřímně, třetí díl série pro mne byl nejslabší. Příběh sice graduje a je tam dost akce, ale již se hodně věcí odehrává na takové vlně někdy až nesmyslnosti.
Též jsem byl zklamaný z konce, čekal jsem trochu víc od trilogie nad kterou jsem strávil pár týdnů.
Ale to nic nemění na tom, že to byla stále pěkná kniha.

31.12.2017


Král čarodějKrál čarodějL. Grossman

Máme tu pokračování série. Já kvůli svému zažrání do jedničky na to ihned skočil a nelitoval jsem. Příběh se zde již rozjel, máme tu hodně akce. Dokonce to není zas tak dětská kniha, jak by se na první pohled mohlo zdát.

31.12.2017


MágovéMágovéL. Grossman

Kniha se mi líbila moc. Byla psaná poutavě, hezky tam byla líčena atmosféra a příběh. Do knihy jsem se zažral a moc jsem se od ní nemohl odpoutat.

31.12.2017


Pekelné městoPekelné městoG. J. Keyes

Myslím, že pro toho, kdo nehrál nikdy žádný díl TES, nebude kniha záživná, zajímavá a moc ho bavit nebude. Jenže pro fanoušky bude kniha výborná, myslím, že budou chtít hltat každou informaci o tamějším světě. Kniha je jinak napsaná pěkně a čtivě, takže proč ne.

31.12.2017


Pán dušíPán dušíG. J. Keyes

Kniha je vskutku dobrá. Čtivá a přečtená velice lehce a rychle. Přesto zde musím zmínit, že autor asi 100 % nezná svět The Elder Scrolls a dopustil se nějakých nepřesností a chyb. Ale kniha pěkná, proto mu to lze odpustit.

31.12.2017