Matej Matej komentáře u knih

Čím onemocněl svět? Čím onemocněl svět? Ruediger Dahlke

Hlavní myšlenka této knihy je jasná. Jen škoda, že autor občas zabrousí do věcí, které se, dle mě, tématu moc netýkají. Každopádně ve Výhledu své myšlenky shnrul vcelku globálně:)

Tak co mám jíst? Tak co mám jíst? Petr Fořt

Konečně kniha pro všechny ty, co se zamýšlejí nad tím, co to vlastně konzumujeme a jak z toho ven.

Víc než další den Víc než další den Joan Didion

Kniha o smrti... Pro autorku to muselo být dost těžké se vyzpovídat o svých zážitcích se smrtí.

Podsvětí Podsvětí Don DeLillo

Pro mě moc náročné čtení. Autor stále někam odbočuje a dost těžko jsem občas chápal, co tím chtěl říct.

30.11.-0001 1 z 5

Bílý šum Bílý šum Don DeLillo

Zbytečně složitě napsané, možná to je překladem?!?

30.11.-0001 2 z 5

Dáma, která měla ráda čisté záchodky Dáma, která měla ráda čisté záchodky James Patrick Donleavy

Vcelku humorná kniha a nečtenáře zaujme i svoji šířkou - 60 stran;)

Brooklynské panoptikum Brooklynské panoptikum Paul Auster

Líbilo se!
Zajímavá knížka.

Ti nejlepší z nás Ti nejlepší z nás Helene Uri

Zajímavě a vlmi jímavě napsaná kniha s nečekaným vyústěním. Tedy aspoň pro mě. Ty jo!

Divadelní román Divadelní román Michail Bulgakov

Škoda, že se jedná o nedokončený román, i když víme od začátku, jak to skončí.

Haló! Je tu někdo? Haló! Je tu někdo? Jostein Gaarder

U Gaarderových knih se těším na to až je budu číst svému dítěti, případně je bude číst samo. O této knize to platí dvojnásob. Vřele doporučuji!

Krvavá komnata Krvavá komnata Angela Carter

Dost náročné čtení. Oproti Nocím v cirkuse jsem měl dost problém udržet soustředění se.

30.11.-0001

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Bombastická kniha. Smál jsem se od začátku knihy. Není to ale jen o tom pobavení. I když..

Generace X Generace X Douglas Coupland

Zvláštně psaná kniha, autor do ní vložil mnoho svých názorů.

Loučení s Lennoxem Loučení s Lennoxem Raymond Chandler

Kniha, kterou jsem přečetl za jeden den jedním dechem. Brilantní dílo.
Už vím jaké knihy vybrakoval film Mazaný Filip. Knihy s Phillem Marlowem. Doporučuji!

30.11.-0001 5 z 5

Skvělá knížka. Na jakémkoli putování by neměla chybět!

30.11.-0001 5 z 5

Detektiv Sventon se ujímá případu Detektiv Sventon se ujímá případu Åke Holmberg

Jakákoli skandinávská literatura pro děti a mládež je úžasná, ani tento šišlající detektvi není výjimkou. Skvělé! Doporučuji!

30.11.-0001 4 z 5

Média, psychoanalýza a jiné perverze Média, psychoanalýza a jiné perverze Jan Stern

Některé eseje až zbytečně moc složitě napsaně, jiné zase naopak velmi zřetelné. Každopádně eseje o zajímavých tématech.

30.11.-0001 3 z 5

Jiné hlasy, jiné pokoje Jiné hlasy, jiné pokoje Truman Capote

Zajímavá, ale i podivná kniha o putování jednoho chlapce, který nakonec nalezl, co chtěl, anebo ne?

30.11.-0001 3 z 5

Naši předkové Naši předkové Italo Calvino

Zajímavě pojaté příběhy.
Pro ty co mají rádi historické příběhy ale nejn pro ně.

Vraní ulice Vraní ulice Iain Banks

Skvělá, poutavá kniha!