maryska09 maryska09 komentáře u knih

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Další skvělá detektivka napínavá od začátku do konce. Dokáže překvapit v odhadu osob i v propleteném ději. Doporučuji a těším se na další díl.

24.06.2022 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Mé druhé setkání s Narnií a opět nezklamalo. Krásné vylíčení bohaté přírody, kouzelných tvorů i velké odvahy, plné nadpřirozené síly Aslana. Doporučuju každému s bohatou fantazií.

19.06.2022 4 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Milá knížka pro děti s pěkným příběhem i ilustracemi. Paní Mornštajnová umí psát knížky pro děti i dospělé. Škoda častých překlepů a vynechávání uvozovek přímé řeči, v dnešní době různých nástrojů kontrol textu takové hrubky hodně vadí a snižují kvalitu knížky.

14.06.2022 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Další skvělá detektivka, na kterou bych si vždy nejraději vzala 24 hodin volno, aby mě při čtení nikdo nerušil. Kniha je obsáhlá, ale čte se jedním dechem. Závěr mě překvapil, bylo to skvělé napínavé čtení. Díky za knihu

13.06.2022 5 z 5

Hroby se otevřely Hroby se otevřely Benjamin Black (p)

Knihu jsem si vybrala v rámci ČV a zřejmě je chybou, že jsem nezkusila první díl série. Měla jsem problémy orientovat se v postavách i v náznacích minulého děje, kniha má poutavou zápletku, ale často byla zdlouhavá a předvídatelná. Celkově mě nezaujala natolik, abych zkusila jiné knihy autora.

07.06.2022 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Další skvělá kniha s nečekaným koncem. Těším se na další díl, tyto knihy vážně nenudí

01.06.2022 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Příběh o Narnii mě zatím zcela minul, tak jsem se rozhodla doplnit si mezeru. Útlá knížečka mě příjemně překvapila jak dějem, tak příjemným jazykem a milým vyprávěním. Těším se na další pokračování.

25.05.2022 5 z 5

Díky za tuto knihu, která není klasickou beletrií ani vědeckou publikací, ale vyváženou kombinací obojího. O Životicích jsem nikdy neslyšela a jsem si jistá, že nejsem sama. Díky paní Lednické už jméno této vesnice nezmizí.

24.05.2022 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Dobře napsaná detektivka s nečekaným koncem, plná zvratů, napětí a překvapení. Doporučuji všem, kteří se rádi bojí.

17.05.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Velmi dobře napsaná kniha o zapomenutém místě i čase. Příroda pohladí po duši a příběh zaujme. Doporučuji

12.05.2022 5 z 5

Tajemství Querburů Tajemství Querburů Michal Vlk

Kniha je zvláštní, pro dospělého je příliš předvídatelná, pro děti je napsaná v podstatě archaickým jazykem plným slov jako jež, jehož, jenž, přičemž, doufaje atd. Nevím který 13 ti letý kluk uléhá na lože, má mysl naplněnou obavami a v očích mu vyskakují otazníky. Dítě ani neocení moudrosti Querburů. Kniha mi přijde jako slepenec Harryho Pottera, Čtyř dohod, ekologické příručky a výživového poradce.

08.05.2022 2 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Velmi silná kniha, která vezme za srdce, plná lásky k životu a přírodě. Autorka dokáže skvěle popsat život v bažině, při čtení je doslova cítit slaná voda, písek a nepřeberná vegetace a hmyz. Hlavní zápletka je trochu rušivá, úplně by mi stačilo pozorování přírody. Na knihu budu dlouho vzpomínat.

05.05.2022 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Slabší závěr celé trilogie. Kniha se příjemně četla, pokud se autor věnoval popisu platnéřského umění, případně léčitelství. Při popisu intrik na královském dvoře však začala nudit a některými pasážemi se dalo jen těžko prokousat. Zajímavá, ale znovu bych nečetla

30.04.2022 4 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Rozběhla jsem se ve 40 a pak objevila skvělé knihy paní Součkové. Je to radost je číst, porovnávat zkušenosti a užívat si její zážitky.

25.04.2022 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Autorka má svůj styl psaní, kterému zůstala věrná i této knize. Její příběhy upoutají, dobře se čtou a závěr nezklame. Za mě příjemná kniha

22.04.2022 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Dobře napsaná Česká detektivka, čte se jedním dechem a do poslední chvíle se netuší, kdo je vrahem. Doporučuji

14.04.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Klasická kniha Shari Lapeni. Napínavá, nepředvídatelná, plná zratů. Její postavy nejsou nikdy jen dobré nebo jen zlé. Autorka má svůj jasně určený styl a tato kniha z něj není výjimkou. Doporučuju jako napínavé čtení.

09.04.2022 4 z 5

Deník běžkyně v nejlepších letech Deník běžkyně v nejlepších letech Zuzana Součková

Mile a vtipně napsaná kniha, ze které tryská radost ze života, běhu, překonávání sebe sama i předsudků, které má člověk v hlavě, nebo je slyší z okolí. Autorka má velmi lidský styl psaní a kniha hodně baví. Díky za ní i za motivaci, kterou jste nám předala.

04.04.2022 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Autorka má skvělý styl psaní. Její knihy jsou svěží, vtipné a potěší každou romantickou duši. Tato kniha není výjimkou, prostě baví

30.03.2022 5 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Kniha mě příliš nezaujala. Byla až snad moc průhledná, často naivní a průřez do genetiky celkem o ničem. Nejvíc mě dostalo tvrzení o tom, že genetická mutace neplodnosti se přenáší z otce na syna. Spíš nedoporučuju.

28.03.2022 2 z 5