maryska09 maryska09 komentáře u knih

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Po první polovině jsem chtěla knihu odložit, přišla mi jako tuctová romance s předvídatelným dějem. Po pár stránkách se naštěstí děj rozjel jiným směrem a v knize se dalo docela snadno pokračovat. Milý, lehký, nepříliš komplikovaný příběh pro dlouhé zimní večery.

08.11.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Další bravurně napsaná kniha paní Dvořákové. Přečtená za jedno odpoledne, ale nezapomenutelná. Její jazyk je rychlý, děj se ohromně odsýpá a čtenář se nedokáže odtrhnout. Zároveň na knihu budu dlouho vzpomínat a jen tak nezapadne. Doporučuju i přes neradostný obsah.

03.11.2022 5 z 5

Další zajímavá kniha o cestě, kterou se jen tak někdo nevydá. Díky panu Ziburovi za to, že zkouší hranice turistických možností a za jeho milý jazyk, kterým dokáže své zážitky zprostředkovat.

03.11.2022 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Výborně napsaná kniha, propracovaná do detailu. Hodně připomíná Marťana, ale víc baví a znovu se čte jedním dechem. Doručuju i pro nemilovníky sci-fi.

24.10.2022 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Dobře napsaná svižná knížka, která se čte jedním dechem. Krátké kapitoly nutí k dalšímu čtení, pointy se zdály často průhledné, jen aby se vzápětí vše zase zvrtlo a celý děj se překopal. Doporučuji

15.10.2022 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Velmi zvláštní, nepokojná kniha, čtenář má pocit, jako by se po každém čtení musel zhluboka nadechnout. Nečte se snadno, ale odložit se nedá. Nevím, zda bych jí doporučila ke čtení, ale určitě na ní budu dlouho myslet.

11.10.2022 4 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Klasická dětská knížka paní Lindgrenové. Vtipná, něžná, plná hezkých příběhů. Děti zaujme. Doporučuji

07.10.2022 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Další skvěle napsaná kniha dua Lars Kepler. Plná zvratů, odboček, detailních popisů a s nečekaným koncem. Autoři umí udržet čtenáře v napětí a přes velké rozsahy jejich knížek, se čtou jedním dechem. Díky za ně

30.09.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Knihy pana Zibury baví. Jsou plné sebeironie, pobaví, poučí, ale zároveň upoutají svou formou i ilustracemi. Myslím, že o autorovi ještě hodně uslyšíme.

24.09.2022 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Zajímavá detektivka, která je výjimečná svým námětem i provedením. Dobře se čte, i když se místy trochu vleče a závěr poměrně překvapí. Doporučuji

16.09.2022 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Autorka má svůj osobitý styl psaní, který čtenáře zaujme a nepustí. Kniha je hodně silná, příběh Kláry je skvěle popsaný. Trochu mi vadí druhá dějová linie ze současnosti, tu bych si v knize klidně odpustila. Doporučuji všem pro poznání ne zcela dávné historie.

05.09.2022 4 z 5

Po schodech nahoru, po čumáku dolů Po schodech nahoru, po čumáku dolů Zuzana Součková

Knihy paní Součkové o běhání byly skvělé a proto jsem se rozhodla i pro tuto knihu úvah? Fejetonů? Postřehů za života? Depresivních vizí? Těžko říct a asi ani sama autorka možná neví, co vlastně napsala. Ze začátku mi mírně zmatený styl nevadil, autorka sama o sobě často píše jako o zmatkáři a chaotikovi, ale s postupem knihy se to už nedalo číst. Knihy ze zásady dočítám, zde jsem si nechala pár posledních kapitol ujít a myslím, že jsem o žádný zvrat ani prozření nepřišla.

22.08.2022 2 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Další dobře napsaná detektivka plná zvratů a překvapení a naproti Kamenné opici i s mnohem lepšími kulisami i zápletkou. Není to taková pecka jako úvodní Sběratel kostí, ale i tak baví a zaujme. Doporučuji

21.08.2022 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Milá vtipná kniha o neznámých místech v Evropě. Autorův styl psaní baví, přečteno za dva dny na pláži. Díky za knihu

19.08.2022 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Dobře napsaná kniha o pro mě zcela neznámém člověku, díky za ní. Příběh je fascinující a jen víc takových knih. O lásce, víře i naší nedaleké historii, která se bohužel dost zapomíná.

14.08.2022 5 z 5

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

Krásně napsaná kniha o koloběhu vody v přírodě. Paní Mornštajnová je skvělá spisovatelka literatury pro dospělé, ale její dětské knihy jsou snad ještě lepší. Tříletá i sedmiletá dcera byly knihou zcela pohlcené. Doporučuji

08.08.2022 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Další skvělé pokračování série. Pokud jí čtěte od začátku, nemůže vás překvapit množství detailních popisů, nesmrtelnost Jurka ani superhrdinství Joony Linny. Ale právě kvůli tomu se tyto knihy tak skvěle čtou, jsou napínavé a těším se na další. Doporučuji

06.08.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Moc mile napsaná kniha o krásné České republice. Autor vtipnou a svěží formou dokázal popsat skorem celou naši zemi, vystihnout podstatu české povahy a navíc objevit několik neznámých míst i postav (přiznám se, že o slavném českém mořeplavci jsem nikdy neslyšela, díky za rozšíření vědomostí). Velmi doporučuji

27.07.2022 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Slabší kniha ze série, náhled do čínské kultury je zajímavý, ale orientace ve jménech i dějích je poměrně náročná. Lincoln je zde zcela upozaděný, Sonny Li ho mohl strčit do kapsy. Na superhrdinku Sachsovou jsme už zvyklí, ale tentokrát to bylo skoro přehnané. Zkusím další díl a snad se znovu zlepší.

20.07.2022 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Další bravurně napsaná detektivka s Joonou Linnou v hlavní roli. Autoři skvěle ovládají umění stupňovaného napětí, jen tentokrát mě trochu rušili podrobně popisované nepodstatné detaily. Ale i tak doporučuji, čte se jedním dechem.

10.07.2022 4 z 5