maryska09 Online maryska09 komentáře u knih

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Milé pohodové čtení, neurazí, potěší.

13.04.2023 4 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Autorka si ve svých knihách drží svůj styl a tato nebyla výjimkou. Krátké rychlé kapitoly, střídání časové linky i postav, směřování děje k nečekanému záměru. Tady trochu rušilo neustálé zatajování děje, podivného dokreslování celého příběhu. Bylo jasné, že Lydia v celé knize hraje velkou roli, ale prostor dostala až na posledních stránkách. I tak se jedná o jednu z lepších detektivek a doporučuji

26.03.2023 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Dobře napsaná kniha o zcela blízké historii, kterou už dnes spousta lidí popírá, nebo jí nevěří. Doporučuju všem, kterým není minulost lhostejná.

15.03.2023 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dobrá romantická knížka s neobvyklým příběhem. Konec se dal předvídat, ale na celkovém dojmu to nic nemění.

11.03.2023 4 z 5

Další kniha pana Zibury psaná jeho osobitým stylem plná nadhledu, radosti ze života, nevšedních míst a v tomto případě navíc alkoholu a kocoviny. Jeho knihy baví, čtenář díky nim pozná nejenom krajinu běžně nedostupnou turistům, ale hlavně zvyky a kulturu místních lidí. Autor není klasický cestovatel ani spisovatel, ale kombinace obojího funguje a baví. Díky za Vaše knihy Ladislave.

27.02.2023 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Velmi dobře napsaná silná kniha, která opravdu zasáhne. Moc jsem držela hlavním hrdinům palce a přála si šťastný konec. Kniha by ale asi tolik neoslovila, kdyby vše skončilo pohádkově. Doporučuju

23.02.2023 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Čteno po několikáté, celá sága baví. Díky za ní

23.02.2023 4 z 5

Ve tmě jsme všichni stejní Ve tmě jsme všichni stejní Julia Heaberlin

Moc dobře napsaná detektivka, která mě vážně zaujala. Postavy jsou skvěle vypracované a až do konce jsem netušila, kdo za tím vším stojí. Velmi doporučuji.

05.02.2023 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Skvěle napsaná kniha s velmi propracovanými postavami, pro mě navíc s bonusem známého prostředí Jilemnice. Pan Havlíček dokázel mistrně vystihnout konec 19. století, maloměsto i prostředí plné pomluv, závisti nadějí i lásky. Doporučuji.

29.01.2023 4 z 5

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Knihy paní Poledňákové jsem milovala jako dítě, jako dospělou už mě tolik neoslovují, ale stále je v nich dost vtipu a lehkosti. Tato kniha trochu potěší, ale příliš nezaujme. Knihu je zřejmě myšlena jen jako doplnění filmu. Ten jsem neviděla a proto mi asi chyběli trochu barvitěji popsané osoby a vztahy mezi nimi.

17.01.2023 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Další dobře napsaná kniha mé oblíbené autorky. Její knihy jsou čtivé, baví mě dobře popsané české prostředí i velmi lidsky popsané postavy. Doporučuji a těším se na další

15.01.2023 4 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Velmi dobře napsaná kniha o celkem nedávné minulosti, o které se zase tolik nemluví. Autorka skvěle ovládá jazyk a knížka se moc dobře četla. Zápletka se dala tušit, ale požitek z knihy to nijak nezmenšilo. Doporučuji

05.01.2023 5 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Přesně tuhle knihu jsem teď potřebovala. Má jen pár stran, je o neveselých osudech, ale zároveň je skvělá a moc baví. Autorka má skvělý styl vyprávění a všem, kteří se jen trochu trápí knihu moc doporučuju.

20.12.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Autorka si s touto knihou dala jistě velkou práci a celé téma je velmi zajímavé a mělo by se s ním seznámit co nejvíce čtenářů, ale když má kniha skoro 700 stran, na kterých se řeší v podstatě pořád to samé (postavení žen v církvi, komunistická zvěrstva, závislost, maloměšťáctví...), tak prostě přestane bavit. První půlku jsem přečetla hned, ale pak mě ten uměle natahovaný děj přestal zajímat a knihu jsem nedočetla, což dělám jen málokdy. Myslím, že zbytečně obsáhlá forma knihy odradí spoustu potencionálních čtenářů.

20.12.2022 1 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tak tohle byla zase jízda. Toto duo autorů nezklame, jejich knihy jsou neuvěřitelně rychlé, čtivé, plné akce a velmi detailní. Pokud jim promineme jistou míru neskutečna i absurdity, nelze je nemilovat. Do čtení se dá ponořit jako do hluboké vody a každé vyrušení naštve, prosím rychle další díl.

03.12.2022 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Velmi dobře napsaná kniha o v podstatě tak banální věci, jako je manželství. To je tu odhalené až na dřeň, včetně popíraného alkoholismu, jiného dítěte, nevěr a spoustu životních kopanců. Ačkoliv se knížka čte lehce, mrazí z ní, a jen tak snadno se na ní nezapomene. Doporučuji

01.12.2022 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Dobře napsaná kniha o jedné rodině. Zkratkovitě je tam popsána většina partnerského života a čtenář se v tom mnohokrát najde. Často se tam zjevují poznatky a úvahy, se kterými se mnohokrát potkáváme. Doporučuju i přes smutek, který se při čtení objeví.

24.11.2022 5 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Knížka se zajímavým námětem, která se moc dobře čte, ale které na konci jakoby došel dech. Děj je dobře vystavěný a napínavý, proto nedotažený a uspěchaný závěr zamrzí. I tak díky za knihu

19.11.2022 4 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Výborně napsaná kniha plná prachu, horka, zloby a bolesti. Čte se jedním dechem a každá stránka překvapí. Rozhodně doporučuji

17.11.2022 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Kniha má zajímavou zápletku a poměrně velký potenciál, ale přijde mi dost nedotažená. Chybí mi větší vyvětlení souvislostí, které jsou spíše náhodné. Navíc je v ní několik logických nesrovnalostí (někdy od vraždy uběhlo několik týdnů, někdy se stala minulý pátek...). Zajímalo by mě pokračování i kvůli Anně (snad by nějaké v další knize bylo), ale možná si ho nechám ujít.

13.11.2022 3 z 5