Maryška Maryška komentáře u knih

Pro hrst lentilek Pro hrst lentilek Lavie Tidhar

Poslouchali jsme jako audioknihu ve skvělém podání Šárky Vaculíkové. Bavila děti i dospělé. Detektivka jako z doby prohibice přenesená do dětského prostředí.

08.03.2024 5 z 5

A A Pavel Čech

Geniální.
Věnováno muži s taškami. Jinak také známému jako muž před tankem. To mi vehnalo slzy do očí.

16.01.2023 5 z 5

Malý dům ve Velkém lese Malý dům ve Velkém lese Laura Ingalls Wilder

Život dvou holčiček v láskyplné rodině uprostřed americké divočiny. Život se spoustou práce a zároveň plný radosti. I přes tu dřinu svět idylický, smysluplný.

25.10.2022 5 z 5

Hubert & Hugo Hubert & Hugo Nikkarin (p)

Úvodní stránky k jednotlivým příběhům tvořené podle klasických komixů jsou dokonalé! Bonusová epizoda ve stylu historického Mickey Mouse nás dostala :)

02.07.2021 5 z 5

Medvěd a šeptání větru Medvěd a šeptání větru Marianne Dubuc

Další krásná, působivá a moudrá knížka Marianne Dubuc o tom, že je dobré naslouchat větru nebo svému instinktu, nebát se opustit zajeté koleje a zkusit nový život.

07.06.2021 5 z 5

Mluva českých reemigrantů z Ukrajiny Mluva českých reemigrantů z Ukrajiny Jana Jančáková

Unikát, který by měl být známější. Nejen lingvistický rozbor, ale pátrání vpravdě detektivní.

27.01.2021 5 z 5

Marcelín Pivoňka Marcelín Pivoňka Jean-Jacques Sempé

Nádherné a dojemné. Rozložilo mě to na prvočástice...

Kiosek Kiosek Anete Melece

Hotové existenciální drama! Ale milé a vtipné, potěší malé i velké.

Nejkrásnější místo na světě Nejkrásnější místo na světě Petr Horáček

Laskavý příběh, jakých není nikdy dost. Hodnota domova a přátelství, je dobré si je připomínat. Ilustrace překrásné (byly by z nich nádherné obrazy).

Na procházce ve vlaku Na procházce ve vlaku Radek Malý

Věk leporel už u synků minul, u mě už hodně dávno... ale tohle leporelo jsme museli mít. Všechny nás baví a opravdu moc. Je pro nás potěšení si ho prohlížet a číst. Ilustrace, verše i vazba jsou dokonalé!

17.10.2020 5 z 5

Robot v divočině Robot v divočině Peter Brown

Krásná knížka o tom, v čem se skrývá pravá lidskost, jaká je síla vlídnosti a přátelství.

08.12.2019 5 z 5

Horská cesta Horská cesta Marianne Dubuc

Čekala jsem milý, jednoduchý příběh, ale knížka moje očekávání výrazně překonala. Bylo to milé i svým způsobem jednoduché, ale příběh nás chytil za srdce, synkové byli uchváceni, mně skoro ukápla slza. Hned mi řekli, že si tuhle knížku budeme číst znova...

22.06.2019 5 z 5

Velký bobek Velký bobek Milada Rezková

Pestré, chytré, zábavné a přitom nabité důležitými informacemi. Děti jsou nadšené a já taky! Obdivuji autory, po Neboj, neboj! další rozsáhlé dílo, pečlivě a profesionálně připravené.

29.03.2019 5 z 5

Kluk s křídly Kluk s křídly Miloslav Jágr

Okouzlí děti i dospělé, na obrázcích stále nacházíme něco nového, něco legračního. A konec vždycky dojme...

29.12.2018 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Autor by měl být vděčný, že ze sebestředné, ufňukané a ublíženecké knihy, ve které je víc nudných a nechutných pasáží než humorných, udělal režisér Vejdělek tak svěží a vtipný film.

28.10.2018 1 z 5

Johan už není sám Johan už není sám Henrik Hovland

Kouzelná knížka, velmi vtipná i dojemná. Vcelku jednoduché věty, je skvělá i pro našeho začínajícího čtenáře. "Máš tak krásně velké přední zuby!" :D

22.02.2018 5 z 5

Byl jeden dům Byl jeden dům Dagmar Urbánková

Moji synkové ji milují. Je to zvláštní knížka, snová, záhadná, trochu surrealistická, po prvním čtení jsem byla až zaskočená. Dává ale velký prostor fantazii, pobízí ji, a to i krásnými ilustracemi... po dočtení kluci vždycky udělají zasněné "jééé".

22.08.2017 4 z 5

O klíči O klíči Pavel Čech

Malý drahokam...

30.06.2017 5 z 5

Krtek a podzim Krtek a podzim Hana Doskočilová

Znovu a znovu si musíme se synky číst, jak švestka krtkovi bumbác na hlavu :))) Milé, pozitivní, jedna z našich nejoblíbenějších.

17.04.2017 5 z 5

O odvážném autíčku O odvážném autíčku Jiří Žáček

... a první dvě sloky přednesené synkem u zápisu do první třídy měly velký úspěch!

17.04.2017 5 z 5