MaryAllen MaryAllen komentáře u knih

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Krásné čtení.

08.01.2021 5 z 5

O ostatních nevím nic O ostatních nevím nic Kristina Májová

Tento příběh mi dal vzpomenout na má dětská léta a pubertu. Jasný! Každý tento věk prožíváme jinak, ale spoustu věcí je společných. A uf! Nevrátila bych se ani za nic do té doby slepé naivity, zklamání, srovnávání se sama se sebou a okolím, realitou. Spisovatelka umí dopodrobna detailně popisovat. Bavilo a doporučuji!

01.11.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Jako letní oddychovka, když hodně přimhouřím oči, tak o.k. U milostných scén a zápletek v závěru jsem se nahlas smála. "Rozkošnická jako kočka" nebo " připravená dávat" ve smyslu sexu, to mě jako fakt rozsekalo. Dost chyb a překlepů. U knížky jsem si odpočinula, čímž splnila svůj účel. Zvolila jsem ji tématicky a přibalila s sebou na dovolenou do Chorvatska. Tento žánr už na prahu 40 tky neberu, na tohle už jsem asi vážně stará.

25.08.2020 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Po Egypťanu Sinuhetovi nejkrásnější kniha, co jsem kdy četla.

11.08.2020 5 z 5

Kulový blesk Kulový blesk Liou Cch'-sin

Rozhodně jsem se nenudila, příběh mě bavil a doporučuji jej. Po přečtení zůstává spousta otázek a podnětů k filozofickým úvahám. Spisovateli patří můj velký obdiv.

03.02.2020 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Krásný pohádkový příběh.

03.02.2020 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Tento příběh mi nedal po několik noci spát. Když jsem zrovna nečetla, stále jsem se ke knížce v myšlenkách vracela. Hosseini je skvělý vypravěč. Díky přečtení jsem si udělala alespoň částečný obraz na válku v Afghánistánu a musím se přiznat, že se také změnil můj pohled na utečence.

05.11.2019 5 z 5

Od začátku do konce jsem se smála a smála, často i nahlas. Spisovatel má skvělý smysl pro humor. Těším se na pokračování

22.10.2019 5 z 5

Motýlek 1. díl Motýlek 1. díl Henri Charrière

Dobrodružství střídá dobrodružství. Moc se mi nechce věřit, že vše bylo a probíhalo tak, jak autor popisuje. Ale přesto se mi příběh moc líbil. Obdivuji “Motýlkovu” odvahu a neutuchající optimismus.

22.05.2019 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Od knihy jsem čekala něco jiného. Jako matka 4,5 letého syna a těhotná jsem ji ani z počátku nechtěla s ohledem na téma začít v mém stavu číst. Úvod mě zaujal a s napětím jsem očekávala průběh děje. Ten mě postupně přestal bavit a měl klesající tendenci. Hlavní postavy mi nebyly sympatické ( Vera a komisař). Dost zbytečných zápletek. Rozuzlení případu nijak zvlášť nepřekvapilo. Spíše by mě asi u tématu ztráty dítěte bavilo psychologické pojetí příběhu s rozborem jednotlivých postav.

22.04.2019 3 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Krátká povídka, která vás nechá ještě dlouho po jejím přečtení přemýšlet.

11.04.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Má první kniha od tohoto spisovatele. Velmi dobře čtivá, nepředvídatelný konec udržuje čtenáře v napětí. Rozuzlení případu bylo dost překvapivé a nutilo vracet se k ději a přemýšlet nad ním. Jediné, co zanechalo trochu negativní dojem na závěr, byla z mého pohledu nepříliš možná reálnost příběhu.

11.04.2019 4 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Výborné čtení. Přečetla jsem jedním dechem!

25.03.2019 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Knihu jsem dostala darem. Moc nezaujala, mám i pokračování, ale do toho se už nebudu pouštět. Kniha mě nudila.

25.03.2019 2 z 5