Maruš.D Maruš.D komentáře u knih

Důvody pro manželství Důvody pro manželství Stephanie Laurens (p)

Musím přiznat, že jsem trochu zklamaná. Na začátku se mi kniha nesmírně líbila, nemohla jsem se odtrhnout od čtení, nicméně asi tak od poloviny knihy jsem čekala, kdy přijde nějaká zápletka. Nějaká dobrá zápletka a bohužel se tak pro mne nestalo. To, co autorka napsala na posledních 200 stran, za mne mohlo mít 50 a mělo by to stejný účinek. Četla se dobře postavy byly sympatické, nikdo mi nevadil, ale kniha je velmi odpočinková. Nelze od ní očekávat něco záživnějšího nebo hlubokomyslného. Za mne takový průměr.

28.07.2022 3 z 5

Vánoční hostina lady Osbaldestoneové Vánoční hostina lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

Příjemný příběh! Nicméně já bych si osobně více užila, kdyby se příběh trochu víc zaměřil na Ch. a E., ta romantická část tam pro mne nebyla dostačující, za to jsme zase dostali pořádný příběh o celé vesnici! Líbilo se mi, jak tato vesnice fungovala, jak si všichni byli blízcí a pomáhali si. Ukazuje to, že život na vesnici má své kladné stránky!

24.06.2022 4 z 5

Vévodův utajený plán Vévodův utajený plán Sabrina Jeffries

Naprosto super zakončení série! Konečně se dozvíme, jak to vše bylo a co se odehrálo. I když jsem si to trochu myslela už v polovině knihy, stejně jsem dočetla, abych se přesvědčila :-)
Vanessa i Sheridan byli oba úžasný! Zamilovala jsem si obě postavy a velmi se mi k sobě hodili. Autorka zase nezklamala.

17.06.2022 5 z 5

Smluvené manželství Smluvené manželství Eloisa James

Rozhodně nejlepší díl ze všech zatím. Už od prvního dílu jsem věděla, že tato dvojice spolu zůstane a nemohla jsem se dočkat, až si přečtu o jejich cestě ke společné lásce. Prožívala jsem s nimi všechny chvíle a nenudila se ani u jediné kapitoly. Parth je můj nejoblíbenější z party a Lavinie je rozumná, milá, obětavá a také je lehké si ji zamilovat.
Příběh mne zaujal svou originalitou.

14.06.2022 5 z 5

Nevhodná partie Nevhodná partie Eloisa James

Velmi jsem byla zvědavá, jak to vlastně dopadne s touto dvojicí, vzhledem k tomu, co se stalo v prvním díle.
Kniha mne nezklamala. Postavy byly zajímavé a nenudila jsem se s nimi. Sice o trošku víc slabší než předešlý díl, ale i tak se to četlo pěkně.
North je úplný gentleman, který se snažil a já bych mu padala k nohám.
Dianu mám ze všech žen asi nejméně ráda, ale chápu proč si myslela, že se tak musela zachovat. Nicméně to věcné “chci ho ale nechci být hraběnka” už mě tolik nebavilo.
Jinak ale kniha byla čtivá a poutavá!

14.06.2022 4 z 5

Osudový návrat Osudový návrat Eloisa James

Super kniha na toto téma! Byla čtivá a zábavná, vyprávění o zážitcích z cestování mne osobně zaujaly a napínavá část tomu dodala ten správný šmrnc! Styl psaní mi nevadil, ačkoliv jsem četla pár lepších knih. Oceňuji, jak nás autorka navnadila na další příběhy! Už se těším, až si je všechny přečtu.

14.06.2022 4 z 5

Kdo by si chtěl brát vévodu Kdo by si chtěl brát vévodu Sabrina Jeffries

Naprosto boží! Tato série je vážně super. Nejen že postavy jsou sympatické a zábavné, ale ještě k tomu dostaneme napínavý příběh, který se proplétá všemi díly. Thorn byl gentleman, který byl chytrý, hezký, hodný a obětavý. Olivia byla zajímavá postava, u které mi přišlo trochu líto, že nám podrobněji nepopsala její vášeň pro chemii, což si myslím, že na začátku 19. Století bylo velmi neobvyklé a zajímavé.
Myslela jsem si, že už se konečně dozvíme nějaké to rozřešení, avšak autorka nás jen navnadí na další díl. Už se nemohu dočkat!

21.09.2021 5 z 5

Sem s tím Skotem Sem s tím Skotem Suzanne Enoch

Krásné zakončení dobrodružství bratrů MacTaggert. Já si příběh Colla a Persie užila. Coll byl velmi podobný svým bratrům. P byla zajímavá a tajemná postava, která mě nenudila, nebyla mi proti srsti, ba naopak jsem si ji užívala. Příběh byl a nebyl originální. Podobný už jsem četla, ale zase mi přijde že se to jen tak neomrzí. Konec dobrý, všechno dobrý. Dopadlo to pěkně, jen mě mrzí, že tam nebylo lepší zakončení matky Francesci a jejího manžela.

15.09.2021 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Alessandra Torre

Já mam velmi smíšené pocity. Nevím, zda se mi kniha líbila nebo ne, nicméně byla zajímavá. Asi to takhle někde fungovat může. Nicméně kniha rozhodně nespadá do typických romantických příběhů, i když tam, trochu pokroucená, romantika je. Candyce byla zvláštní. Poznamenaná ale i nedotčená svým životem, který musela chvilku vést. Nathan byl zvláštní, mrzí mě, že se jím autorka trochu více nezabývala. Třeba by to vrhli trochu světla na jeho činy. Kniha je poměrně krátká a to mi u ní vyhovuje. Stojí za přečtení, ale vracet se k ní asi nebudu.

13.09.2021 3 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Tak já nevím, ale pokud existuje chlap, který by tolik doléhal na ženu, která ho tak nemilosrdně odmítá, tak mi ho prosím pošlete, protože to musí být zatracený světec :D.
Nějak se mi těžko věří, že by si to nechal tak dlouho líbit, a to i v knize. Přeci jen to má působit trochu věrohodně.
Nicméně po tom, kdy se vše trochu uklidní už se to začalo číst trochu lépe. No a od poloviny knihy jsem se vážně začala bavit. Tristana zbožňuju a chci ho pro sebe.
Zápletka byla zajímavá. Něco takového jsem trochu čekala, ale Clarie to vyšperkovala. Musím říct, že ani na konci knihy jsem si ji neoblíbila, ale její děti ano. Zajímavý příběh, rozhodně lepší než ten první.

12.09.2021

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Mně osobně moc nesedí styl psaní. Občas mi přišlo, že jedna postava začne mluvit o jablku, druhá o hrušce a vznikne z toho hroznové víno. Také tam bylo zbytečně moc dějů, které se nerozvíjeli tak, jak by mohli. Postavy byly velké klišé, což mi většinou nevadí u tohoto žánru, ale v tomto podání mi to nějak nesedělo. Jediné velké plus u mě Emily má za to, že se jen tak nedala a trochu si stála za svým. Chci si přečíst i o dalších bratrech, a třeba se to zlepší. Zbytek si však přečtu v angličtině a třeba zjistím, že je to tím překladem.

10.09.2021 3 z 5

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Už jsem jednou knihu o této “zakázané lásce” četla a ani jedna mne nezklamala. Toto téma se asi neomrzí. Je to netradiční, ale stát se to může. Lásce člověk neporučí. Mně vyprávění z pohledu Eleca nevadilo, i když se to opakovalo. Alespoň jsme se dozvěděli, jaké byly jeho pocity. Greta byla zajímavá. Rozhodně to byla silná žena a měla i správnou morálku. Ostatně oba dva ji měli a to oceňuji. Krásný příběh!

06.09.2021 5 z 5

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Já bych už tento díl nazvala novelou a nikdo by nemohl být zklamán, protože kniha je napsaná velmi dobře a zábavně, jen už to není takové, jako první dva díly. Já si užívám to, jak s námi Drew mluví, miluju jeho sebevědomí a jeho charakter, který není dokonalý a přesto mi tak připadá. Kate je zlatíčko, co si nic nenechá líbit a zbytek party k nim patří jako poklička k hrnci! Za mě pořádná pařba ve Vegas se vším všudy!

17.08.2021 5 z 5

Pirátova milenka Pirátova milenka Shannon Drake (p)

Stále to není úplně můj styl, ale rozhodně je to 100x lepší než předešlý díl. Je tu hodně dobrodružství, při kterém se nenudíte a je během celé knihy. Jestřáb a Roc jsou úžasné postavy a i přesto, že jsou tvrdohlavý jak mezci, tak jsem si je oblíbila. Za to se Skye jsem měla obrovský problém. Ta mě vytáčela už od začátku a bohužel to ani moc nepolevilo. Přišla mi hloupá, rozmazlená, tvrdohlavá a nevděčná. Rozhodně by jim prospěla komunikace, ale chápu, že kdyby fungovala, tak je ten příběh o ničem :D
Líbilo se mi pirátské prostředí a nejspíš proto byla kniha tak zajímavá. Nesedí mi styl psaní, ale číst se to dá.

30.07.2021 3 z 5

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Rozhodně oceňuji, že byla kniha kratší. 200 stránek pro Dee a Matthewa naprosto vyhovovalo. Čtení je nenáročné. Matthew je super kamarád, nadaný milenec a je tak dobře vychovaný, že je to snad sen každé ženy. Dee je náročná, komplikovaná, prostě žena, jak má být haha.
Zápletka je vcelku předvídatelná, ale i tak se to pěkně čte. Rozhodně stojí za přečtení, ale osobně mě příběh Kate a Andrewa bavil více.

20.07.2021 5 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Jak už jsem psala v prvnim dílu, mě tato série baví. Tentokrát z pohledu Kate se dozvídáme, jak se to dokáže pokazit, když ve vztahu nepanuje naprostá upřímnost a otevřenost. Drew se zase vybarvil, ale já ho stejné miluju. Nejvíce mam ráda, jak se by pro Kate udělal cokoliv, a to co nabídl, když si myslel, že by ji jinak ztratil úplně mi dokazuje, jak moc ji miluje. Jen doufám, že jednoho krásného dne také najdu svého “Drewa”. Za mě krásně a zábavně napsané. Doporučuji :-)

19.07.2021 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Já jsem knihu poprvé četla před lety a hrozně mě bavila. I teď, po tolika letech se můj názor nezměnil. Styl psaní, kdy k nám Drew přímo promlouvá mi přijde zábavný a docela originální. Příběh jen z jeho pohledu byl velmi zajímavý, i když bych si občas přála vědět, jak se cítí a co si myslí Kate. Zápletka mi přišla smyšlená, vzhledem k tomu, jaký Drew býval a to jak se musel snažit bylo sladké. Je hezké když máte tolik peněz, že se o takové věci nemusíte moc starat. Já osobně mam tuto sérii moc ráda a nevadí mi se k ní po nějaké době vracet :-)

17.07.2021 5 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Z celé série jsem tady byla nejvíce zklamaná. Podle názvu knihy očekáváte “hon na Cassandru” a přitom to v knize spíš vypadá na hon za Tomem..
Ze začátku se mi kniha líbila, ale ten konec mi přišel docela nezáživný a tím pádem i nekonečný. To, že Tom lekci z romantických knih objevil až na úplném konci knihy, mi také moc nevyhovovalo.
Nicméně se kniha četla pěkně tak, jako všechny knihy od L. Kleypas. Tom byl velmi praktický člověk s vysokým IQ, nicméně vše bral velmi doslovně a Cassandra mi tu přišla až moc spořádaná na to, že 19 let vyrůstala jako divoška. Chyběl mi u ní ten zápal, co jsme trochu zahlédly v předešlých dílech, ale jinak to byla moc milá postava. Líbilo se mi, jak se postavila za Basila a i za sebe.
Hezké romantické čtivo, které si vždy ráda přečtu hezky popořadě :-))

13.07.2021 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Když jsem začala číst, hned mi bylo to jméno Paul proti srsti. A potom jsem si tu přečetla, že v originále je jeho jméno Max a musím souhlasit, že to sedí o sto procent lépe, a tak jsem si ho po celou dobu čtení musela vždy opravit na Maxe.
Postava Eden mi tak nesedla, že pro mě občas bylo těžké číst, přesto jsem to však nevzdala.
Nejlepší scéna pro mě byla, když Max (odmítám ho nazývat Paul), vypověděl svůj příběh a Eden jen zůstala stát s otevřenou pusou a pořádným kopancem do její *** hlavy. No a nejhorší na tom je, že i potom je to stále káča..
Max o ní básní, jak ho změnila a že s ní si nemusel na nic hrát, přitom ona ho stále jen odsuzovala, že si jen na něco hraje. Moc tedy nechápu, kde se tam ta láska (z jeho strany) vyskytla, ale konec je sladký. Číst už to znovu asi nebudu, ale rozhodně to nebylo tak špatné abych litovala(až na Eden :D ). Pokud ale bude jiný díl tak si ho určitě přečtu.

18.06.2021 3 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Dala bych 4 a půl hvězdičky kdyby to šlo. Kniha se mi velmi líbila. Styl psaní mi vyhovoval, postavy byly super- žádná mě neiritovala a téma knihy nikdy neomrzí. Nicméně strhávám půl bodu za tu zápletku a trochu i ukončení, které se mi zdálo takové nemastné-neslané.
I přesto však byl příběh krásný a dojemný. Docela si přeju si přečíst o ostatních chlapech z kapely a o Scottim.. tak snad to brzo přijde :-))

16.06.2021 4 z 5