Maruš.D Maruš.D komentáře u knih

Hrdina z hor Hrdina z hor Suzanne Enoch

Docela fajn příběh, ale jelikož už jsem od této autorky přečetla hodně knih, tak vidím vcelku podobný vzorec. Hodně věcí se zde opakuje, jen s obměnou postav, prostředí a trochu zápletkou a jejím rozuzlením. Co mi moc nesedělo tak to byla Fionina “čistota”.. nevím proč, ale cítila jsem se zrazena. Asi proto, že toto bylo jiné století a tak byla očekávání trochu jinde.

15.10.2020 3 z 5

Láska k nepříteli Láska k nepříteli Suzanne Enoch

No musím říct, že mě Rafe zklamal. Těšila jsem se na něj a vlastně byl super do doby, než přijeli jeho kamarádi a začal se chovat příšerně a zabedněně. Obdivuju Lis jak to zvládala, protože já bych ho asi znovu seznámila s čajovou konvicí. May byla super a celkově kniha měla potenciál, ale bohužel mi tam vše úplně nehrálo. Zápletka se sousedem byla fajn, ale “drama” mezi Rafem a Lis bylo zbytečné. Skoro vůbec ani nevím, že tam nějaké probíhalo, jen se občas hádali, ale nikde jsem z toho nevyrozuměla, že by jeden z nich chtěl utéct. Takže scéna kde si “uvědomili, že bez sebe nemohou žít” mě nedostala tak, jak měla. Hodně toho pro mě bylo nedořešené, což se dalo zvládnout v epilogu, kdyby tam nějaký byl..
Docela zklamání po super prvním příběhu.

14.10.2020 3 z 5

V moci lásky V moci lásky Suzanne Enoch

První kniha od této autorky, u které jsem se nemohla odtrhnout! Nevím čím to přesně bylo, ale od začátku jsem se strašně bavila. Z příběhu těch dvou zlatíček mi příjemně šimralo v břichu snad celou dobu. Občas tam bylo pár absurdností, ale nějak mě to neotravovalo. Jak Quine tak i Maddie se mi zamlouvali. Oba chytří a vášnivý.
Ta mrcha Eloise byla nedostatečně potrestaná, dle mého názoru!
Další super postavou byl bratr Ralf, na kterého se už moc těším :-))

13.10.2020 5 z 5

Šlechetný darebák Šlechetný darebák Suzanne Enoch

Už jsem skoro ani nedoufala v pěknou knihu, ale naštěstí jsem zklamaná nebyla.
Za mě super díl, ve kterém jsem se nenudila. Postavy mi seděly všechny, nikdo mne nerozčiloval, na naopak byly vtipný, vášnivý a dobrodružný. Trochu bych možná rozepsala jak byl King špatný člověk a celkově bych se do toho ponořila hlouběji, ale jinak vše bylo fajn. Mít tak dobré přátele je určitě životní výhoda. Oceňuji epilog, ale ráda bych si přečetla trochu víc. Jak dopadl vztah Brama s otcem, kde nakonec budou bydlet, atd.
Pěkný a pohodový příběh.

11.10.2020 4 z 5

Šance na lásku Šance na lásku Suzanne Enoch

Tato série asi nebude úplně marná, protože ani druhý díl nebyl špatný.
Líbila se mi Phinova role, kterou sehrál na jedničku si myslím. Nebo spíš všechny jeho role :D
Alysa mi ze začátku přišla trochu hloupá tím, jak si neuvědomila, že z ní tahají informace, ale pak se rozhodla správně a už mi nevadila, ba naopak byla sympatická!
Rodinné neshody byli zajímavé a celkově mě příběh v celku bavil. Jediné co mě odráží od většího počtu * je autorčin styl psaní, který mi úplně nevyhovuje. Vše se v knihách dost opakuje. Jinak ale příjemné čtení.

08.10.2020 3 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek Suzanne Enoch

Musím říct, že jsem byla docela příjemně překvapená. Kniha se četla lépe, než Griffin série.
Na začátku mi Isabela přišla jako neskutečný, sobecký spratek, který dostane na co si ukáže. Postupem jsem ale zřetelně viděla progres v její osobnosti a vyrostla z ní dáma hodná uznání, plná charakteru.
Sullivan byl fajn, na konci trochu natvrdlej, ale je to chlap.. :D
Jeho jméno se mi teda nelíbí, ale to je vedlejší. Zápletka se mi líbila, i když to byla spíše oddechovka. Za mě fajn příběh na tuto autorku.
PS: velmi mne potěšil epilog, který jsem u S. Enoch zažila poprvé :-)

06.10.2020 3 z 5

Vévodovy hříchy Vévodovy hříchy Suzanne Enoch

Kniha mi přišla velmi dlouhá.
Seb a Jos mi k sobě vůbec neseděli. Sebastian byl rozumný člověk, který měl velké srdce a Josefine byla mrcha se špatným charakterem, který změnila, až když ji trefilo svědomí. Absolutně mi hlava nebere, jak se do ní mohl Seb zamilovat.
Intrik tam bylo tak strašně moc, že už mě to skoro ani nebavilo číst. Tahle série je za mě docela dost nepovedená.

05.10.2020 2 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství Suzanne Enoch

Ze začátku mě kniha skoro vůbec nezaujala. Prostě jsem se nějak nemohla vžít do příběhu a do postav. Postupem to bylo docela čtivé, ale i tam jsem některé pasáže jen tak letmo přejela očima.
Shay byl fajn, ale nijak zvlášť mě nezaujal. Musím však říct, že se mi líbí vlastnosti a charakter Griffinových.
O Sarale toho ani nemám moc co říct, protože už jsem to zapomněla a to jsem knihu dočetla před 5 minuty.
Příběh byl vtipný, i když dost ujetý. Kdo mne naopak mile překvapil, tak to Sebastian, na jehož příběh se nakonec i trochu těším.

02.10.2020 2 z 5

Výzva k hříchu Výzva k hříchu Suzanne Enoch

Mně osobně se tento díl líbil více než předchozí, ale úplné bum to také nebylo.
Zachariáš byl miláček. Velmi zdvořilý, milý, i když někdy až moc, takže nedokázal říct ne. Přelétavý, ale když dospěl, stálo to za to. Líbilo se mi jeho odhodlání pomoct sestrám najít partnery.
Karolínu jsem si moc neoblíbila. Na to, že měla být s Annou jediná rozumná, mi někdy připadala dost hloupá. Hlavně ke konci, kdy se oháněla jen hnusnými slovy, fackou a vlastně sama nebyla zrovna nejpříjemnější. Docela se divím, že se do ní někdo mohl zamilovat, s tím, jak byla nepřístupná.
Konec byl dost uspěchaný. Z. ze sebe dělal jen hlupáka, tím jak ho K. stále odmítala, ale oceňuji, že se toho nebál a šel si za svým.
Docela fajn oddechovka, ale sérii si pravděpodobně už znovu nepřečtu.

01.10.2020 2 z 5

Plamen v srdci Plamen v srdci Suzanne Enoch

Knihy S. Enoch začínám teprve poznávat, ale tahle mi úplně neočarovala. Postavy byly sympatické, zábavné a zvláštní, ale příběh mi chvilku pokulhával a dialogy občas nedávaly smysl. Eleanor mi občas neseděla s jejími výstupy “chci svou svobodu”, někdy mi přišla dětinská. Příběh pro mě nebyl úplně poutavý, ale zase nebyl nudný, což dokážu ocenit. Moc jsem v knize nerozpoznala ten proces zamilování, až ke konci. Styl psaní autorky není úplně co mám ráda, ale číst se to dá. Jsem zvědavá, jak to dopadne mezi Valentinem a Eleanor a také s ostatními sourozenci.

30.09.2020 2 z 5

Tajemství lady Gwyn Tajemství lady Gwyn Sabrina Jeffries

Druhý díl této série nás vezme hlouběji do postavy Wolfa a vlastně i Gwyn, ale zato jen povrchově se zde řeší “rodinná záležitost”, která nás bude, předpokládám, provázet všemi díly.
Příběh se mi líbil, byl jednoduchý, trochu dobrodružný a romantický. Gwyn si prožila své a má můj obdiv, že ji to ani moc nepoznamenalo. Joshua byl mrzout, který vlastně mrzoutem vůbec nebyl, za to měl romantickou duši. Líbilo se mi, jak se mezi nimi postupně upevňovalo silné pouto a zamilovali se do sebe. Jsem zvědavá na ostatní bratry a hlavně na to, kdo se tuto rodinu snaží vystrnadit.

29.09.2020 4 z 5

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Dávám tři hvězdy za romantiku. Jinak bych knihu asi hodnotila hůře.
U Anny mi neskutečně vadilo její chování, výbuchy zlosti a neustále křičení. Na devatenáct mi tedy moc nepřišla. To, jak jednala (nebo spíš nejednala) s rodinou mi nesedělo k její povaze.
Maddox byl skvělej. Trochu chodící klišé, ale i tak jsem ho měla ráda.
Přišlo mi trochu zbytečné číst ten samý den z pohledu obou postav, knihu to akorát zbytečně protáhlo. Avšak na druhou stranu to bylo milé sledovat ( většinou jsem si užila jen Maddoxe haha :-) ).
Postavy kluků, co se zamilovali do Anny mi přišli nedořešené.
Zápletka fajn, ale nic extra. Asi bych se u čtení více bavila kdybych byla mladší.

27.09.2020 3 z 5

Talisman pro štěstí Talisman pro štěstí Helena Hunting

To bylo tak sladké a milé, až mě z toho bolí zuby. Velmi nenáročné čtení, které neurazí. Kniha se hezky čte, postavy jsou vcelku příjemné. V jednu dobu jsem chtěla skočit do knihy a Lilu proplesknout, ale na druhou stranu ji chápu a rozumím a jsem ráda, že to nakonec sama vše pochopila. Ethan byl prostě k zulíbání. Takového chlapa chce snad každá haha(i když si jich ne vždy vážíme). Zajímalo by mě, jestli se dá dr. Lovely a Carmen dohromady nebo ne.
Kniha není dlouhá, ale i tak bych trochu zkrátila tu omáčku uprostřed, nebo tam přidala něco záživnějšího, možná bych se pustila trochu více do rozepsání té rodiny.

25.09.2020 3 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Já jsem stejně spokojená, jako s celou sérií. Příběh byl zase napěchován vším, co můžeme očekávat od této autorky. Tato kniha je trochu rozdílná od předešlých, ale i tak tu nechybí nic z bohatého městečka a zkažených lidí.
Bane byl zvláštní, ale já ho měla ráda už v příběhu o Eddie a byla jsem zvědavá, jak to s ním dopadne.
Největší postavou je zde Jessi, o které říct, že k ní život byl krutý, je velmi slabě řečeno. Za svých 20 let života si prožila něco, co by položilo dvojnásobek žen (mužů). Jessi je velmi silná osobnost, která se poprala se svými démony a za to má můj obdiv.
Kniha je krásně napsaná a já se těším, až se po nějaké době k sérii zase vrátím. :-))

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Na Saru jsem se těšila, jelikož byl její předešlý vztah popsán docela tragicky. Max byl pro mě záhada. Naprosto mě dostalo jejich setkání. Jejich vztah byl velmi zvláštní a většinou jsem se bavila. Nebyla to pro mě bomba jako u Božskýho Bastarda, ale zklamaná jsem rozhodně také nebyla. :-))

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Naprosto nejlepší kniha v tomto žánru, kterou jsem zatím četla. Miluju to napětí, tu vášeň, nenávist i lásku, která probíhá mezi Bennettem a Chloe. Je to sexy a zároveň romantické. Oba jsou velké osobnosti, které když se střetnou, tak je to tornádo. Nemám jedinou výtku ať se to týká stylu psaní, povah postav, prostředí, zápletky, konce či délky knihy. Pro mě je tam všeho akorát.
P.S. Knihu jsem přečetla už tak nejméně desetkrát a ráda se vracím :-))

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Musím říct, že tyto autorky jsou u mě v TOP 10 a až na pár výjimek mě ještě nezklamaly.
Tady jsem se stále bavila (i když na B. Bastarda nic nemá!).
Will byl hráč, který dospěl a zamiloval se, byl upřímný, roztomilý a k zulíbání. Hanna na začátku byla vtipná, velmi otevřená a nevinnost sama. Jak kniha začala, vtáhla mě do děje a já přečetla polovinu a ani jsem nestačila mrknout. Jenže bohužel za polovinou mi Hanna začala docela vadit, chovala se jak puberťačka, která si domýšlela konce, kterým by předešla, kdyby zůstala taková, jaká měla být. Chápu, že autorky potřebovaly zápletku, ale tahle pro mě nebyla úplně promyšlená. Konec byl sladký, tak jak to máme rádi. :-))

23.09.2020 4 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Já mám tyhle povídky ke knihám ráda! Dozvíme se něco trochu víc o postavách, které zbožňuju. Za mě super zpestření. :-))

23.09.2020 5 z 5

Božská potvora Božská potvora Christina Lauren

Příjemné zpestření k prvnímu a druhému dílu. Kniha je z pohledu Ryana a Maxe, na rozlučce se svobodou, což jsem si dost užila :D já tyhle božské chlapi prostě zbožňuju.

23.09.2020 5 z 5

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Trochu lepší než první díl. Líbilo se mi téma, které je ve společnosti značně nepřípustné. Líbilo se mi, že postavy už byly o trochu starší a neodehrávalo se to v prostředí střední školy.
Bylo mi líto Fallen, čím vším si musela projít a zpracovat. To bych žádné dívce nepřála. Madoc byl fajn a líbil se mi i náhled na ostatní postavy. Sexu tam rozhodně bylo dost, na to, že je to kniha pro puberťaky.
Nicméně kniha mohla být trochu kratší a konec propracovanější. Nevím co má autorka s těmi videi za úchylku, ale doufám, že v příběhu o Jaxovi už se opakovat nebude.

22.09.2020 3 z 5