Maruš.D Maruš.D komentáře u knih

Ty a já, navždy Ty a já, navždy Jill Mansell

Když jsem knihu vzala poprvé do ruky, přišla mi trochu dlouhá počtem svých stran. Nevěděla jsem co čekat a bála se, že se budu nudit. Kniha však není jen o Lily, Eddiem a Danu. Je v ní hned několik postav a vše se prolíná a každá kapitola je o někom jiném, přesto se to točí hlavně o nich. Nejlépe bych to přirovnala k nějakému seriálu, který se také zaměřuje na více dějů, ale pak tu máme “hlavní atrakci”. Postavy jsou sympatické, ale moc mi nesedělo, jak podobné vše bylo a ten happyend u všech bych si více užila, kdyby se odehrál v průběhu celé knihy a ne jen na posledních 10 procentech. Hezká oddechovka, kterou si však znovu už nejspíš nepřečtu.

14.02.2021 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Za mne určitě nejslabší díl z celé série. Příběh se mi docela táhnul, přišlo mi tam hodně povídání okolo, což není vždy špatné, ale tentokrát jsem se u toho nebavila. Everyl jsem si nijak neoblíbila. Nemohla jsem se do ní vcítit, prožívat to vše s ní. Nolan byl sympaťák, ale taky mi nepřirostl tolik k srdci. Obě postavy mi přišly takové nemastné-neslané. Nejvíce mne asi bavil Blake, který tam ani neměl nějak důležitou roli. Čtení to neni špatné, jen jsem si ho neužila jako ty ostatní knihy.

13.02.2021 3 z 5

Napravený prostopášník Napravený prostopášník Raine Miller

Ze začátku jsem si řikala, že nechápu proč má kniha docela nízké hodnocení. Četla se mi dobře a dokonce jsem si myslela, jak je fajn číst historický román, který je však psán stylem new adult. Po 30% knihy jsem se však začala docela nudit. Jeremy mi přišel, že mění své názory snad každou minutou. A Gina mi začala lézt na nervy. Až do 80% knih to bylo jen o sexu, který byl buďto dobrý, a nebo moc zběsilý, takže vyvolal špatně vzpomínky. Když pak Gina udělala tu hloupost, tak se ve mne jen více prohloubila antipatie k této postavě. Konec předvídatelný, což by nebyl problém, ale už mi i lezlo na nervy to, jak se oslovovali.

31.01.2021 2 z 5

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

Není to špatná oddechovka, ale četla jsem i lepší. Naštěstí je kniha docela krátká. Příběh se čte dobře, nikdo mě tam neiritoval, ale působí na mě velmi povrchně. Chybělo mi zapracování emocí, kromě těch postelových, kterých bylo dost, jsem tam skoro nic nenašla. Vcelku předvídatelné a naivní, ale není to úplně k zahození.

28.01.2021 3 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Kniha se mi četla pěkně. Byla taková velmi naivní, ale roztomilá. Věřím, že mohli být nejlepší kamarádi, ale to jak si oba uvědomili, že je v tom něco víc ve stejnou dobu, je trochu až moc nepravděpodobná náhoda. Občas jsem se ztrácela v časové zóně, jelikož kapitola začínala e-mailem a musela jsem hádat, zda je aktuální či z minulosti. Konec velmi urychlený, ale dostala jsem přesně to, co jsem očekávala, tak si nestěžuji :-)

24.01.2021 4 z 5

Pravidla důvěrných vztahů Pravidla důvěrných vztahů Suzanne Enoch

Vůbec jsem nečekala, že se mi kniha bude nakonec tak líbit. Že začátku jsem se docela nudila a nevím proč jsem se musela nutit číst. Asi u 3-4 kapitoly jsem se začala bavit a nakonec je to za mne nejlepší kniha z celé trilogie. Na Shawův příběh jsem se těšila už od čtení o jeho bratrech a naprosto nezklamal. Zephyr byla že všech žen z této trilogie nejméně otravná. Líbilo se mi, že se jen tak nedala. Moc jsem nechápala ty drahoty kolem manželství a budoucnosti, ale to mi vynahradil zbytek knihy. Cestování po moři, zvládání všech nesnází, na které narazili a k tomu ta romantika.. za mne super kniha!

23.01.2021 4 z 5

Průvodce dámy nepřístojným chováním Průvodce dámy nepřístojným chováním Suzanne Enoch

Nevím čím to je, ale vždy když čtu knihu, kde je hlavní hrdina zraněn a tím pádem docela bručoun, tak je to hezké čtení :D
Tolly byl zajímavý, tvrdohlavý chlápek, kterého bych si vzala sama. Theresa mi byla nesympatická. Chápu že se chtěla řídit tím, co sama napsala a tak, ale vytáčela mě, jak byla nerozhodná a celkově mi moc nesedla. Konec byl sladký, jako ostatně vždy. Příběh byl zase ozvláštněn nějakým tím dobrodružstvím a tak se kniha četla o trochu lépe.

23.01.2021 4 z 5

Zkrocení šarmantního rebela Zkrocení šarmantního rebela Suzanne Enoch

Bylo zajímavé číst o někom, kdo se zamiluje do “ne největší krásky sezóny”. Bennetta jsem si vážně oblíbila. Byl svérázný, dominantní ale taky hodný, obětavý a sladký. Flip nebyla špatná, ale něco mi na ženách v této trilogii moc nesedělo. Příběh byl pro mne velmi poutavý. Sama miluju cestování a objevování, ale opičku jsem si nikdy nepřivezla hahaha.
Příjemné čtení, které neurazí.

23.01.2021 3 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Dávám tři a půl hvězdičky. Příběh byl milý a čtivý, ale bohužel pro mě nezáživný, občas jsem se nudila a přeskakovala věty, což pro mě není dobrá známka. Nápad byl zajímavý a dokážu si to představit, ale chtělo by to zpracovat trochu lépe. Postavy byly fajn, Ruth tomu dodala alespoň trochu šťávy a Weldona jsem si oblíbila. Hezká kniha, nicméně nevím zda se k ní někdy vrátím.

08.01.2021 3 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Pěkná, trochu naivní oddechovka, která mi, co se stylu psaní týče, sedí. Příběh se odehrává v krátkém a přesto dlouhém časovém úseku a i když to někomu může přijít jako hloupost, já jsem si to tajně užívala. Zamilovat se tak rychle asi není těžké, ale vydržet a nevzdám to, to už je jiná story. Chance byl neskutečný sympaťák, romantik a chlap jak má být. S Aubre jsem se až tolik nespřátelila, ale rozhodně mi nevadila. Koza byla jen sladká třešnička na pěkně příběhu. :-)

21.12.2020 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Velmi zajímavý příběh. Musím říct, že tohle jsem úplně nečekala. Trosicku delší, ale to se vzhledem k příběhu dá očekávat.
Docela se mi líbila ta vsuvka z minulosti, řešení záhady a i přítomnosti.
Clařino vyjadřování mi přišlo chvilkami jako z jiné doby, ale nevadilo mi to.
Jonaha mi bylo velmi líto, protože snad nikdo si tohle nezaslouží. Jsem ráda, že našel někoho k sobě a že se vše vyřešilo tak, jak je to v knize.
Zmíněná záhada v příběhu zasazena do prostředí New Orleans byla rozhodně k zamyšlení. Autorka hezky, ale krátce popsala jak to v Americe probíhalo. Příjemné čtení. :-))

17.12.2020 4 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Velmi zajímavý příběh, který by se mohl klidně stát.
Knihy od této autorky mám ráda a ani tato mne nezklamala. Čte se pěkně, postavy mi jsou sympatické a příběh je dojemný, ale ne přemrštěný. Romantický, ale ne naivní. Graye jsem si hned oblíbila a soucítila s ním. Kira mi přišla až pohádkově dokonalá, ale ráda budu věřit, že na světě jsou stále ještě i hodní lidé. Za mě povedený příběh, který není jen o sexu a romantice. :-))

14.12.2020 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Trochu jsem očekávala něco podobného jako u knihy Trable a dostala jsem stokrát víc.
Tato kniha mne zase rozplakala a to hned několikrát. To, čím si oba prošli, mě ničilo a zároveň jsem na ně pyšná, že se našli a i jak to skončilo. Konec mi dal docela zabrat, protože jsem to moc nečekala, ale vše bylo tak, jak má být.
Tato autorka už mi dokázala, že psát umí a tato kniha se určitě zapsala mezi její nejlepší! :-)))

11.12.2020 5 z 5

Anglický hrdina Anglický hrdina Suzanne Enoch

Hned ze začátku se mi líbilo, jak byl Bit zakoukaný do L. Také jsem ocenila sarkasmus Lucindy a jejího otce. Příběh pěkně ubíhal a co víc, nenudila jsem se. Bylo zajímavé sledovat, jak se do sebe tyto dvě rozdílné a přeci v něčem podobné postavy zamilovávaly. Bita mi bylo líto, čím vším si musel projít a ještě by za to měl pykat po válce? Nespravedlivost, která vládla staletí před námi byla neuvěřitelná. Vždy jsem u čtení těchto knih ráda za dobu, ve které žiji. Pěkné čtení :-))

26.11.2020 4 z 5

Dáma v ohrožení Dáma v ohrožení Stephanie Laurens (p)

Docela zajímavá kniha. Na můj vkus trochu dlouhá, ale četla se dobře.
Postavy mi byly sympatické, nenáročné, rozumné a dobrodružné. Trochu mi neseděl feminismus u Mirandy, vzhledem k její výchově, ale jsem ráda, že se všeho tak chopila. Roscoe byl jak z pohádky a i jsem chápala jeho činy. Fajn oddechovka :-))

26.11.2020 4 z 5

Londýnský prostopášník Londýnský prostopášník Suzanne Enoch

Velmi zajímavý díl. Trochu podobný předchozímu s tím prostopášníkem, ale vlastně originální. Michael se mi zamlouval, byl na něm krásně vidět progres a přeměna v gentlemana. Evii mi občas přišla hloupě, ale ne nějak výrazně. Sirotkové příběhu dodali na smutnosti, ale zároveň i radosti. A mrzí mě, že nevím, jak skončil Viktor. Zase bych ocenila epilog.
Už se těším na vážnou Lucindu!

05.11.2020 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Toto byl můj první román od J. Austen a musím říct, že mne to velmi zaujalo.
Rozhodně je kniha jiná než třeba historické romány od S. Jeffries, ale to se dalo čekat. Líbí se mi, jak je kniha autentická, jelikož autorka ji psala před dvěmi staletí a tudíž věděla, jak se v té době mluvilo, co se dělo a jak se to dělo.
Román je o pýše, bohatství, chudobě, intrikách, záludnosti a především o lásce. Od novodobých autorů dávám přednost u méně “omáčky” a více děje a dialogů, avšak od J. Austen jsem si nemohla přát nic jiného.
Nedávno jsem shlédla i film a musím říct, že mne mile překvapilo, jak se knize podobá.

28.10.2020 5 z 5

Pokořený svůdce Pokořený svůdce Suzanne Enoch

Pokořený Tristan se mi líbil. Kniha byla pěkná oddechovka a přesto zajímavá. Postavy byly příjemné, zábavné a některé i dosti překvapující. Krásný příklad toho, jak i za andělskou tváří se může schovávat ďábel. Dávat lekce mravnosti v 19 století asi nebylo nejjednodušší, ale řekla bych, že se toho G. chopila statečně. Přála bych si epilog a také doufám, že se Robert zamiluje do Lucindy, jelikož by se mi k sob hodili.

24.10.2020 4 z 5

Ďábel ve Skotsku Ďábel ve Skotsku Suzanne Enoch

Jsem příjemně překvapená, jak dobrá kniha vlastně byla. Ze začátku jsem si nebyla jistá, zda se mi čtení bude líbit, ale nakonec to bylo napínavé, vzrušující, romantické a skvělé zakončení série. Calluma obdivuju za to, jak se změnil a byl zásadový. Becca mi také sedla, byla příjemná a rozumná. Velké plus za to, že i když v hlavě bratry trochu srovnávala, nedělala to nahlas, což je obdivuhodné. Hodili se mi k sobě. Vlčice tomu dodala ten správný look a konečně zakončeno Epilogem.

20.10.2020 4 z 5

Můj skotský hrdina Můj skotský hrdina Suzanne Enoch

Docela jsem se bavila. Rozhodně více než u předešlého dílu. Všechno to vzrušení okolo únosů a ten chaos na panství. Ree byla fajn, kluci mě bavili a Graeme byl zajímavý. Nevadilo by mi více číst o tom, jak se seznamovali a upevňovali vztahy mezi všemi zmíněnými, ale i tak to bylo fajn. Konečná -velmi diplomatická- “bitva” byla trochu zklamáním, ale i požehnáním. Určitě mi velmi chybí epilog, ostatně jako u všech ostatních knih.

16.10.2020 4 z 5