Maruš.D Maruš.D komentáře u knih

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Již podle anotace jsem se na knihu těšila. Eloise vypadala jako velmi zajímavá postava, která nezklame. Musím říct, že toto jsem nečekala. Příběh byl milý, že začátku mě i dosti bavil. Od zlobivých děti, přes nabručeného Phillipa k rozdílným povahám. Nicméně knižní zpracování zase na něčem vázne. Nevím, čím přesně to je, ale skoro u všech knih od této autorky cítím, že se nemůžu s postavami vžít a chybí mi tam zapojeni více emocí, možná romantiky a celkově vysvětlení jak se z bodu “nemam tě rád” dostanou k hlubokému porozumění a lásce. Občas mi přišlo, že k tomu rovnou skočila a nebyla za tím žádná práce. V tomto příběhu, kdy byl Phillip velmi samotářsky, jsem očekával nějaký posun, nicméně nebyl tak patrný a ve správnou dobu. Konec byl na mne takový uspěchaný, i přes to se kniha četla pěkně.

06.03.2021 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Na příběh Colina a Penelope jsem se těšila nejméně, pravděpodobně kvůli seriálovému zpracování. Při pohledu na počet stran jsem se nesmírně obávala nudy. Nevěděla jsem, o čem tak dlouho můžu číst, nicméně mne kniha velmi mile překvapila. Obě postavy nejsou takové, jaké se zdají v seriálu, ale jsou mnohem více. Četlo se to jedna báseň a já se ani nepozastavila nad něčím, co by mi nevyhovovalo. Moc hezky sepsáno, i když jsem si myslela, že toto odhalení přijde až na konci série. No ní, jdu se pustit do dalších příběhu Bridgertonů! :-)

06.03.2021 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Kdyby měla kniha o pár stránek méně, vůbec bych se neurazila. Příběh nebyl špatný, jen mi přišlo, že si autorka musela vymyslet nové a nové zápletky, jen aby se dorovnala v počtu stran s ostatními příběhy.
Sofiin osud byl velmi smutný, nikdo si nepřeje takový život. Naštěstí to pro ní dopadlo dobře. Její povaha byla fajn, a i přes to, že ji autorka dala několik scén, kde se ukázala její nátura, stejně mi přišla taková nemastná-neslaná. Benedict byl úžasný, jako všichni Bridgetonovi, ale trochu jsem očekávala větší pátrací akci po “své životní lásce”, než jakou jsme dostali.
To že je to jak příběh o popelce, o tom není pochyb, nicméně se to četlo vcelku dobře. Nespadá to mezi mé nejoblíbenější, ale patří to k sérii! :-)

05.03.2021 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Byla jsem velmi zvědavá na Anthonyho a vcelku mě příběh příjemné překvapil. Téma vikomt vs sestra od slečny kterou si chtěl vzít jsem už četla a sice to není moje nej, ale i toto zpracování je milé. Kate byla zajímavá, obdivuhodná dračice, která se ničeho jen tak nebála. Líbilo se mi, že autorka do knihy vložila tolik situací, ve kterých se to hemží emocemi, že by to nenechalo klidným snad ani toho nejtvrdšího člověka. Anthony je správný, loajální bratr, jak má být. Jsem velmi zvědavá na ostatní příběhy!

04.03.2021 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Tak já jsem se k této autorce dostala přes seriál a musím říct, že se to vcelku podobalo. Ani jsem nečekala, jak moc se bude kniha shodovat se seriálem. K ona se mi samozřejmě líbí více, už jen tím, že si zde mohu vytvořit svou vlastní fantazii, i když je to těžší, nepřiřazovat si obličeje ze seriálu ke knižním postavám. Styl psaní autorky nejí špatný, ale nezařadí zase mezi mé nejoblíbenější.

03.03.2021 4 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Tento díl se vcelku výjimá z celé série Božský. Nevím jak to dělají, ale tyto autorky najdou vždy nový druh sexuálního napětí a akce, které mi vyrazí dech. Každá kniha je podobná a přesto originální. Tentokrát Niall je ten zdrženlivý, a Ruby dračice. Narozdíl od předešlých příběhu, tento mi přijde vcelku realistický. Niall byl občas na zabití, ale chápu, jak je těžké mluvit o svých pocitech. Kniha byla možná trochu zbytečně dlouhá. Jsem ráda, že to dopadlo dobře, ale nevadilo by mi se podívat do vzdálenější budoucnosti v epilogu.

02.03.2021 4 z 5

Božské začátky Božské začátky Christina Lauren

Jedna z mých nejoblíbenějších knih je právě Božský bastard a tak mě asi nikdy neomrzí číst o Bennetovi a Chloe porad do kola. Povídka je zase jedno velké sexuální tornádo, kde se autorky snažily zapracovat trochu toho “drama”. Já se strašně bavila, i když jsem si nikdy nevšimla, že Chloe je až takhle moc divoká a lačnící po sexu :D

28.02.2021 5 z 5

Neodolatelný ničema Neodolatelný ničema Valerie Bowman

Knihy od této autorky jsem si vážně užila a nevadilo by mi, kdyby jich přeložili více. Na tuto dvojici jsem nevěděla jak se mentálně připravit ani co očekávat, ale nakonec to bylo zajímavé čtení. Příběh byl velmi dobrodružný, nesetkáváme se s machinacemi Lucy, ale i tak- možná i proto- je kniha zajímavá. Daphne jsem si oblíbila již v předešlém díle a na Rafa jsem byla zvědavá. U jeho postavy mne trochu zamrzelo, že se autorka více nerozepsala o jeho pocitech, jeho náhledu na svět po tom, co vše si prožil, ale zato přidala na příběhu. Hezké, nenáročné čtení :-)

27.02.2021 4 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Valerie Bowman

Za mě docela zklamání. Od prvního dílu jsem se na tuto dvojici těšila nejvíce a musím říct, že to bylo takové blah..
začátek super, škorpení mezi sebou nechybělo a já se bavila. Jenže pak, když se začali romanticky sbližovat, se to kouzlo vytratilo a hlavně u Jane jsem se začala nudit. Zápletka s vdovou byla super, ale ten konec mě ne zrovna příjemně překvapil. Čekala jsem trochu víc za tím dopisem. Rozhodně to nebylo špatné čtení, jen jsem si nasadila do hlavy jak super příběh to bude a mé očekávání se moc nenaplnilo.

27.02.2021 4 z 5

Náhodně hraběnkou Náhodně hraběnkou Valerie Bowman

Souhlasím, že první díl byl o chloupek lepší, nicméně i tady jsem se nesmírně bavila. Celé to divadlo bylo jako pravé představení. V této době by se nic takového stát nemohlo, se vší tou moderní technikou, ale je zábavné o tom takto číst. Jedinou výtku bych měla na konec příběhu, který mi přišel uspěchaný. Julian byl zlatíčko a Cass se k němu vážně hodila. Nicméně tu dobře vidíme, že komunikace je základ. Příjemné čtení, ale osobně se nejvíce těším na příběh Jane a Gerretta! :-)

25.02.2021 4 z 5

Nečekaně vévodkyní Nečekaně vévodkyní Valerie Bowman

Toto byla moje první kniha od této autorky a musím říct, že nasadil laťku velmi vysoko. Naprostá jízda! Postavy byly všechny sympatické a příběh čtivý. Derek neohrožený, válečný hrdina, který měl srdce na pravém místě. Lucy prostořeká kráska, která byla vše jen ne konvenční. Oba měli super humor a vášeň mezi nimi jsem cítila po celém těle. Příběh byl také zajímavý, jeden z těch více originálních a to oceňuji. Velmi se těším na příběhy ostatních! :-))

24.02.2021 5 z 5

Dobře utajený Skot Dobře utajený Skot Suzanne Enoch

Na Adena jsem byla velmi zvědavá a musim říct, že splnil má očekávání na jedničku. Byl to drahoušek, kterého by chtěl snad každý. Miranda byla nebojácná, odvážná žena, která se nebála bojovat. Celý příběh mne bavil, od seznamování, přes řešení problému po ukončení. Tato dvojice se k sobě hodila. Jediné, co bych si přála, mít více informací o vztahu mezi bratry a jejich matkou. Také jsem si myslela, že když už se na začátku objevil pejsek, bude tam více účinkovat. Nicméně to byla fajn kniha a já se jdu vrhnout na poslední díl v angličtině (nemůžu čekat na příběh Colla :D)

23.02.2021 5 z 5

Všude samý Skot Všude samý Skot Suzanne Enoch

Musela jsem si na knihy od S. Enoch trochu zvyknout. Na její styl psaní, na vyjadřování postav a vcelku i opakující se děj. Nicméně příběhy o Skotsku a drsných horalech jsem si oblíbila a ani tato mne nezklamala. Bratři MacTaggetovi vypadají slibně, drží pospolu, jsiu věrni, velící a jdou si za svým. Amy byla přidrzlá, mladá dáma, která se nechtěla vzpírat, ale nakonec dostane rozum. Trochu mne mrzí, že se vše odehrává vesměs jen v Londýně, takže se nedočteme o krásách Skotska. Epilog tu samozřejmě zase chybí, nicméně tím, že je to první kniha, tak se dozvíme trochu více v dalších dílech.

21.02.2021 4 z 5

Chci tě zpátky! Chci tě zpátky! Katy Evans

Tuto autorku mám docela ráda a tak se kniha četla pěkně. Její styl psaní mi vyhovuje, nicméně je vidět, že jí to jde lépe s normální (plno-stránkovou) knihou. Trošku se u psaní příběhu rozvášnila a konec musela sepsat na pár stránek. Mně osobně to klišé se šéfem vs asistentkou nevadí, ale jsem zklamaná z toho urychleného konce a epilog bych napsala s trochu větším odstupem.
Na povídku je to fajn čtení.

19.02.2021 3 z 5

Probuzené city Probuzené city Katy Evans

Já nevím proč, ale vztah zaměstnanec vs šéf mě vždycky baví :D
I přes to, že je to jen krátká povídka, tak to bylo fajn. Kit byl naprosto senzační a Alex, no, ta mi už seděla méně, ale ke konci byla v pohodě. Vcelku předvídatelný příběh, ale na odreagování super. Mam u těchto knih vlastně ráda, že jsou tak krátké. Těším se na příběh Williama!

19.02.2021 3 z 5

Hráč bez pravidel Hráč bez pravidel Joanne Rock

Za mne nejlepší díl v této sérii povídek. April a Weston byly super, chemie mezi nimi nechyběla a já si užívala trochu té detektivní zápletky, která se tu řešila. Jak to tak u povídek bývá, jsou v celku osekané a ochuzené nejen na ději, ale i na zakončení, což mě vždy zamrzí.
Nicméně se kniha četla fajn a bylo to pěkně zakončení. Dokážu si představit další příběhy o postavách, které se zde vyskytly.

18.02.2021 3 z 5

Nepřítel milencem? Nepřítel milencem? Joanne Rock

Druhy díl této série byl stejně příjemný jako první. Je to příběh o lásce a nesnázích vtěsnaný do 150 stran, vše se tedy odehrává jaksi zrychleně. Nicméně se mi kniha četla dobře, Regina mi občas přišla jako rozmazlený parchant, ale pak se to zlepšilo. Dokázala jsem s ní soucítit. Jsem zvědavá na poslední díl, kdy se dozvíme co a jak.

17.02.2021 3 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Tyhle autorky nezklamou. Od první věty jsem se bavila. Potřebuji jen více takových skvělých knih! Každá věta je jak vytržena z reálného života, že ani nepostřehnete, že se to doopravdy neděje. Příběh krásně plyne, postavy jsou sympatické, sarkastický, zábavné a k sežrání a já tomu nemam co vytknout. Zápletku jsem tedy vůbec nečekala, ani mi to nepřišlo na mysl, takže docela i originální příběh na to, v jakém žánru se pohybujeme. Naprostá jednička!

17.02.2021 5 z 5

Zlatá střední cesta Zlatá střední cesta Joanne Rock

Já jsem od knihy dostala to, co jsem čekala. Na 150 stranách se musí vtěsnat celý příběh a podle toho to i vypadá. Nicméně, postavy jsou mi docela sympatické, příběh se nečetl špatně a dozvíme se i trochu víc o pokračování. Lehké čtení na pár hodinek, které neurazí. Styl psaní mi vyhovoval a docela jsem zvědavá na další díl.

16.02.2021 3 z 5

Láska a jiné lži Láska a jiné lži Tarryn Fisher

No tak já jsem tentokrát šlápla hodně vedle ve svém výběru. Kniha se mi nečetla dobře. Styl psaní mi nevyhovoval, i když to nebylo to nejhorší co jsem kdy četla. Chápu, že v tom někdo vidí adrenalin a tak, ale pro mě to byly jen dvě mentálně divné postavy. Žádnou romantiku jsem v tom neviděla, jen stupiditu. Možná, kdybychom se dozvěděli něco o jejich dětství, proč jsou poznamenaný, nebo něco, ale já jsem to z toho málo informací moc nepobrala. Ještě nevím, zda se pustím do dalších dílů. Spíše ne, ale na druhou stranu nemam ráda rozečtené knihy.

15.02.2021 2 z 5