Maruš.D Maruš.D komentáře u knih

Milenec lady Sophie Milenec lady Sophie Lisa Kleypas

Tento díl je trochu střídmější, nikoli však méně zábavný. Krásné popsaný, historicko- romanticky příběh, který je vtipný a dojemný. Ross je prostě boží a at si říká kdo chce co chce, je dokonalý. U Sophii se mi líbilo, jak se postupně zamilovávala a upouštěla od myšlenek na pomstu. Zápletka ve stylu Nica Gentryho byla chytrá a poutavá a také nás navnadí na další čtení. :-))

17.04.2021 5 z 5

Záhadná kráska Záhadná kráska Lisa Kleypas

Tuto sérii naprosto miluji. Příběh Victorie a Morgana jsem četla už několikrát a ráda se k němu zase jednou vrátím.
Příběh má to správně napětí, zápletku, postavy, romantiku, dobrodružství i emoce. Morgan je veliký hromotluk s ještě větším srdcem. Docela se mi líbí, že se nemluvilo tolik o jeho minulosti, a tudíž kniha byla spíše o přítomnosti. Victoria byla krásná duše, která bohužel měla docela smůlu, ale vypořádala se s touto situací jak nejlépe mohla. Už se těším, až si připomenu i ostatní díly z Bow Street Runners.

15.04.2021 5 z 5

Noc s princem Noc s princem Sabrina Jeffries

Naprosto super četba. Příběh se krásně četl, byl zajímavý, poutavý, zábavný a romantický.
Milovala jsem ostré výměny názorů a jiskru mezi hlavními postavy. Gavin byl další princ, který si v mládí prožil své a to se na něm podepsalo, nicméně z něho vyrostl gentleman. Christabel má za prvé super jméno a za druhé super povahu. Je nebojácná, rázná, milá a moudrá. Naprosto jsem obdivovala jak zvládala situace se všemi těmi milenkami a také Gavina.
Rozhodně doporučuji :-)

14.04.2021 5 z 5

Princova milenka Princova milenka Sabrina Jeffries

Druhy díl mne bavil více než první.
Markus byl velmi zajímavá postava. Velký, nebojácný, tvrdohlavý a zlomený muž, který nepoznal moc lásky, a pak nevěděl, jak nakládat s pocity. Ve společnosti si vedl jako slon v porcelánu a v lásce ještě hůř. Přesně potřeboval potkat někoho takového jako Regina. Ta byla svérázná bojovnice, která se jen tak nedala zlomit. Líbilo se mi napětí mezi nimi, rozhovory a humor. Konec se mi až tolik nelíbil. Markus mohl trochu více bojovat, takhle mu to spíše vše spadlo do klína. Pro mě je zde hodně nezodpovězených otázek ohledně Luisy a tak doufám, že se to dozvíme v další knize.

12.04.2021 5 z 5

V princově loži V princově loži Sabrina Jeffries

Kniha se mi líbila, ačkoliv byla trochu zbytečně dlouhá na můj vkus. Nebo jí chybělo udržovat to správné napětí po celou dobu čtení.
Alex byl zajímavá postava, která si vytrpěla své. Byl velmi tvrdohlavý a hrdý, ale i vášnivý, vtipný a hezký. Kathrine byla z docela podobného těsta. Ocenila bych, kdyby se postavy lépe poznávaly, místo věcného hádání se a obviňování. I přes to se příběh četl pěkně a jsem zvědavá na příběhy ostatních bratrů.

11.04.2021 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Sabrina Jeffries

Já se k této autorce tak ráda vracím a nikdy mne nezklame. Příběh Griffitha a Rosalindy se mi líbí. Je tu krásně vidět vývoj postav i děje. Knize nechybí romantika, napětí, láska, trochu zrada, intriky a také ta erotika. Obdivovala jsem Rosalindu za její bojovnost, stálost, paličatost a skromnost. Griffitha si nejde nezamilovat s jeho super vzhledem, dobrým vkusem, komplikovanou povahou a docela smutnou minulostí. Krásný příběh, který nás pěkně navnadí na další.

31.03.2021 5 z 5

Deset důvodů, proč tě miluji Deset důvodů, proč tě miluji Julia Quinn

Zjistila jsem, že nejlepší knihy od této autorky jsou ty nenáročné. Když píše jen o lásce a drží se u tak nějak uvěřitelné zápletky. Jakmile si tam vymýšlí bůh ví co, už to u mě ztrácí na věrohodnosti a zajímavosti.
Tato kniha mne bavila. Sebastián byl přesně takový, jak jsem očekávala. Byl okouzlující, zábavný, milý, krásný a každou buňkou gentleman. Jeho tajemství jsem skoro odhalila ještě před přečtením, jelikož mi to k němu prostě sedělo.
Annabel byla také super. Žádná slečinka, ale pořádná dívka, která si nenechá jen tak něco líbit. Byla chytrá a moudrá. Hodně se k sobě se Sebem hodili a jsem ráda, že se našli.
Příjemné čtení, příjemné postavy, příjemný zážitek. :-))

24.03.2021 5 z 5

Láska v nebezpečí Láska v nebezpečí Julia Quinn

Ani nemám moc co napsat. Kniha se četla pěkně, nicméně na mě byla taková nevýrazná. Ničím mě extra nenadchla, ale rozhodně ani neurazila. Postavy byly fajn. Trochu jsem se bála jaká bude Olivia, po prvním díle, ale nakonec byla super. Harry byl zlatíčko. Užívala jsem si chvilky u okna a žádost o ruku byla asi nejlepší a nejpromyšlenější co jsem kdy četla. Zápletka mi přišla jen rychle napsaná, aby se neřeklo. Nejvíce jsem se však těšila na Sebastiana, haha.

23.03.2021 4 z 5

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Julia Quinn

Musím souhlasit, že tato kniha je povedená.
Turner byl tvrdohlavý paličák. Měla jsem ho ráda, ale to jak to vše v sobě popíral mě rozčilovalo :D prostě chlap, ale chápu, že mu bylo citově ublíženo a z toho se těžko dostává. Miranda byla bojovnice jak se patří. Jsem ráda, že i přes svou lásku si nic nenechala líbit a dokázala mu to nandat. Přesně takovou zápletku jsem si představovala, nicméně jsem si nebyla jistá, jak to autorka pojme a byla jsem ráda, že to bylo tak, jak to bylo. Trochu drama, ale s krásným koncem.

21.03.2021 5 z 5

Tajnosti sira Richarda Tajnosti sira Richarda Julia Quinn

Od začátku mi bylo neskutečně líto Iris. Tak moc, že jsem pro ní skoro brečela. Nikdo si tohle nezaslouží, ale ona vše zvládla s takovou noblesou, kterou já bych tedy nikdy nezvládla.
Richard byl neskutečný. Neměla jsem ho ráda a těžko se mi věřilo jeho povaze, i když chápu, proč se tak zachoval. Přišlo mi, že na to, že hl. postavy autorka popsala jako chytré lidi, se tak on vůbec neukázal.
Skoro celá kniha byla vcelku nudná a také hodně tajemná. Tak nějak jsem si ten problém představovala, asi kvůli tomu seriálu a nápovědám v textu, ale stejně jsem to úplně nečekala. Nápad dobrý, jen to autorka neuměla moc dobře zpracovat.

20.03.2021 3 z 5

Všechny tvé polibky Všechny tvé polibky Julia Quinn

Tak tady u mě autorka šlápla docela vedle. První polovinu knihy jsem se dost nudila. Hugh byl nepříjemný bručoun a jeho dialog ani nestál za přečtení a Sarah byla ještě horší. Předpokládám, že taková být měla, abychom u ní viděli progres, ale dost mě to nebavilo. Jediná zajímavost byla Hughova matematická schopnost. Soucítila jsem s ním a nakonec si ho i docela oblíbila.
Asi v polovině knihy přišla první jiskra a já si říkala, teď už to bude super a zlepší se to! A ono to vážně lepší bylo. Jenže pak přišla scéna s jeho otcem a to jsem byla zase úplně ztracena, protože mi to extra nedávalo smysl. Konec byl ok, jako ostatně celá kniha.

19.03.2021 2 z 5

Noc jako ta dnešní Noc jako ta dnešní Julia Quinn

Na Danielův příběh jsem se těšila a určitě mě nezklamal, ale četla jsem i o chloupek lepší knihu s tímto tématem. Jak už jsem si u této autorky zvykla, i tato začala pěkně, postavy se pomalu poznávaly, ale přesto se nedozvíme moc věci do hloubky. Hodně pro mě nepodstatných dialogů a “omáčky” okolo. Raději bych tyto stránky využila na užitečnější informace, ale alespoň nejsou všechny knihy stejné. Zápletka je trochu peprnější, než třeba v prvním díle, ale nic úplně nového. Hezky se to čte a rozhodně neurazí.

18.03.2021 4 z 5

Jako v ráji Jako v ráji Julia Quinn

Už jsem pár knih od této autorky přečetla a můžu říct, že má oblíbené fráze a události, které ve svých knihách opakuje. Hádám, že sama může byt alergická na jahody, jelikož to použila v několika knihách. Je to zajímavé.
Tento příběh se mi líbil. Obě postavy mi byly sympatické a docela jsem i cítila tu lásku s nimi. Krásné popsaná nemoc a její následná rekonvalescence. Mrzí mě, že se příběh vždy docela táhne a konec je pak vždy velmi rychlí. Na druhou stranu, není tu žádná extra zápletka, jen postupné uvědomění si jeden druhého, tak se moc nedivím na rychlý konec. Krásná nenáročná oddechovka.

16.03.2021 5 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Tak já jsem někde mezi první a druhou knihou. Zdálo se mi to lepší než příběh Edwarda, ale ne tak dobrý jako příběh George.
Andrew byl, jak je u Rokesbyů zvykem, gentleman. Poppy byla zvláštní. Taková nevýrazná a přesto upovídaná a zvědavá. Občas konverzace mezi nimi mi nedávala smysl a říkala jsem si, nad čím autorka uvažovala při psaní. Příběh na lodi se mi líbil, i když mohl být trochu záživnější. V Portugalsku to bylo zvláštní a konec sladký. Pěkné a nenáročné čtení.

15.03.2021 4 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Super příběh, avšak zdaleka ne tak strhující jako ten první.
Nápad byl dobrý a i zpracování se mi líbilo, jen jsem se do postav natolik nevcítila. Bylo mi líto Cecilie, jak se zamotávala do lží a nevěděla jak z toho ven. Edward byl jako správný Rokesby gentleman. Líbilo se mi, jak zvládl situaci, kdy se mu paměť vrátila. Užívala jsem si úryvky z dopisů na začátku každé kapitoly. Zatím mne tato série nezklamala a už se moc těším na posledního z bratrů! :-)

14.03.2021 4 z 5

Za vším hledej Bridgertonovy Za vším hledej Bridgertonovy Julia Quinn

Už jsem přečetla pár knih od této autorky, ale tahle u mě vyhrává na plné čáře. Krásný, romantický příběh, který pohladí na duši. Billie byla divoška s krásnou povahou, byla zábavná a chytrá. George gentleman každým coulem. Andrew byl velmi charismatický a už se těším na jeho příběh. I na posledního bratra. Ráda se k této knize vrátím. :-))

12.03.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

Musím říct, že má očekávání byla naprosto někde jinde. Nemělo by to tak být, ale jejich jména ve mně vyvolají představu série Božský a Vášnivý a tak se tomu nedá zabránit.
Kniha s erotikou rozhodně neměla co dělat a vlastně se mi to ani nečetlo tak dobře, jako ostatní knihy. Nicméně, stále to byl jejich styl a tak se kniha četla dobře. Postaví jsou vtipný, duchaplný, nenáročný a zamilujete si je. Příběh sám o sobě je velmi jednoduchý, žádné velké drama a ani romantické výjevy tu moc nejsou. Pěkná oddechovka, ale asi se k ní už nevrátím.

11.03.2021 3 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Tak a je to. Konec. To byla docela jízda. Zaměstnalo mě to na celý týden :D
Poslední díl byl hořko-sladký, protože poslední Bridgerton je provdán a šťasten, ale vše dobře dopadlo.
Tento díl jsem si užila nejméně, avšak musím uznat, že to nebylo klasické klišé, jaké u historických románu vždy očekávám. Láska zde byla trochu složitější a zápletku jsem tedy vůbec nečekala takovou! I přes to jsem si příběh neužila tolik, jako ty předešlé.

10.03.2021 3 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

Musela jsem si hodně počkat, ale nakonec, konečně v sedmé knize, jsem se dočkala jakž takž romantického zasnoubení.
Já jsem se u tohoto dílu docela bavila! Jak Hyacint tak i Gareth mi byli sympatičtí a zábavný. Podle stylu psaní a charakteristiky knihy poznáme, že to píše tatáž autorka. Přijde mi, že poslední dva díly (7.,8.) jsou si nejblíže a trochu vzdálené od dílů předchozích. Zápletka je zajímavá a děj ubíhá plynule, avšak epilog se mi moc nelíbil, nicméně se na to snažím nemyslet :D

09.03.2021 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Tahle autorka prostě neumí napsat krásnou a romantickou žádost o ruku. Celkově tu romantiku -dle mělo názoru- moc neovládá.
Michaella jsem si oblíbila, spíše se zamiloval, hned od první věty. Bylo pro mě těžké soucítit s Johnem, když se zde objevil tak krátce, takže jsem se cítila špatně, když si vyměňovali s Fran důvěrnosti.
Francescu jsem neměla ráda vůbec. Chápu morální zásady a její zdráhanost na venek, nicméně alespoň popis jejích myšlenek mohla autorka trochu lépe (více romanticky, či alespoň s trochou citu) zpracovat. Také slovíčko “nevím” mě nikdy tak nerozčilovalo, jako z jejích úst. Zkrátka mi přišla jako mrcha.
Michaella mi bylo líto a kdybych mohla, sama bych se za něj provdala.
Konec byl sladký, ale nějak mi to už k srdci nepřirostlo (až na Michaella ;-) )

07.03.2021 3 z 5