Maruš.D Maruš.D komentáře u knih

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Po dlouhé době u knihy brečím jak dítě. Brečím štěstím a závistí. Absolutně jsem nečekala něco takového! Proč je sakra Matteo jen knižní postava, když já ho potřebuji ve svém životě? Bála jsem se, o čem tak autorky budou psát, když v polovině knihy už to vypadalo, že za chvilku přijde konec, ale oni přesně věděly, jak nás napínat a co napsat. Musím říct, že mi vadilo, jak byla Hazel nerozhodná a vesměs si opravdu zahrávala s Bradym. Její všelijaké myšlenky se mi příčily s tím, co si myslel a jak jednak Matteo. I přesto se mi příběh velmi líbil. Je velmi romanticky, není jen o spoustě sexu a konec je jak vystřižené z dokonalého života. Jen doufám, že v životě poznám alespoň zlomek z toho, co mají naše (bohužel) smyšlené postavy.

14.06.2021 5 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Mám smíšené pocity. Na jednu stranu jsem se vážně bavila. Graham byl zábavný, hodný (většinou), otevřený a každým coulem věrný. Jeho ďábelská stránka v posteli byla sexy jako on sám. Na Soraya se mi ze začátku líbilo jak byla svá, nedělala si z ničeho těžkou hlavu a život brala tak, jak přišel. Jenže mi pak po nějaké době začala docela vadit. Chápu, že autorka potřebovala zápletku, ale tahle mi k chytré a vyspělé ženě nesedla. Chloe byla roztomilá a hezky knihu zpestřila. Takže pěkné čtení, ale mínus za neoriginální zápletku a trochu táhnoucí se děj.

11.06.2021 4 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Když jsem začala číst, tak jsem nechápala ty komentáře a vcelku nízké hodnocení. Jenže jak jsem se dostávala dále do příběhu, už jsem chápala. Že začátku se kniha nečetla špatně. Sice je taková hodně pro teen, ale to mi většinou nevadí. Teagan mi hned na začátku připadala dost nevyspěle, ale pak jsem zjistila že jí je vlastně jen 19 a tak to dávalo smysl. Caleb byl lepší. Hodně se mi zamlouvala jeho morálka a to, že byl hezký a k tomu hodný.. to už je takový skoro vymřelý (nebo pohádkový) typ :D Takže když se ti dva poznávali a zamilovávali se do sebe, tak vše bylo ještě ok. Jenže od poloviny knihy jsem se začala nudit a už jsem spíše jen odpočítávala minuty do konce. Zápletka byla ok, ale popravdě jsem čekala, že třeba zjistí, že je sama těhotná, nebo nějaké větší drama, ale autorka to pojala spíše velmi nenáročně. Takže kniha rozhodně nebyla nejhorší co jsem kdy četla, ale vracet se k ní asi nebudu.

10.06.2021 3 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Kniha jako celek se mi líbila a hezky se četla, nicméně z ní mám i rozporuplné pocity. Andrew jako kretén začal a vlastně i jako kretén skončil. I přesto jsem ho ale měla ráda. To co si prožil je hodně drsné a nechápu, jak někdo jako Ava může existovat (nebo alespoň jak k ní autorka dostala inspiraci.. hnus!). To, jak se Andrew celou dobu choval k Aubrey mi nejdříve sedělo k jeho image, ale později už jsem nechápala, jak si to mohla nechat líbit. Nakonec to tak nějak chápu, ale stejně mi to přijde zvláštní. Kniha je vesměs romantická, ale rozhodně ne v tom klišoidním stylu. Docela fajn, zajímavé čtení.

09.06.2021 4 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Nádhera. Krásné, pohodové čtení, u kterého jsem se pěkně zasmála. Pošťuchování mezi Bennettem a Annalise bylo krásné zpestření příběhu. Líbilo se mi, že jsme se tak pozvolna všechno dozvídali, postavy nebyly nějak moc zlomené a nic se extra nedramatizovalo. Líbil se mi v příběhu malý Lucas, který ukázal Bennetta i v jiném světle. Naprosto jsem si to zase užila :-))

08.06.2021 5 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

Začátek knihy byl pro mě takový rozpačitý. Nevěděla jsem, co si o Sky myslet. A postupně jak jsem se seznamovala s její postavou, tak jsem si jí i oblíbila a soucítila jsem s její bolestí. Killian byl zprvu velmi uzavřený, vážný a hlavně starostlivý chlap, kterého jsem si prostě hned zamilovala. Vůbec mi nevadilo, že je kniha trochu delší, protože jsem se tolik vžila do jejich životů, že mi čtení ubíhalo jako po másle. Zápletku jsem takovou očekávala, ale stejně mi to nevadilo. Konec byl sladký a hlavně šťastný.
Já osobně knihy od S. Young miluju a ani tahle nebyla žádným zklamáním.

07.06.2021 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Celou sérii si užívám, at už je díl slabší nebo ne. V této jsem se bavila i nebavila. Musím souhlasit, že Tay byla občas na facku, ale chápu jí. Body-shaming je závazná věc v této době a je velmi těžké se přes nějaký ten stereotyp dostat. Jsem za ní ráda, že našla někoho, kdo jí miluje takovou jaká je.
Conor mi byl velmi sympatický, líbilo se mi, jak se snažil a jak se změnil.
Poslední zápletka mi také přišla nesmyslná a jakoby autorka jen potřebovala nahnat nějaké stránky do počtu. I přes to jsem si čtení užila a ráda s k této sérii vracím. :-)

05.06.2021 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Přirovnala bych to k předešlému dílu, kdy čtení bylo fajn, ale v této knize mne hlavní postavy zaujaly o trochu více. Líbí se mi, že se autorka rozepisuje do detailů, nechává postavám prostor pro růst a nic není uspěchané.
Blake jsem si oblíbila již v předešlé knize a moc jsem se těšila na příběh pouze o něm. Nicméně musím říct, že se tu občas choval nesnesitelně a trošku si to u mě pokazil, ale ne nenávratně ;-)
Jude byla zajímavá postava, ale nepřišlo mi že bych se s ní v knize dobře poznala…
Miluju celou jejich partu a to, že se v každé knize o nich autorka zmíní. Potřebuji ještě pár takových příběhu. Třeba o Camovi by mohl být další díl haha.
Jediné větší mínus u této autorky je četba jen z pohledu jedné hlavní postavy. Přála bych si, abychom mohli nahlédnout do hlavy i Blakeovi a ostatním mužům že série. :-)

05.06.2021 4 z 5

Vzácná a drahocenná Vzácná a drahocenná Raine Miller

Jak jsem četla čtvrtý díl hned po sobě, tak jsem už popravdě hodně přeskakovala některé erotické pasáže.
Byl to rozhodně pěkně napsaný příběh, ale už trochu nudnější. Kdyby měl jen kolem 250 stránek, tak by to bylo perfektní zakončení celé série.
Minulost se vyřešila, přítomnost byla krásná a budoucnost měli hezky naplánovanou.
Celá kniha je plná lásky, důvěry a porozumění. O něčem takovém sní snad každý, a kdo to nemá, může si přečíst tuto sérii a alespoň na chvilku cítit jako by to sám prožíval. Tak dobře je to napsané. Za mne krásné čtení a možná se ke knihám zase vrátím! :-)

28.05.2021 4 z 5

Oči dokořán Oči dokořán Raine Miller

Tady už máme podstatně více stránek než u předchozích knih a musím říct, že je umění napsat jeden příběh do třech dílů tak, aby se čtenář nenudil a to se tady autorce povedlo.
Příběh plynul velmi přirozeně. I přes to, že se Ethan a Brynne znali tak krátce, vůbec jsem si nepřipadala, že by se neznali nebo pro sebe nebyli jak stvoření. Autorka vše zvládla s přehledem. Děj byl poutavý a zápletka zajímavá. Vášeň a láska mezi nimi byla krásná a pikantní. Super série, která se velmi lehce čte! :-)

26.05.2021 4 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Raine Miller

Zase jsem zklamaná nebyla. Vyprávění jen z pohledu Ethana bylo zajímavé, nicméně si myslím, že nejlepší je střed, kdy se to mezi nimi střídá.
Kniha byla trochu delší než předešlý díl a bylo to docela znát. Já si tu omáčku tady u té série docela užívám, ale i tak by tam pro mě mohl ten děj jít trochu rychleji kupředu.
Líbilo se mi, že jsme se již seznámili s Ivanem a Gaby, kteří budou mít pro sebe celou vlastní sérii. A hurá na čtení dalšího dílu, abychom se dozvěděli jak to vlastně všechno dopadne. :-)

24.05.2021

Nahá Nahá Raine Miller

Příjemně překvapená. To přesně popisuje mé pocity. Kniha se četla krásně a jednoduše. Žádné zbytečné protahování příběhu. Obě postavy jsou sympatické a příběh nás hezky naladí na další díl. Za mě velmi povedená odpočinková kniha. :-)

23.05.2021

Všechny jeho sny Všechny jeho sny C.C. Gibbs (p)

Tak tentokrát jsem sama sebe mučila. Každá kapitola mě nebavila víc a víc. Jediné “drama” se odehraje v polovině knihy a zbytek je jen o buďto hodně sexu, nebo skoro žádném sexu. O stylu psaní, který se dá těžko snášet, už jsem se vyjádřila dost, ale tentokrát mi to přišlo snad ještě horší. Připadala jsem si, jako kdyby autorka náhodně vyzvracela na papír nějaké slova a ty pospojovala do vět.
Autorka nám velmi důrazně ukazuje, jak si za peníze můžete koupit cokoliv a její představivost v tomto ohledu nezná meze :D
Dominik už vůbec nebyl sám sebou a to představení kolem dítěte po té “nehodě” mi přišlo nedotáhlé a naprosto zbytečné.. ostatně jako celá tato trilogie. Už nikdy víc, děkuji.
BTW, 50 odstínů se dá alespoň v klidu číst a příběh je poutavěji napsán, než tento odpad.

22.05.2021 1 z 5

Všechna jeho přání Všechna jeho přání C.C. Gibbs (p)

Druhý díl se čte o mnoho lépe. Zvykla jsem si na ten strašný styl psaní (nebo minimálně na jeho překlad) a naučila se, jak přeskakovat věty tak, aby se to četlo co nejlépe. Děj byl docela zajímavý a proto jsem vydržela u čtení až do konce. Dominik byl tentokrát docela fajn. Nevím, co ho přitahuje na Kate, protože ta mi přijde mentálně retardovaná, ale budiž.
Autorka musí mít velmi divokou představivost pro stvoření takové postavy jako je neohrožený Dominik, který je nejen krásný, ale i nechutně bohatý, sexuální bůh. Kate nevěřím ani nos mezi očima. Jsem docela zvědavá na poslední díl z jejich životů a potom si nad touto sérií umyju ruce.

19.05.2021 3 z 5

Všechny jeho touhy Všechny jeho touhy C.C. Gibbs (p)

Do knihy jsem se nutila už více jak rok a teď se mi naskytl čas si ji přečíst. No a jsem docela zklamaná. Téma by mi nevadilo (i když 50 odstínů je za mne o 100% lépe napsané), ale styl psaní mi nevyhovoval a postavy byly tak nesnesitelné občas, že jsem přeskakovala věty a vůbec se u toho necítila provinile.
Chápu Katyin vzdor, ale nějak mi to nesedělo s tím jak se chovala. Kdyby to mělo být škádlení, než mu dovolí ji zcela ovládnout, tak ok, ale ono to tak neznělo. Dominik byl lepší, nicméně také trochu proměnlivý jako počasí. Celkově mě kniha moc nebavila a zbytek si snad přečtu jen ze zvědavosti.

14.05.2021 2 z 5

K nezaplacení K nezaplacení Raine Miller

Kniha je opravdu kraťoučká, ale nabitá super energií od začátku do konce. Příběh je vtipný a vášnivý. Moc se toho nedozvíme, nicméně o to více se těšíte na čtení dalšího dílu. Gaby je sympatická holčina, která má dobré srdce. Ivan je dominantní chlap, s bolavou minulostí, nicméně žádné detaily se nedozvíme. Hezké, oddechové čtení :-)

Spoiler!!!
...ke druhé knize, koho by to zajímalo :-)
Tak jsem nechtěla čekat a knihu se přečetla v angličtině. Musím říct, že je pěkně napsaná, ale zase se v ní skoro nic nedozvíme. Spíš je to jen spousta divokého sexu a poznávání jeho sídla v Irsku. Skoro žádní démoni se na světlo nedostanou a tak je to zase velmi oddychové čtení.

10.05.2021 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Už od první stránky jsem věděla, že se mi kniha bude líbit. Začalo to zcela jako romantické klišé, které se ale zase tolik neomrzí a skončilo to s docela zajímavou zápletkou. Tak nějak je předvídatelná, ale i přesto jsem si užila tu dynamiku mezi Cainem a Rachel.
Jeden z minusů u tohoto typu knih je přeskakování toho důležitého v ději. Vypadalo to, jakože se tu C. a R. jen hádali, a přesto jen stačilo napsat v pár větách, že čas plynul a oni si užívali a poznávali se. I přesto se mi ale kniha velmi líbila. Konec byl smutný, emotivní a krásný zároveň. Rozhodně stojí za přečtení. Možná i vícekrát :-)

08.05.2021 5 z 5

Pan Cavendish, jestli se nemýlím Pan Cavendish, jestli se nemýlím Julia Quinn

Knihy by se rozhodně daly číst v jakémkoliv pořadí. I přesto, že se kniha vesměs opakuje, jen z pohledu jiných hl. hrdinů, se mi čtení dost líbilo. Dvojice se k sobě náramně hodila, jiskřilo to mezi nimi a možná jsem je měla i radši, než z prvního dílu. Amélie byla statečná a měla horší kůži. Thomas vše zvládal naprosto bravurně, vzhledem k tomu, co se mu přihodilo. Epilog byl zajímavý, tak nějak jsem si tento závěr představovala, ale nevěřila, že se opravdu stane. Nicméně byl naprosto vysloužený a jsem za něj ráda!

29.04.2021 5 z 5

Ztracený vévoda z Wyndhamu Ztracený vévoda z Wyndhamu Julia Quinn

Musím říct, že po hodnocení a některých komentářů jsem se knihy docela obávala, ale naštěstí mě to neodradilo a stejně jsem se pustila do čtení. Určitě jsem neprohloupila. Mně se kniha četla krásně. Narazila jsem tu na nejvtipnějšího hlavního hrdinu historických románů za dlouhou dobu. Jeho humor byl boží, zamilovala jsem si jak dokázal být skoro vždy nad vodou, jeho krásný smích a úsměv a jeho charisma. Grace byla také super. Byla obětavá, nesobecká a její humor se krásně doplňoval s Jackem. Jediné, co mne mrzelo bylo, že se jí Jack nijak zvlášť neotevřel.
Další postava, která byla zvláštní (v dobrém) byl Thomas, který je pro mě jedna velká záhada a už se moc těším na jeho příběh, na jeho myšlenky a jeho povahu.

21.04.2021 4 z 5

Hlas srdce Hlas srdce Lisa Kleypas

Na Nika AKA Johna jsem se těšila z této série nejvíce a naprosto mne nezklamal. Jeho povaha byla temná, ale přesto překrásná. Soucítila jsem s chlapcem, kterému se osud moc nezavděčil a neměl na výběr jinak, než se snížit k takovému chování. Přesto se v něm všechno nezlomilo a on se vypracoval ve schopného muže. Charlotte byla bojovnice, ke které osud také nebyl moc milostivý. Nejvíce jsem si ji oblíbila, když odmítla polibky na rty jako něco, co se rozdává jen s láskou. Tato dvojice se hledala, až se našla. Nenudila jsem se ani na chvilku. Zápletka nebyla jen jedna a obě se skvěle doplňovaly. Každá pomohla vypořádat se s duchy minulosti daným hrdinům. Trochu mě zamrzelo, že se situace ohledně Charlottiných rodičů nedořešila, ale není to tragédie. Rozhodně stojí za přečtení.

18.04.2021 5 z 5