MartulkaS MartulkaS komentáře u knih

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Po dlouhé době knížka kterou jsem shltla za pár dní.

24.01.2024 5 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Kniha je napsaná čtivě, první polovina se trošičku víc táhne, ale ta druhá? To už jsem nedokázala přestat číst.
Rodině se ztratí dcera, když jí hlídá kamarádka.... opravdu ji někdo unese? A proč?
Rodina, které se stane neštěstí, ale není zrovna ideální. Harrieta mě štvala tím, že v takovém manželsví zůstavala a nechávala si to líbit a její plán byl až extrémní. A Charlotty mi bylo líto.

08.06.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

První knížka od autorky a určitě ne poslední.
Příběh je čtivý, napínavý se zajímavou zápletkou. Určitě doporučuji :)

05.05.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Neuvěřitelně silný příběh, který mě hned vtáhnul do děje a potřebovala jsem číst a číst. Je to hrozné co se dělo, co člověk člověku byl schopný udělat, tohle nikdy nepochopím. Tento příběh byl o silném muži, který si v celé té hrůze, dokázal udržet "hodnoty " a věřil v dobrý konec. Některé pasáže byly až nevěřitelné jaké měl štěstí., možná při líčení svého osudu si Lale věci už pamatoval trošičku zkresleněji než kdyby svůj příběh líčil krátce poté.
Hlavní postava Lale se náhodně dostal do pozice tatéra, díky této pozici, měl jisté výhody, ale využíval je hlavně proto aby mohl pomáhat ostatním. Našel si tam i dívku svého srdce.

12.03.2022 5 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Za mě celkem pohodové čtení, žádný složitý děj. Kniha se dělí na 3 příběhy (příběh Sally, Gisele a Kate). Řekla bych, že hlavní myšlenka byla, pro tuto dobu opravdu dost důležitá, a to: "Nevěř všemu co na sociálních sítích vidíš". Díky tomu dávám hvězdičku navíc.

07.02.2022 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Podle recenzí jsem se těšila, že to bude pecka, ale kniha mě zklamala. Po pár stránkách, které jsem zhltla přišlo zklamaní, 3/4 knihy se pořádně nic nedělo, pořád se jen popisovali různé rádoby technologie firmy, behaviorální terapie atd, které dle mě nebyli vůbec potřeba (hodně takové té vata kolem a kolem, tím potom knížka ztrácí spád a napětí). Kapitoly minulosti by šli shrnout tak do 3 zajímavých kapitol a úplně by to stačilo. Do knihy jsem se začetla až ke konci, kdy jsem byla zvědavá kde a co se s tou Abbie stalo, čekala jsem ten konec úplně jiný (zajímavější, jak mu to živá Abbie natře), byl na mě až moc překombinovaný.
Možná pro fanouška robotiky zajímavé téma, pro mě byla kniha velkým zklamáním a do čtení jsem se musela nutit.

17.12.2021 2 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Trochu mě zklamalo, že mě děj do knihy nevtáhl v prvních kapitolách, ale až mnohem později. První polovina knížky se mi četla hůře, jak ale člověk pochopí posloupnost a střídání osob a celkově už se více dozvídá o ději začíná to být napínavější a napínavější. Musím však uznat, že vraždy byly opravdu originální, promyšlené a brutální. Inspirace v dětské knize byla zajímavá (chudáci děti jestli jim rodiče čtou Ježipetra). Postavy mi k srdci také nijak nepřirostly. Vyšetřovatel Sneijder mi ze začátku lezl na nervy, ale na konci jsem ho už viděla v mnohem lepším světle. Vyšetřovatelka Sabina mě přišla taková nijaká. Celkově dost úkonů je trošku nereálných (Sneijder vždy všechno bez problémů zařídí, marihuana, injekce na pracovišti, vloupání do pitevny - nikdo neřeší, vloupání do cizího zapečetěného bytu taky projde bez povšimnutí atd...).
Už jsem četla lepší detektivky, nějak mi v této knize něco chybělo, přesto kniha stojí za přečtení a určitě se podívám i další autorovi knihy.

25.11.2021 4 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Super, zajímavá, čtivá kniha. Je až neuvěřitelné, jak správnými slovy je možné manipulovat s lidmi, jak jsou někteří jedince ovlivnitelní. Vylíčení života v sektě se povedlo, velmi věryhodně. Po začtení jsem se od knihy nemohla odtrhnout, úplně mě nervovalo , proč tam ty lidi zůstávali a nepostavili se vůdci. Čekala jsem, ale větší drasťárnu.

20.05.2021 5 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Povedená kniha, která se dobře četla, příběh napínavý, měla jsem několik teorií co se stalo, konec mě ale překvapil.
Rodičům se ztratí dcera z jejího pokoje, vede se dlouhé pátraní, policie rodině obrátí dům naruby, vyšetřování má několik možných teorií. Jak to celé dopadne? Najde se Maddie živá? A co se vlastně stalo?
Jediné co mě trošku štvalo bylo, jak moc se řešilo zda se matka hadála se svojí dcerou nebo ta facka od otce (to mi přišlo až moc Americký), a celkově intenzita vyšetřování byla asi víceméně dost přikrášlená oproti reálu. Další věc která byla za mě moc, bylo návrat "dcery" bez důkazů, že je to ona? Pár much to mělo, ale i tak kniha určitě stojí za přečtení :).

04.01.2021 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Čekala jsem od knihy více, sice konec mě překvapil, ale jinak mě to přiliš nenadchlo. Hlavní hrdinka je alkoholička, která se neustále lituje a má jakýsi svoje vyfantazírované scénáře a představy, hrne se do vyšetřování na základě své domněnky, což už je samo o sobě docela úlet. Celkově mi přišlo, že určité věci jsou nedomyšlené, třeba to že nepracuje, ale má peníze na nájem, každodenní cesty vlakem, chlast. Snad všechny postavy v knize byly trochu vyšinuté. Znám teda mnohem lepší a napínavější knihy.

03.12.2020 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Knížka se mi moc líbila, dobře se čte, děj ubíhá, ale za mě to je spíše takový oddechový thriller, klidně bych ho doporučila i těm co čtou romány :).

03.12.2020 4 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Fajn knížka, ale ta matka Ivy mě teda pěkně štvala, jak potom má z dětí něco vyrůst a ta její ignorace jeho chování byla na facku. Olivie mě tou svojí naivitou taky štvala, jako na jednu stranu si za to mohla sama, měla odejít už dávno.
Knížka se dobře četla, vyvolávala u mě emoce (spíše nechápavost nad naivitou a ignoranstvím).
Ten konec, ten byl opravdu nečekaný.

09.07.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Nooo, kniha čtivá, jakoby námět zajímavý, ale přišlo mi dost divný řešit tak urputně osobu, která jako dítě zabila jiné dítě. To mi přišlo trošku přitažené za vlasy, potom i to že ji ta sestra poznala noo nevím. To rozuzlení - fakt blbá náhoda. Za bestseller bych tuto knihu tedy nepovažovala, ale jako oddychové čtení dobrý :).

09.07.2020 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Super čtivá kniha. Tuto sérii o Erice mám moc ráda, jen bych ji už přála nějakého toho přítele. Bryndza prostě umí psát poutavě, čtivě a bez zbytečné "vaty".

18.04.2020 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Bryndza prostě umí psát poutavě, od začátku mě kniha umí nadchnout a vtáhnout do děje, začtená jsem podstatně od první kapitoly. Ale tato knížka mě trochu zklamala, jelikož moc nevěřím v reálnost. Bývalá policistka pátrá na svou pěst, jakože hned je z ní soukromí detektiv, lidi ji všechno řeknou to mě na tom moc nesedělo. Do toho komunikace s vrahem, a ten útěk?? Vloupání bez jakéhokoliv postihu?
Jinak příběh zajímavý, a jedna hvězdička navíc za styl psaní, který mi prostě sedí. Každopádně knihy s Erikou mě baví více.

23.03.2020 4 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Kniha s velmi zajímavým tématem, byla jsem až v šoku jaké názory a zákony panují v "dnešní době". Vyvolávalo to ve mě občas naštvání, nepochopení a hněv. Jinak, ale styl psaní mě neoslovil, neorganizované přeskakování v čase (to mě asi vadilo ze všeho nejvíce), neustále se opakující děj (ikdyž vždy z pohledu jiné osoby), některé věci tam byly až navíc (popis umění). Napětí žádné, ale příběhy lidí byly zajímavé.

21.02.2020 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Do knihy mi chvíli trvalo něž jsem se začetla, a ani tak se nekonalo žádné hltání stránek. Styl psaní není úplně můj šálek kávy. Trošku mi vadilo, že to navazuje na minulý díl (četla jsem ho před nějakou dobou a už si to úplně nevybavuji) a tak mi tam chybělo malé připomenutí, když už se o tom autor často zmiňuje. A ten konec mě dost zklamal. Přesto se mi Loutkář líbil více než hadrový panák.

03.02.2020 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další super díl :)

11.12.2019 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Super kniha, zajímavý, napínavý příběh. Kniha mě pohltila, dobře se četla, děj ubíhal (ani mi zde nevadilo, že se situace popisuje častěji dokola, sem to prostě patřilo). Jak to doopravdy bylo, co se v ten den vlastně stalo, samé zvraty.... no napětí až dokonce.

27.11.2019 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tak tato kniha mě nenadchla. Příběh mi přišel nudný, neměl spád, napětí bylo tam na mě hodně postav, ve kterých jsem se ztrácela, chvilkami jsem vlastně vůbec nevěděla o čem to má jako být. Každou chvíli vypráví příběh někdo jiný, v jiném čase. Věci jako mluvení s mrtvými, čarodějnictví... no nic pro mě. Musela jsem se přemlouvat, abych knihu dočetla.

02.07.2019 2 z 5