martousek martousek komentáře u knih

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Minier mě baví, ikdyž tahle knížka byla úplně mimo můj žánr, četla se mi dobře.

29.11.2023 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Název přesně sedí, jednoduché čtení, obyčejný děj. Nenadchne. Ale na letní dovolenou může být.

04.08.2023 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Za mě trochu rozvleklý příběh, kterému chybí spád.

03.12.2022 4 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Fitzek patří v tuto chvíli mezi mé nejoblíbenější autory, třetí kniha a naprostá pecka. Děj má spád a překvapivý závěr, 5* je zasloužených. Doporučuji.

22.10.2022 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Některé případy jsou až neuvěřitelně promyšlené, ale vždy perfektně vtáhnou do děje. Minier patří mezi moje oblíbené autory. Doporučuji.

18.08.2022 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Ikdyž některé části byly hodně překombinované, patří Bernard Minier mezi moje oblíbené autory. Marně přemýšlím, která jeho knížka je nejlepší, protože všechny jsou sakra dobré.

26.07.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Za mě asi nejlepší knížka od Hanišové, krásné prostředí přírody, rozdílné osudy. Všichni holt nemají na růžích ustláno.

21.05.2022 5 z 5

Minuta na rozloučenou Minuta na rozloučenou Hana Marie Körnerová (p)

Jedna tenká romantická pohádka o rozmazlené holce, která měla vše, co si přála. A vše jí tak nějak samo padalo do klína.

04.12.2021 4 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Sice jsem se místy ztrácela a musela listovat zpět, srovnat si jména, ale určitě u knih tohoto autora zůstanu. Víc se prozradit nedá. Jen - "Pěkné čtení."

26.11.2021 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Mně se kniha bohužel nelíbila. Přišla mi až příliš jednoduchá, psaní přímé řeči bez uvozovek mi přišlo jako špatně napsaný domácí úkol z českého jazyka a z mého pohledu to je trochu pod úrovní literárních děl. Hana i Viktor jsou spratci o které se musí starat babička, kde to žijeme? Ještě štěstí, že já v tomhle nežiju. Prarodičů i rodičů si vážím a naopak se snažím starat se já o ně.

17.11.2021 2 z 5

Skála Skála Peter May

Za mě se nejedná o typickou kriminálku, vyšetřování vraha je v podstatě okrajová záležitost, která vyplyne ze situace. Celý příběh je spíš románem o Finnově životě, pohledem na jeho dětství a prostředí ostrova.

08.10.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pro mě byla kniha Šikmý kostel velkým přínosem pohledu do historie a prostředí okolí Orlové, Karviné. Upřímně se stydím, jak málo o této oblasti české historii vím.

31.07.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kdyby jsem věděla přesněji o čem kniha vypráví, ani se do čtení nepustím. Nemám ráda týrání dětí, ať už fyzické či psychické, protěžování jedné dcery nad druhou. Za zajímavou považuji rovinu vyprávění - střídání vyprávění dcery x matky.

01.06.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Naprosto odlišný Nesbo, než jsme byli doposud zvyklí. Ale i tak skvělý. Celý příběh je mnohem víc psychologicky prokreslený, popis vesnického prostředí, přírody...nic nemá chybu.

22.05.2021 5 z 5

Místy se děj trochu vleče, i po tolika letech se babička zdráhá rodinná tajemství vysvětlit a vše se Nina dozvídá oklikou. Niny příběh pro mě byl nezajímavý. Za mě se autorka mohla víc ponořit do historie.

15.04.2021 4 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

Jsem ráda, že jsem narazila na knihu Izolovaný a tím si našla i dalšího oblíbeného autora. Příběh až dosti neuvěřitelný, brutální, ale dobře čtivý. Líbilo se mi i zapojení "stockholmského" syndromu, nepotřebuji mít vždy šťastný pohádkový konec. Ke kriminálním příběhům to patří.

02.04.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Mně osobně by kniha dala mnohem víc, kdyby celý příběh byl napsaný pouze z jednoho pohledu, příběh Edity jsem četla s napětím, bavil mě, najednou otočíte stránku a nevíte, kde vlastně jste. I přes tyto lehké nedostatky dávám pět hvězd a jsem ráda, že jsem na autorku narazila.

28.03.2021 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Ikdyž se případy Roberta Huntera někomu zdají příliš "děsivé", pro mě jsou knihy Chrise Cartera srdcová záležitost. Čtu jednotlivé díly postupně a vždy to je nálož, za pár dní mám přečteno.

23.03.2021 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Teď mám trochu pocit, že jsem Dlouhou trať snad nepochopila? Hanišovou řadím mezi své oblíbené autorky, přečtené mám všechny její romány, ale kniha Dlouhá trať pro mě byla takovou nenásilnou vsuvkou, která ve mně nic nezanechala. Že by jsem nějakou povídku dokonce vyzvedla nad ostatními? Asi to mám jinak. Aspoň se prodávají všechny knížky.

16.03.2021 2 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Pro mě je kniha bohužel zklamáním, jedná se o velice jednoduché psychologické drama. Upřednostňuji knihy, které jsou více propracované a pro čtenáře složitější. Tohle je vlastně pohádka se šťastným koncem.

11.03.2021 3 z 5