MartinLiterKing Online MartinLiterKing komentáře u knih

Neobvyklá povolání - Špion! Neobvyklá povolání - Špion! Herbie Brennan (p)

Tuto knihu jsem četl, když mi bylo asi 10 let a byl jsem do ní opravdu hrozně zažraný, i když jsem úplně všemu nerozuměl.

19.10.2019 4 z 5

Klub sebevrahů (9 povídek) Klub sebevrahů (9 povídek) Robert Louis Stevenson

Začátek super, ale po Markheimovi přišel problém. Kumpáni jsou zbytečně zdlouhaví, popisy přírody nudí, příběh nepostupuje. Takhle je to i s Falesánským pobřežím i Franchardským pokladem. Jekyll a Hyde za 5 hvězd.

23.01.2019 3 z 5

Učení a paměť pravou hemisférou Učení a paměť pravou hemisférou Petr Vladyka

Kniha je svižná, věcná a díky formě rozhovoru také příjemná ke čtení. Knihu bych doporučil studentům a všem, kteří se chtějí naučit zábavné učební metody. Jako plus bych vybral zajímavou formu, vysvětlení, jak funguje mozek a ony učební techniky. Na dvou místech jsem si všiml "nechápavých otázek", což mi přišlo zbytečně vyhnané do extrému. Potom tam byla asi 10x hláška "dělám to už 20 let" a častá reklama na kurzy, což zase ale celkem chápu, takže to neberu jako výtku. Knihu doporučuji lidem, kteří nemají s knihami o učebních metodách žádné zkušenosti.

09.01.2019 4 z 5

Origins Origins Anthony Del Col

Kresba není špatná, barvy pěkné. Jen mi vadí jistá zmatečnost děje, ale ta se dá vychytat. Doporučuji jen pro opravdové fanoušky.

04.01.2019 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Jedna z knih, která se musí číst v tom správném období...

27.12.2018 4 z 5

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Oddechové čtení, ve kterém se odráží realita vysokoškolského života. Pavel ale oba semestry udělal, takže takový flákač, jak vyplývá z této knihy, být nemůže. :)

27.12.2018 3 z 5

Fiesta / Stařec a moře Fiesta / Stařec a moře Ernest Hemingway

Pokud milujete ztracenou generaci, pak je toto povinnost. Skvělý popis přírody, chytání ryb, koridy a Fiesty samotné. Jednou udělám přesně takový výlet. Novelka o starci je pak sázka na jistotu. Hemingway je prostě génius.

03.12.2018 5 z 5

O myších a lidech / Na plechárně O myších a lidech / Na plechárně John Steinbeck

Úžasné novely na zamyšlení, aktuální i dnes. Plechárna mi přišla o kousek lepší, ale obě jsou skvělé. Na Doktora budu ještě dlouho vzpomínat. Musím si pustit gregoriánskou hudbu a dát si pivomléčný koktejl :)

03.12.2018 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Skvělá kniha, která mi osvětlila mnoho otázek, na které jsem hledal odpovědi. Určitě se k ní budu pravidelně vracet a připomínat si, co je v ní napsáno. Velmi doporučuji. Teď už je to na mně.

18.11.2018 5 z 5

Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Haemin Sunim

Pěkná kniha, kterou jsem dostal darem. Je zde mnoho myšlenek o životě, práci, pocitech, o kterých lze přemýšlet a některé by vás ani nenapadly. Určitě se k ní budu časem vracet.

05.11.2018 4 z 5

Mít a nemít Mít a nemít Ernest Hemingway

Kdo má rád Hemingwaye, doporučuji. Kniha je zajímavá, akční, rozebírá bohatou a chudou společnost za hospodářské krize, což je extrém a na něm lze dobře pochopit, jak lidé jednají a jak se chovají, když mají a nemají...

14.10.2018 4 z 5

Divoké ostrovy Divoké ostrovy Anita Ganeri

Fajn čtení, ale většinu informací člověk zná nebo si je může snadno dohledat na internetu (a jsou ještě aktuálnější). Každopádně pro první stupeň supr.

24.07.2018 4 z 5

Mikroskopická monstra Mikroskopická monstra Nick Arnold

Každý by si ji měl přečíst. :D Je to zábava.

24.07.2018 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Novelka o mladém páru, která neurazí. Maturitní četba :)

03.04.2018 4 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Líbí se mi realistický popis války, milostná zápletka. Chápu motivace hlavního hrdiny. Dialogy trochu váznou. Jinak doporučuji, knihu mám rád.

03.04.2018 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Vzkaz této knihy je velmi silný, ale neustále opakující se motivy (dívka v černých šatech, muž v motýlku, reklama) mi přišly jako rušivé a otravné. Kniha se mi díky tomu nečetla jednoduše.

03.04.2018 2 z 5