martinkaLLL martinkaLLL komentáře u knih

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Krásná knížka, se super nápadem. Syna, 7 let, také bavila. To je pak radost předčítat.

08.05.2023 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Dobrý to bylo. Člověk vypne a jen se nechá vést příběhem, který má v sobě od všeho trochu (romantika, krvák, detektivka atd.) Proč ne? Občas ráda vypnu logiku a beru to jen tak jak je psáno, když to stojí za to.

28.04.2023 5 z 5

Francouzská hostina Francouzská hostina Ava Miles

Tak tady jsem šlápla vedle. On ukňouranej, nerozhodnej, a vůl. Ona zabedněná, protivná a totálně mimo. Strašně mě to spíš rozčilovalo, jak jsou v knize všichni mimo. A to mluvím o hlavních postavách. Ty vedlejší postavy to bylo taky to samé.

17.04.2023 2 z 5

Čokoládové nebe Čokoládové nebe Carole Matthews

Začátek trochu zmatenej. Ale jinak stejně super jako první kniha. Takže já určitě doporučuji.

08.04.2023 4 z 5

Kluci jsou jako žvejkačka Kluci jsou jako žvejkačka Kerstin Gier

Čtení pro mladé puberťačky. I když asi bych nadšená nebyla, kdyby to četla dcera.

15.03.2023 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tak tohle je pecka. Na začátku jsem si říkala, že to napsala sama paní Depka, ale jakým směrem se to pak ubírá, to bylo nečekané, zajímavé a napínavé. Donutilo mě se zamyslet nad mojema rozhodnutíma v životě. No prostě to chcete číst.

14.03.2023 5 z 5

Co za světla není vidět Co za světla není vidět Kerstin Gier

Tak tohle byla jízda. Od začátku až do konce. Vůbec děj nezpomalil za celou dobu. Výborný.

01.03.2023 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Nenadchne, neurazí. Nápad je to parádní, ale styl mně nevyhovuje. Neupoutá mě to u knihy.

16.02.2023 3 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Je to strašná blbost, ale když nad tím nebude čtenář přemýšlet a jen se sveze na vlně příběhu, tak aspoň vypne.

11.02.2023 3 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Vůbec mě to do 100 strany nebavilo. Do 200 strany to ušlo a zbytek byl parádní. Škoda toho začátku.

03.02.2023 3 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Pomalý a zamotaný začátek, ale originální děj. Takže super.

03.02.2023 4 z 5

Největší strašpytel králem džungle Největší strašpytel králem džungle Georgia Pritchett

Tak tuto jsme se synem pasovali na nejlepší knihu. Výborné, napínavé a i já jsem se nasmála.

04.11.2022 5 z 5

Největší strašpytel a přílet ufounů Největší strašpytel a přílet ufounů Georgia Pritchett

Moc pěkná, určitě doporučujeme, i když je slabší než ty ostatní Fredy.

04.11.2022 4 z 5

Největší strašpytel zachraňuje dinosaury Největší strašpytel zachraňuje dinosaury Georgia Pritchett

Moc nás pobavila a syn 6 let by ji nejraději četl pořád dokola.

04.11.2022 5 z 5

Největší strašpytel bojuje s pirátem Největší strašpytel bojuje s pirátem Georgia Pritchett

Super kniha, syn 6 let ji miluje.

Fáma Fáma Lesley Kara

Doporučila bych ji. Je tam sice táhnoucí se začátek, ale stálo to za to dočíst až do konce.

07.03.2022 4 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Milé čtení. Neprohýbala jsem se smíchy, ale koutky mi občas cukaly. Je to kniha, na kterou časem asi zapomenu.

20.02.2022 3 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Opět jsem si parádně odpočinula. Nemusím nad příběhem přemýšlet a s lehkostí si plyne krásami Japonska. U nás v poslední době aktuální téma.

20.02.2022 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Základ je tam dobrý, ale té omáčky okolo, to už mně přišlo opravdu moc. Musela jsem to dočíst a to jen proto, že jsem byla zvědavá co na té knize všichni mají. Stejně jsem to nezjistila. Hlavní hrdina je jak Semír z Kobry 11 (absolutně nesmrtelný).

07.02.2022 2 z 5

Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hans-Olav Thyvold

Jsem milovník psů a nemohu dát za plný počet. Zasmála jsem se jen na prvních cca 100 stran, pak už to byla nuda. Konec byl nečekaný a za mě dost nepovedený. Spíš mě to naštvalo.

12.09.2021 2 z 5