martinidd martinidd komentáře u knih

Katastrofa letu 001 na Zlatých píscích Katastrofa letu 001 na Zlatých píscích David Púchovský

Výborně zpracovaná kniha, tak nějak by měly knihy o určitých událostech vypadat a David Púchovský by se určitě měl tématu letectví věnovat. Vyhledávání zdrojů, svědků, historických materiálů a především osudů lidí kterých se havárie dotkla je obdivuhodné. Pro každého kdo se zajímá o historii ČSA a letectví je to povinná četba .

15.08.2022 5 z 5

Písecká spojka Krále Šumavy Písecká spojka Krále Šumavy Jan Měšťan

Velmi čtivá kniha, je vidět že vychází z historických pramenů. Spousta popisovaných událostí byla náznakově, či přímo už zmíněna v jiných knihách z tohoto období, tudíž působí velmi věrohodně. Bohužel některé pasáže jsou nejasné ohledně toho odkud pochází, tzn. chybí označení zdroje. Velmi dobře hodnotím to, že se autor pustil do zpracování tématu "pouhých pomocníků" tzv. Krále Šumavy.

15.08.2022 4 z 5

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

Stejně dobré jako Anděl smrti, tady navíc malé zpestření v podobě lidožravého tygříka.

19.12.2020 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Jako na českého autora solidní práce. Je to čtivé postavy sympatické. Zápletky trošku překombinované, ale to se dá odpustit, popisovat vykrádání sklepních kójí by tak zajímavě nevyznělo.

19.12.2020 5 z 5

Špion za miliardu dolarů Špion za miliardu dolarů David Emanuel Hoffman

Výborný příběh ,skvělá kniha .

Útok na kasárna Útok na kasárna Robert Merle

Pěkně napsaný příbeh o mocenském boji na Kubě.

25.04.2018 5 z 5

Nebe, peklo, zem: Příběh první letušky ČSA Máji Staré a lidí kolem létání na pozadí historických událostí Nebe, peklo, zem: Příběh první letušky ČSA Máji Staré a lidí kolem létání na pozadí historických událostí Miroslav Jindra

Výborně zpracovaný příběh prvních letušek !

25.04.2018 5 z 5

Jak se zbavit Castra - Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce Jak se zbavit Castra - Kuba, Spojené státy a Československo ve studené válce Jaroslav Fiala

Solidní kniha o tom jak to asi bylo která neříká co si o tom máme myslet :-)

25.04.2018 5 z 5

Kam zmizel zlatý poklad republiky Kam zmizel zlatý poklad republiky Stanislav Motl

Výborná kniha ,poctivá práce s vyhledáváním zdrojů a "krásný" pohled na bandu polistopadových špinavců .

Čeká nás pohroma? Čeká nás pohroma? Andor Šándor

Velice solidní kniha ,určitě by si jí každý kdo chce mít názor na vývoj a politiku po roce 89 měl přečíst.

Střevíčky smrti Střevíčky smrti Peter James

Pěkná odpočinková detektivka s hezkou zápletkou .

25.04.2018 4 z 5

Tři minuty do soudného dne Tři minuty do soudného dne Joe Navarro

Zajímavá kniha podle skutečných událostí ,místy trošku kulhající že se "jen tak" pachatel začne svěřovat a tak dlouho to trvá než je zatčen .Docela udivující při posedlost špióny v USA :-) Autor aktivista který se nechá zničit zdravotně pro obranu země.

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Kniha celkem čtivá,solidně napsáno,historické souvislosti takové jako že pěkně seřazené, ale taktéž spousta propagandistických výjevů .

25.04.2018 2 z 5

Český krtek v CIA Český krtek v CIA Vladimír Ševela

Za mě velice solidní kniha ,téměř dokonalé zmapování osudu Karla,samozřejmě až na tajné vyjímky a občasné spekulace,podle svých zkušeností i celkem určité situace pravdivě popsané. Autor měl odvahu pouštět se na tenký led mapování osudu "agenta socialistické rozvědky" což v dnešní době není top téma :-)

28.12.2016 5 z 5

Cesta za svobodou Cesta za svobodou Milan Matějček

Za mě vynikající pohled na život lidí kteří emigrovali "za lepším-jiným? " životem, bez příkras a stěžování si .

26.11.2016 5 z 5

Dlouhá křivolaká cesta Dlouhá křivolaká cesta Josef Kalina

Velmi pěkné vyprávění a dakarském závodě, od téměř začátků české účasti . Kdo má rád Dakar tak si to prostě musí přečíst .

Jawa kolem světa Jawa kolem světa Pavel Suchý

Pro všechny kdo někdy někam vyjeli na motorce aspoň do sousední vsi :-) Sledoval jsem cestu už když to autor jel, tak jsem tuhle knihu mít musel :-)

Devět let v pekle Devět let v pekle Sněžana Dimitrova

Pěkná knížka, realistický popis událostí okolností ...

25.03.2016 5 z 5

Bídníci.cz aneb Špinavé obrazy z dějin národa českého 1 - Kořeny (1945-1973) Bídníci.cz aneb Špinavé obrazy z dějin národa českého 1 - Kořeny (1945-1973) Jiří Zídek

Tak po přečtení tedy nevím jestli jde o prodejní kalkulaci nebo vědecko fantastickou :-) Bez dokladování historických souvislostí ,částečným "vyloupením" majora zemana a přibarveností dotaženou do absurdity. Něco takového se jistě někdy někde, stát mohlo ale bez doložení konkrétních historických osudů je hodnota informací z kategorie JPP.

06.12.2015 odpad!

Zelinář a jeho televize: Kultura komunismu po pražském jaru 1968 Zelinář a jeho televize: Kultura komunismu po pražském jaru 1968 Paulina Bren

Na mě kniha působila poněkud chaoticky a stálo to velké úsilí to vůbec dočíst. Jako kdyby někdo popisoval vše tak aby hledal jen chyby a viděl celou tu dobu z rychlíku. Zrovna tohle téma jsem si představoval zpracované poněkud jinak.

29.11.2015 1 z 5