martini.ce martini.ce komentáře u knih

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Aleš mi přišel jako fajn chlap, fandila jsem mu. Ale tak od poloviny už mě to nebavilo a zbytek knížky jsem prolistovala. Protože jsem na Čeladné strávila pár let, přidávám jednu hvězdu za úsměvné - "aby se člověk dostal ze Soulu do Čeladné, musí letět do Vídně ".

18.10.2022 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Opakuju se, vím. Moje nejoblíbenější autorka detektivek. Moc se mi opět líbil popis jednotlivých postav i prostředí, úplně jsem to viděla před očima.

12.10.2022 5 z 5

Srdce Evropy Srdce Evropy Pavla Horáková

Velkou chybou bylo číst knihu hned po Winterbergovi... Zase Vídeň, zase obrovské množství historických informací a souvislostí. Tentokrát mi ale chyběly emoce, láska, něco, co by mě chytilo za srdce. Od poloviny už jsem neměla chuť na další čtení, tak jsem to jen dolistovala do konce. Zajímavé mi přišlo, že šlo o reálné zápisky Kateřiny. A příběh současné Anežky mě nebavil. Chyběly mi u ní emoce, nějaká jiskra. Pořád jen historie, přemýšlení, neuměla jsem ji pochopit. Škoda. Ale co se knize podařilo - vzbudit touhu zase po čase odjet do Vídně. Nehledat známé rodáky, ale jen se nadechnout vídeňského vzduchu.

07.10.2022 3 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Hlavní postava mi přišla sympatická, ale jinak mě to nezaujalo. Cca na 50. straně odkládám.

04.10.2022

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Přečteno za jeden večer. Silné a působivé.

28.09.2022 5 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Knížku jsem odložila asi na 30. straně. Bitva u Hradce Králové v každé větě, záchvaty historie... nějak jsem se v tom ztrácela. Po měsíci (a odpočinkových knížkách) jsem jí dala druhou šanci. Znovu od začátku, ale už s představou, co mám čekat. A pak se to postupně stalo, že si mě Winterbergovo cestování v prostoru a čase omotalo. Samozřejmě mě občas štval stejně jako milého pana Krause a chtěla jsem, ať ho někde nechá. Místy bylo těch vzpomínek a vyprávění tolik, že jsem si musela dělat přestávky při čtení. A občas jsem googlila to, co mě ve vyprávění zaujalo.
A jak jsem se blížila ke konci, tak jsem nechtěla, ať to skončí. A bála jsem se, jak to skončí.
Je to výjimečná kniha, s žádnou jinou se nedá srovnat. Bude mít svoje místo v naší knihovně.

28.09.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka s krásnými ilustracemi, ideální na čtení před spaním. S dětmi jsme četli opakovaně.

22.09.2022 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Moje oblíbená autorka a můj oblíbený detektiv.

12.09.2022 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Mojí chybou bylo, že jsem si ji položila na noční stolek. Takže jsem po ní večer sáhla, 3 strany jsem se smála... A pak se mi zavíraly oči. A další den zase. Po pauze jsem vzpomínala, u čeho jsem skončila minule.
... nemůžu hodnotit, ale ostatním doporučuju: je to výborná kniha a zaslouží si být přečtena na jeden zátah! Jinak se kouzlo ztrácí.

09.09.2022

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Těžko to popsat. Bavil mě vyšetřovací tým, Šéfka i jejich vzájemné vztahy a popichování. Téma rasismu bylo popsané zajímavě a zároveň pro mě byly některé části náročné k přečtení. Když Kim zvracela, vůbec jsem se jí nedivila.

09.09.2022 4 z 5

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

Pohled do myšlení anorektické holky byl pro mě zajímavý, nic podobného jsem nečetla. Způsob vyprávění a celý příběh podivný, v dlouhých větách jsem se ztrácela. Zvláštní knížka.

31.08.2022 3 z 5

Rok raka 1 Rok raka 1 NEKLAN (p)

Výborná kniha. Neklan je básník, pankáč, manžel i táta. A píše si deník o tom, co zažívá, o čem přemýšlí, s kým se potkává (leden - červen 2019). Deníkové záznamy, básničky i próza, všechno pohromadě. Díky moc, a jdu na 2. díl.
...
O 2 dny později dočtený i 2. díl (který tady na DK chybí). Stále výborné čtení. Jako náplava oceňuji i místní reálie a zajímavosti. Neklan píše, co ho baví, a mě to bavilo číst.

19.08.2022 5 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Nemohla jsem se do toho začíst, odkládám asi na 20.straně...

10.08.2022

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Na knížku jsem dostala doporučení, protože jinak bych si ji nepřečetla. A to by byla škoda. Zábavné, zajímavá zápletka a i když to bylo neuvěřitelné prostředí, bavily mě jednotlivé postavy. Jen to vysvětlení, proč zrovna Avery u mě pokulhává. A ten konec...

10.08.2022 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Mě to prostě baví. Styl vyprávění, jednotlivé lidské osudy i detektiv, co neumí ani na dovolené odpočívat. A do polozapomenuté vesničky u moře bych se taky hned podívala.

24.07.2022 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Výborná kniha na dovolenou k moři - to si člověk líp představí dlouhé pláže, duny a příliv přinášející poklady z moře. Baví mě tento způsob vyprávění, detektivka, kde je dostatek prostoru pro seznámení s jednotlivými postavami. A Josef Bergman je fajn chlap.

14.07.2022 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Zajímavá knížka. Místy mrazivá a temná, se spoustou momentů k přemýšlení.

16.06.2022 3 z 5

Samotář Samotář S. R. White

Netradiční detektivka, odehrávající se během jednoho dne. Příběh v minulosti hodně temný. Zajímavá vyšetřovatelka, sympatický tým, líbilo se mi to. Jestli bude pokračování, ráda si ho přečtu.

14.06.2022 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Četla jsem ji krátce po vydání a teď znovu. A od prvního čtení mi zůstaly v paměti jen některé střípky situací, které se mi teď při čtení vybavovaly. Zaujaly mě i "malé" postavy a příběhy, které se v knize mihly, ale bylo jich tolik, že velmi brzy zase z hlavy mizí. Pohled do historie přes obyčejné životy obyčejných lidí. Pohraničí, válka, odsun - a mezitím lidské životy, s radostmi a trápením. Líbí se mi styl psaní, úsporný, bez zbytečných květnatých popisu.

08.06.2022 4 z 5

Toskánské dítě Toskánské dítě Rhys Bowen

Toskánské prostředí mě bavilo. Hezký příběh, zajímavé propletení. Nenáročné čtení na jarní večery.
Ale ten překlad... Ledvinový páj (hádám, že se jedná o kidney pie), saténové dřevo... To jako opravdu?

25.05.2022 3 z 5