martinekczech martinekczech komentáře u knih

Masakr Masakr Bernard Cornwell

Můj oblíbený autor a nikdy nezklamal

28.05.2020 5 z 5

Válečný deník Válečný deník George Orwell (p)

Přesně tak neurazí, ale také nezklame.

Gestapo v Čechách Gestapo v Čechách Václav Miko

Přečteno jední dechem, moc se mi to líbilo. Autor se nijak nepáře s etikou minulostí a takhle by to mělo být ať se nám to líbí nebo nelíbí měli jsem kolem sebe jak hrdiny tak i svině.

Nevěsta z Lammermooru Nevěsta z Lammermooru Walter Scott

Krásný příběh, krásne čtení. Opravdu také nedoporučuji přečíst předmluvu, budete pak ochuzení.

Quentin Durward II. Quentin Durward II. Walter Scott

Možná až příliš idealizovaná historie.

Co ty budeš dělat? Co ty budeš dělat? Aldous Huxley

Jestli už toho není moc, nevím. Kniha je čtivá a zajímavá.

28.05.2020 3 z 5

Apokalypsa v Karpatech Apokalypsa v Karpatech * antologie

Od autora jsem četl několik knih a byl u některých nejistý, ale všechny se mi líbili, ale tahle knížka je nejlepší.

Rodokmen nacistických "Celebrit" Rodokmen nacistických "Celebrit" Václav Miko

Mě se to docela líbilo a bylo to čtivé. Někde je toho málo a jinde zase až moc, ale to je u všech knih o nacistech. Pro seznámení nové generace výborný materiál.

28.05.2020 4 z 5

Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Manželé Goebbelsovi - Svůdník a vražedkyně Václav Miko

Čtivě napsaná kniha, doporučuji všem co se zajímají o rodinu propagátora nacismu.

28.05.2020 5 z 5

De Gaulle a Roosevelt: Souboj na nejvyšší úrovni De Gaulle a Roosevelt: Souboj na nejvyšší úrovni François Kersaudy

Tuhle knížku bych svým vynikajícím zpracováním a zajimavým pojednáním zařadil do povinné četby na základních školách.

28.05.2020 5 z 5

De Gaulle a Churchill: srdečná neshoda De Gaulle a Churchill: srdečná neshoda François Kersaudy

Vynikající kniha a dobře zpracovaná, je vidět že si dal autor záležet.

Hitler Hitler François Kersaudy

Myslel jsem že už hodně o tom vím, ale kniha překvapila.

Doteky duše Doteky duše Vladimír Sadek

Doporučuji tohle čtení. Hodně to člověku dá a porozumí věcem, kterým dřív nedával vůbec žádnou pozornost. Myslím, že hodně lidem pomůže.

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Opravdu masakr jako Brno, vtáhne vás.

28.05.2020

Zkouřená země Zkouřená země Jiří X. Doležal

Čtenář se musí obrnit proti některým názorům, ale vesměs z knihy vycházejí zajímavé pohledy a zkušenosti.

Bezbolestná kastrace Bezbolestná kastrace Jiří X. Doležal

Zajímavá kniha plná brutálního pojednání a lidské vynalézavosti.

Konkrétní hudba Konkrétní hudba Pierre Schaeffer

Vynikající pojednání o hudbě. Lidé kteří se zabývají hudební teorii bude asi hodně přínosná.

28.05.2020 5 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Čtení bylo velmi dobré a knihu také doporučuji.

28.05.2020 5 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Bylo to super čtení.