martinastefkova martinastefkova komentáře u knih

Modrá Modrá Lucy Clarke

Kniha určitě stojí za přečtení, naprosto jsem ji hltala, i když některým pasážím by neuškodilo zkrácení. Pak je také neskutečná škoda, že se zde objevuje nespočet gramatických chyb a překlepů, kvůli kterým text utrpěl.

16.03.2021 4 z 5

Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Michelle Miller

Čtivá a nenáročná kniha z prostředí Wall Street.

07.03.2021 4 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Četla jsem na střední, kdy jsem o holokaustu nevěděla prakticky nic. Padala mi čelist při každém řádku. Pamatuji si, že jsem tenkrát byla tak pohoršená, že jsem naklusala do kuchyně a oznámila mamce, že jdu vytáhnout Hitlera z hrobu a pekně mu to vytmavit. Rozhodně nejemotivnější kniha, jakou jsem kdy četla.

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Jedna z mých oblíbených knih. Čtete, čtete a pořád vlastně netušíte, o čem kniha je. Vše si skládáte dohromady, a pak nemůžete uvěřit, čeho jste to vlastně svědkem. Hluboké dílo o pokřivené společnosti.

Láska na první pohled Láska na první pohled Tina Caspari

Knížka mi připomíná moje dětství a každodenní vysedávání v knihovně. Všechny knížky ze série jsem tenkrát hltala jednu za druhou.

23.03.2020 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Četla jsem během svých pubertálních let. První díl mě tenkrát docela bavil, druhý už mi přišel ničím nezajímavý. Nic nového, pořád ten samý příběh dokola a dokola a dokola. Když nepřečtete, o nic nepřijdete.

23.03.2020 2 z 5

Organizace skutečného života Organizace skutečného života Cassandra Aarssen

Takové malé pošťouchnutí. Moc nových poznatků mi nepřinesla, ale motivovala mě, takže v budoucnu se k ní jistě vrátím.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Četla jsem dvakrát. Poprvé k maturitě, kdy jsem z knihy byla nadšená a nemohla jsem ji pustit z hlavy. Pak na vysoké, kdy jsem psala její rozbor. Teprve během druhého čtení jsem v ní viděla všechny ty spojitosti a narážky, které mi před lety unikly, a o to silnější jsem z ní měla dojmy. Dokonce mě rozbrečela, a to je co říct.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Srdcovka z dětství, kterou jsem četla pořád dokola.

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Kniha je tak zvláštní, až je skvělá. Velmi emotivní.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ze začátku jsem z knihy byla nadšená, ale ke konci už se poměrně táhla a musela jsem se nutit, abych ji dočetla. Přesto v ní ale vidím jistou krásu a sílu. Je potřeba číst mezi řádky, jelikož je to trošičku taková poezie v próze. Třeba se k ní v budoucnu vrátím, abych ji pořádně docenila.

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Moc milý příběh spíše pro mladší čtenáře. Kdybych ji četla tak před 13 lety, určitě by ode mě měla pět hvězd.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Píšu s odstupem více než půl roku od přečtení, ale stejně ten příběh nemůžu dostat z hlavy. Neskutečně emotivní kniha, jedna z nejlepších, jaké jsem četla.

23.03.2020 5 z 5

Muž, který se zřekl peněz a přežil Muž, který se zřekl peněz a přežil Mark Boyle

Donutí k zamyšlení nad dnešní materialistickou společností. Některé návody jsou na dnešní dobu trochu extrémní, ale stačí si vytáhnout podnětné myšlenky a adaptovat na svůj život. To u mě fungovalo, takže za mě přínosná kniha.

Zvyk není železná košile Zvyk není železná košile Gretchen Rubin

Poměrně povedená kniha s praktickými tipy a příklady ze života. Určitě se k ní v budoucnu vrátím.

Perfekcionismus Perfekcionismus Raphael M. Bonelli

Čekala jsem, že mi pomůže nelpět na maličkostech. To se nestalo. Pomohla mi pochopit, proč se někteří lidé chovají jako idioti. Takže ve finále užitečná.

23.03.2020 4 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Skvělá kniha ze světa, který si jen stěží dokážeme představit. Koupila jsem za 29 Kč, což nechápu. Za mě klenot.

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Chytla mě a nepustila.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha, kterou jsem od autora četla. Čekala jsem pecku, ale musela jsem se nutit, abych ji vůbec dočetla. Byly tam momenty, které mě bavily, ale to spíše jen zřídka.

22.03.2020 2 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Nenáročná oddechovka. Krátké kapitoly se čtou úplně samy, hned jdu na druhý díl. Nejvíc mě bavila chemie mezi hlavními postavami.

22.03.2020 5 z 5