MartinaF MartinaF komentáře u knih

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

První polovina příběhu vcelku slabá, ale od druhé části se příběh rozběhl a nelitovala jsem času, který jsem nad knihou strávila. Hlavní hrdinka mi zpočátku lezla pořádně na nervy - trapasy jsem zkrátka přeskakovala. Nejkrásnější ze všeho byly milostné dopisy, ty se autorce opravdu povedly. Za mne tedy spíše 3,5 hvězdy než 4.

09.08.2023 4 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Přečteno jedním dechem. Po dlouhé době jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Skvěle napsáno, autorka výborně popsala nejen vzdálenou budoucnost, ale i vztahy mezi lidmi a bioroidy. Co bych ale více ocenila, byly větší osobní interakce mezi Sophií a Ichirem. Třeba se jich dočkáme v dalším díle, protože zůstala řada nezodpovězených otázek a logicky to směřuje k napsání druhého pokračování.

01.08.2023 5 z 5

Raven Raven Kami Garcia

Přečteno během dvou hodin. Bylo to skvěle napsané, ale asi bych raději uvítala, kdyby se z komiksu stal román. Bylo to hodně osekané, čtenář si musí hodně věcí domýšlet. Čtenář, který nezná DC komiksy (jako třeba já), bude jistě hodně tápat, protože je to jako kdyby jste začali číst příběh od půlky. Musím však vyzdvihnout ilustrace, ale i samotný příběh (pokud pominu návaznost na DC). Mladá Raven se musí vypořádat s tragickými událostmi, které se vyskytly v jejím životě - ztráta paměti, nová škola, noví přátelé, nová láska...Určitě si nenechám ujít další díl.

03.06.2023

Co napoví stromoví Co napoví stromoví Vladimíra Ottomanská

Krásný a neuvěřitelně milý příběh, který na mě dýchnul láskou k přírodě. Celá série knih je skvělá, ale tahle se zařadila mezi dva nejlepší tituly z této řady. Vřele doporučuji!!

13.02.2023 5 z 5

Zahrada tajů Zahrada tajů Anna-Marie Howell

Zajímavé čtení. Chvílemi dětské, chvílemi téměř dospělácké čtení. Autorka zvolila pohled na válku očima malé Kláry a propojila ho s detektivním pátráním po ztrácejících se ananasech.

09.02.2023 4 z 5

Sestry z vinice Sestry z vinice JoAnn Ross

Konečně po dlouhé době kniha, která mě bavila od samého začátku. Sice jsem čekala trochu jiný příběh, ale ve finále mi to nakonec nevadilo. Povedené, milé, vtipné, romantické. Za mě krásný čtenářský zážitek.

27.12.2022 4 z 5

Zázrak o Vánocích Zázrak o Vánocích Hana Zobačová

Milé krásné čtení na jeden (štědrý) večer (pro dospělého čtenáře). Poselství knihy je jednoduché, ale o to více krásnější - důležité je dárky také dávat a ne jen dostávat. Vhodné pro malé čtenáře nebo i do mateřských škol pro předškoláky.

26.12.2022 5 z 5

Nikdo nejde z kola ven - Detektivní encyklopedie handicapů Nikdo nejde z kola ven - Detektivní encyklopedie handicapů Hana Zobačová

Kniha je průřezem handicapů, které můžou potkat každého z nás nebo někoho z našeho okolí. Ať už je to porucha učení, ADHD, vady sluchu či zraku. Hledání tabletu tak dostalo trochu jiný rozměr. Za mě je to skvěle napsaná kniha!

26.12.2022 4 z 5

Nečekej, až vyjde slunce ... nauč se tančit v dešti Nečekej, až vyjde slunce ... nauč se tančit v dešti Valerie Korte

Je mi líto, ale jsem z knihy zklamaná. Hlavní hrdinku živí výroba náramků a dělá si marketing na Instagramu. Celou dobu přemýšlela, jak splatit dluh a zvýšit prodej svých náramků.

Mám ráda odpočinkové knihy, ale tohle se mi vážně nelíbilo. Snažila jsem se Julii vnutit svou myšlenku, že by měla začít pracovat a Instagram s prodejem si má nechat jako vedlejší příjem, ale bohužel. A ani to milostné vzplanutí nebylo uvěřitelné. Jediné, co se autorce povedlo, byla jedna část před úplným závěrem, ale celkový dojem to nevylepšilo.

18.12.2022 3 z 5

Za italským snem Za italským snem Jo Thomas

Bylo to milé a pohodové čtení, ale nebylo to něco, z čeho bych byla úplně paf. Hlavní hrdince jsem moc nevěřila, nejdřív mluvila a pak přemýšlela. Příběh dlouho přešlapoval na jednom místě, než se rozjel, ale pak už to bylo o něčem jiném.

13.11.2022 3 z 5

Eliáš mezi lidojedy Eliáš mezi lidojedy Veronika Krištofová

Příjemné čtení, druhý díl je stejně výborně napsaný jako ten první a tentokrát je zde také trochu námětu k přemýšlení.

23.10.2022 4 z 5

Vůně léta Vůně léta Petra Martišková

Co příběh, to naprostá pecka. Je to sice příběh pro náctileté, ale knihu jsem si užívala i já, která už náctiletá není už hodně dlouho. Sice ten konec mohl být trochu jiný, ale jsem maximálně spokojená. Příjemné a odpočinkové čtení. Doporučuji!

28.09.2022 5 z 5

Bůh na ulici Bůh na ulici Ole Martin Holte

Skvěle napsaný příběh ze života bez příkras. Klobouk dolů před odvahou žít jako bezdomovec - teprve tehdy si člověk uvědomí, co vlastně má.

21.08.2022 4 z 5

Žena ať v církvi promluví Žena ať v církvi promluví Zdeněk Jančařík

Tuto knihu jsem si představovala trochu jinak, snad jako životopisy počínaje od narození až po smrt. A týkaly by se všech žen, které autor zmiňuje. Více prostoru dostalo jen několik z nich. Na ženu se autor dívá z hlediska historie - od starozákonných žen až po moderní ženy, které se svým myšlením nebo statečností a schopností zapsaly do církevního povědomí.

14.08.2022 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Tohle bylo vážně dobré na to, že je to fantasy a youngadult k tomu (oboje není můj úplně vyhledávaný čtecí žánr). Ale co k tomu říct? Skvělé počtení, autor měl vše promyšlené a stvořil svět, který nezná slitování. Mia mi byla sympatická, stejně tak i další postavy, které autor vytvořil. Ráda bych si přečetla i další díly, ale vzhledem k tloušťce to nebude asi hned.

14.08.2022 4 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Jaj, takové negativní komentáře? Mně osobně se příběh líbil. No co, že byl neoriginální, nepravděpodobný a předvídatelný. Pro mě ideální čtení, kdy nechci přemýšlet nad tím, jestli psychologie postav a romantická zápletka byla plnohodnotná a uvěřitelná. Jistě, několik much se našlo, jistě, některé části mohly být napsány jinak. Před nedávnem jsem četla podobný příběh z knihkupectví a to byla slátanina, tohle bylo odpočinkové a milé.

21.07.2022 5 z 5

Zaříkávačky Zaříkávačky Emanuela Valentini

Čekala jsem od knihy více, než se mi dostalo. Thriller nebyl špatný - prostředí, kde se příběh odehrával, byl vykreslený velmi zdařile. I námět se autorce povedl. Jenže celé zpracování jaksi pokulhávalo. Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, přišlo mi, že si příliš hrála s osudem a nesmyslně a zbrkle riskovala. Taková superwoman, což v podobných příbězích nemám ráda. Sice hodnotím hvězdičkami vcelku vysoko, ale ve výsledku lehké zklamání.

18.07.2022 4 z 5

Jak skřítkové a děti chránili les Jak skřítkové a děti chránili les Radomír Socha

Knihu jsem poprvé viděla na workshopu, který se týkal přírodních zahrad. Knížka mě zaujala a půjčila si ji posléze v knihovně. Po přečtení musím říct, že nebyla špatná, je poučná, zábavná, edukativní, ukazuje, jak se žije v lese zvířátkům, jaké houby tam můžou růst, jak je důležité se o les starat a chránit ho. Jediné, co mi vadilo, ale možná je to způsobeno tím, že už dávno nejsem cílová skupina, byla idealizace všech závěrů (napravení hříšníci, kteří už nikdy nebudou škodit). Školkovým dětem to jistě stačit bude, ale ti starší by se už mohli ptát, jestli to tak opravdu funguje.

05.07.2022 4 z 5

Mája a ohnivý lišáček Mája a ohnivý lišáček Udo Weigelt

Milý příběh, ale čekala bych propracovanější závěrečnou pointu, třeba jako v knize Jsem zlodějka?: https://www.databazeknih.cz/knihy/jsem-zlodejka-448369.

23.06.2022 4 z 5

Znovu a lépe Znovu a lépe Catherine Bybee

Milé a oddechové čtení, které je ideální k vodě nebo jen tak pro chvíle klidu. Příběh nijak nevybočuje z řady jiných podobných knih. Kniha nebyla špatná, ale občas autorka začala nějakou situaci od prostředka, například romantický vztah hlavní hrdinky. Pokaždé, když jsem narazila na další situaci, tak jsem si říkala, jestli jsem něco nepřeskočila a neuteklo mi to. Pokud nehledáte náročnou literaturu a chcete opravdu jen relaxovat, zvolte tuto knihu. Není ani příliš složitá, ale není ani jednoduchá, je to taková normální obyčejná kniha.

12.06.2022 4 z 5