martinaandulka martinaandulka komentáře u knih

Skutečné zločiny v Praze a okolí Skutečné zločiny v Praze a okolí Vilém Žák

Zajímavě zpracované příběhy co se opravdu stali,popis zločinu a zločince.

28.03.2024 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Opět jsem si po letech připomněla příběh,který byl skvěle propletený a na konci vše do sebe zapadlo.

21.03.2024

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Tak jsem si po letech připomněla knihu kde kromě romanntické dramatické linky je román ruských dějin, její povahy a filozofie.Než jsem před lety jsi koupila knihu tak jsem viděla film v hlavní roli ze Sophii Marceau a Sean Beanem, který je za mě nádherně natočený a při čtení jsi vybavuji hlavní postavy.

14.03.2024

Teda myslela jsem, že 2 díl nebude špatný, ale nebude to tak zajímavé a ono bylo stejně jako první, dějiny se posunuli na poválečná nehezká léta.Je velice smutné jak to pokřivilo charaktery a těch hrstka co měli čistý štít to odnesli... .Už teď se těším na 3 díl.

07.03.2024 5 z 5

Hlbina Hlbina Jozef Karika

Nová kniha a opět jsem se dostala plno napětí,mysterie,hororu a skvělého čtení.Mě Karikiho knížky zalezou až pod kůži a nedají vydechnout.

02.03.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

(SPOILER) Za mě se četla dobře ,ale byla to taková pohádka dobrodružná pro dospělé.Maggie byla taková Terminátorka vše přežila a konec štastný jak z pohádky.

27.02.2024 3 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Milí pohádkový romantický příběh z krásného prostředí Francouzké vinice.

24.02.2024 4 z 5

Paní z námoří Paní z námoří Henrik Ibsen

Četba na pokračování od Českého rozhlasu.Bravurně načtené a psychologicky zpracované.Kdo chce klasiku kde se pracuje ze slovy a charaktery postav doporučuji.

05.02.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Další díl a opět napínavá jízda.Zápletka a odhalení bylo zajímavé.Už ted se těším na další díl s Josii a Noah.

04.02.2024

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Audio od českého rozhlasu.Příběh dobře napsaný a bylo to i hezky načtené.Jen léčitelům a bohyním moc nevěřím,dokonce jsi myslím,že kdo podlehne a neléčí se lékařskou cestou může přijít i o život!Komunisté co se jim nehodilo uměli zatočit a mnoho lidí skončilo v ústavech kde neměli co dělat,to bohužel bylo zlé a reálné.Taky mi překvapilo,že Dora nepochopila dříve jako dospělá proč tetu odstranili,vždyt to se vědělo kdo byl nepohldný té doby... .Dlouho jsem přemýšlela jak napsat pocity z knihy a jak jí ohodnotit.Zkrátka jsem při poslechu měla pocit pohádky pro dospělé... .

03.02.2024 3 z 5

Synové hor Synové hor František Kožík

Nejprve jsem viděla film v televizy "Poslední závod,"kde jsem se teprve dozvěděla jaká tragédie se odehrála,shlédla jsem dokument a přála jsem si tuto knihu,kterou jsem dostala od kamarádky.Kniha je pěkně zpracovaná obsahuje historii Hanče a Vrbaty,popis tragického závodu,domnění jaké bylo asi setkání a pomoc od Vrbaty Hančovi,historie horské služby,lyžařská výzbroj 19.a 20 století a vzpomínka na natáčení filmu Synové hor,který bych také ráda viděla.

29.01.2024 5 z 5

Ve stínu erbu Ve stínu erbu Hana Marie Körnerová (p)

Vcelku hezká pohádka pro dospělé za vlády Ludvíka XV.

27.01.2024 3 z 5

Nejznámější pohádková místa křížem krážem po Česku Nejznámější pohádková místa křížem krážem po Česku Radek Laudin

Ráda navštěvuji hrady a zámky kde se natáčeli pohádky.Knihu jsem uvítala k přečtení a inspiraci na výlety.

22.01.2024 4 z 5

Země snů Země snů Nicholas Sparks

Příběh jsem si od začátku zamilovala.Opět mi pan spisovatel nezklamal,on nepíše tuctové zamilované romány,ale příběh spříznění duší,lásky a životních překážek a to ta kniha má.Závěr byl velmi překvapený a zapadli všechny kostky do sebe.

18.01.2024 5 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Tak jse dočetla poslední díl a opět skvěle napsané.Těší se až jednou budu číst celou sérii na jednou.

06.01.2024 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

(Audiokniha).Poslouchala jsem na českém rozhlase,která byla skvěle načtená.Kniha mi vtáhla,bylo to ze života většiny běžných českých rodin.Konec byl otevřený,tak to mi trochu zklamalo.

16.12.2023 4 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Hezky napsaná povídka, sice krátký popis Prahy,ale napsaný pěkně.Jen škoda, že to nemá trochu více stran.

01.12.2023 4 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Knihu jsem nečetla poprvé,ale ráda jsem si ji připomněla.Sparks píše romámy procítěně a tak je tomu.i tady.Russ prožije zklamání,výchovu dcery,novou práci a hlavně sebepoznání a lásku sesterskou,rodičovskou a partnerskou.Kniha je za mě emotivní a uvědomění co je v životě důležité.

22.11.2023 5 z 5

Severská rapsodie Severská rapsodie Jiří Hanibal

Hudbu Bedřicha Smetany mám moc ráda.Tato kniha je jen romance, která možná ani neni pravdivá.Byla jsem v muzeum v Jabkenicích a podle vyprávění tam bylo 1 manželství štastné, podle knihy neee .... .Kniha na mě působila depresivně, ale napsaná čtivě.

12.11.2023 4 z 5

Zítra vyjde slunce Zítra vyjde slunce Simona Monyová (p)

Viděla jsem kdysi film Sebemilenec a tato kniha je též na téma domácí násílí.Paní spisovatelka svojí bolest psala v knihách to je tam cítit,ale něco mi tam chybělo,aby mi to více vtáhlo do děje... .

05.11.2023 4 z 5