martina321 martina321 komentáře u knih

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Přečteno za jedno odpoledne. Krásná kniha plná emocí, rad a ponaučení ze života. Příběh se skvěle protkává s básněmi, které vše povznášejí na novou úroveň. Kniha se mi velmi líbila, každá postava měla něco do sebe a dokázala děj pořádně okořenit. Jen těžce se dá uvěřit, že hlavní postava byla ještě "teenagerka". Její myšlenkové pochody byly někdy opravdu nadčasové jejímu věku, v některých chvílích se však chovala skutečna jako nervy cloumající obyčejná dívka, což autorka bravurně vystihla.

05.04.2015 5 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

První díl jsem četla už před nějakou dobou, ale kupodivu jsem se do obrazu dostala celkem rychle. Musím říct že Pandemonium u mě překonalo i Delirium a velkou zásluhu na tom má hlavně Julian... Sem tam však byla kniha lehce předvídatelná, ale i tak se jedná o velmi povedenou knižní sérii, která mě dokonale vtáhla do sebe a po dočtení mi chvíli trvalo uvědomit si, že se nacházím zase v tom "obyčejném" světě. Už se nemůžu dočkat až si přečtu třetí díl! :))

10.03.2015 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Krásná odpočinková kniha, se kterou jsem byla nad míru spokojena. Přečteno za necelý den a rozhodně ten čas strávený nad touto knihou stál za to. Vtipné, plné trapasů a hlášek, doplněno někdy bizardními myšlenkovými pochody hlavní hrdinky. Menší mínus přikládám vydání, kde jsem pro různé překlepy a chyby nemusela chodit daleko...ale to není autorčina chyba. Mohu jen doporučit! :))

24.02.2015 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Poslední díl skvělé série od brilantní autorky. Co víc říct, Cassandra Clare je prostě mistryně slova. Úžasný příběh s množstvím zápletek, postranních románků, vtipných poznámek a hlavně spoustou postav, do kterých se prostě nejde nezamilovat. Poslední díl jsem se snažila co nejvíce odkládat a číst po částech, aby jsem si jej náležitě vychutnala. Nyní jsem po necelém týdnu dočetla a převládají ve mně smíšené pocity. Jednak je mi smutno, že už nebude další pokračování, na druhou stranu jsem však ráda, že autorka postavám dopřeje konečně zasloužený odpočinek. Skvělé propojení z TID, které patří rovněž mezi mé oblíbené série. Při každém zmínce o Willovi, či někom jiném se mi na tváři rozlil široký úsměv a bouchala jsem se do hlavy jako mentál. Cassandra Clare prostě ví, po čem její čtenáři touží. V budoucnu mám v plánu si celé série přečíst pěkně znovu, pokud možno v angličtině a věnovat větší pozornost všem postavám, které se v obou sériích protkávají jako pavoučí síť. Autorce patří velká poklona a hlavně poděkování, že nás opět nechala nakouknout do úplně nového světa. Snad nejsem jediná, která si představuje ve stínech ukryté, runamy pokryté Shadowhuntery, kteří náš svět ochraňují před zlem. Už se nemůžu dočkat, až vyjde další série The Dark Artifices popisující život Emmy Carstairsové...velmi mě totiž krátkými útržky z Emmina života popisující v tomto díle navnadila.

27.01.2015 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Přečteno za neskutečně krátkou dobu. Teď mě mrzí, že jsem si tento díl, jež jsem našla pod stromečkem neodložila na poličku a nezačala číst až před vydáním posledního dílu. To čekání mě totiž asi zabije. Opravdu povedený díl plný akce, tajemna, napětí, humoru a nečekaných zvratů...Jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérií.

25.12.2014 5 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Knihu jsem četla v originále a nelituji toho. Poněkud nezvyklá forma byla jen přínosem a četla se mi jedna báseň. Vtipné, oddechové dílo o všech strastech života, které každého z nás čekají. Rosie byla mou hrdinkou od první stránky a pokaždé, když jí osud postavil do cesty další břemeno, se vztyčenou hlavou se s tím vypořádala, což na ni obdivuji. To, jak se těm dvěma něco neustále staví do cesty mě mnohdy odneslo až na pokraj šílenství. Opravdu zajímavá knížka, kterou mohu jen doporučit. Můžu zaručit, že u konce budete mít pocit štěstí smíšený se slzami a trochou lítosti, že jste na poslední straně.

08.10.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Dlouho jsem si chtěla přečíst tuhle knihu, jelikož na ni polovina lidí nadávala a pro tu další to byla nejlepší kniha na světě. Když se mi proto dostala do rukou, neváhala jsem a pustila se do čtení. Skoro celý týden pršelo a já si pochvalovala, že se alespoň nebudu nudit. Knihu jsem však měla přečtenou za necelé dva dny, což mi připadalo neuvěřitelné. Pořádně nevím, co si o tom mám myslet. Je to spíše taková kniha na odpočinek. Pár stránek děje doplněných desítkami listů popisujících různé sexuální hrátky. Ale nemůžu si stěžovat. Slovní zásoba byla však slabá. Stále se opakující věci o tom, jak se hryže do rtu, či kalhotách, které mu sedí přesně tím způsobem, se mi nesmazatelně vryly do paměti. Každopádně nápad to byl dobrý. Myslím si ale, že tahle kniha se stala tak "slavnou" hlavně kvůli tomu, že se jedná o erotický román. Každá by si asi přála zažívat to, co Anastasia (když nepočítáme zvláštní mučící techniky). Autorka se bravurně trefila do snů ženského pohlaví po celém světě. Po zvláštním konci mi to nedá a budu si muset přečíst i pokračování.

12.08.2014 4 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Čtvrtý díl série je psán ze dvou pohledů. Na jednu stranu jsem byla ráda že konečně vím, co se tomu zelenookému klučinovi se zvláštním smyslem pro humor honí hlavou, ale při čtení u mě Adrian trochu pozbyl ono tajemné kouzlo. U mě však bude stále na prvním místě. Nakonec jsem ráda, že to autorka vymyslela takhle. Některé pasáže by bylo těžké napsat jen z pohledu Sydney. Tento díl obsahoval trochu méně akce, kterou však bohatě vynahrazovaly scény mezi hlavními hrdiny, kteří se pomalu začínali ponořovat do svého vztahu. I ostatní postavy si takříkajíc dělali pořádek ve svých milostných životech. Zamilovala jsem si prostě každičkou postavu z knihy. Při konci jsem hleděla jako puk, jelikož opět výborně navnadil na další díl, který u nás vyjde až někdy okolo prosince. Opravdu nevím, jak to čekání přežiju!!!

12.08.2014 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Opět úžasné pokračování. Nic jiného se od tak skvělé autorky nedá ani čekat. Plno napětí, vtipných situací, ale i nečekaných zvratů. Vztah Adriana a Sydney se neustále mění a já každou pasáž, kde vystupovali tihle dva četla s úsměvem a plna očekávání. Konec knihy opět navnadil na další díl. Tahle série patří jednoznačně mezi mé nejoblíbenější!

12.08.2014 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Byla jsem šťastná, jakmile jsem zjistila, že VA má pokračování. Ještě větší radost mi však udělalo zjištění, že tentokrát je hlavní hrdinkou Sydney. Nejvíce mě však asi potěšilo, že se zde ve velké míře vyskytuje i Adrian, kterého jsem si z Vampýrské Akademie prostě zamilovala. On prostě dodává celému příběhu tu pravou "šťávu". Na jeho hlášky chování nemá nikdo. Opět skvělý příběh, plný zápletek a humoru. Kniha skončila velice slibně a já už se moc těším, až se dostanu k jejímu pokračování.

28.07.2014 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Četla jsem doslova celou noc! Od všech knih série jsem se nemohla odtrhnout, ale tahle mi připadala naprosto dokonalá! Podle mě úžasné zakončení. Skvělá(é) zápletka(y), plno citů, napětí, akce, prostě všechno co by správná kniha měla mít. Rose s jejími hláškami, které mi utkví v paměti hodně dlouho, nejde nemilovat. I když jsem se k ponoření do světa vampýrů zpočátku zrovna nehrnula, jsem ráda, že jsem to nakonec zkusila. Opět jsem plna nových dobrodružství a vzpomínek, které jako bych prožívala s hlavními hrdiny!!! :))

14.07.2014 5 z 5

Hvězdopravec Hvězdopravec Claudia Gray (p)

Druhý díl byl možná ještě lepší než ten první! Opět mnoho zvratů, až jsem se místy bála a to i o vztah Biancy a Lucase (jejich společné chvíle se četly jedna báseň). Ještě pořád váhám, kdo by se mi líbil víc, jestli Baltazar a Bianca nebo Lucas a Bianca o.O Ale Balthazar bude ještě hodně dlouho v mém srdci! Pravý gentleman! Už se moc těším na další díl!

28.06.2014 5 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Kniha se mi velmi líbila. Byla plná zvratů, nečekaných odhalení a nechyběla ani pořádná akce... A Lucas byl prostě aww :D

28.06.2014 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Druhý díl splnil má očekávání, jen mi občas hádky mezi Tris a Tobiasem připadaly až moc drastické :D A trochu mi v první polovině vadily Trisiiny sebevražedné sklony, ale na druhou stranu se není čemu divit, po tom co prožila. Knihu jsem však přečetla v rekordním čase, což jen vypovídá o její skvělé kvalitě. Na konci mi spadla brada a já už se nemohla dočkat třetího dílu.

06.05.2014 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

O téhle sérii jsem slyšela už dávno, ale nějak mě nelákala...to byla obrovská chyba! Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem! Skoro na každém řádku najdete nějakou vtipnou hlášku hlavní hrdinky. Její myšlenkové pochody někdy opravdu stály za to! A pak je tady samozřejmě Dimitrij...♥ Kapitola sama o sobě :) Je mi jasné, že si budu muset co nejdříve přečíst další díl :D (y)

03.05.2014 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Spíše náhodou jsem narazila na filmové zpracování a za pár dní jsem zjistila, že existuje i knižní předloha...rovnou celá série knih. Okamžitě jsem se tedy pustila do čtení. Mám takové knihy velmi ráda. Opět se zde otvírá úplně jiný svět, svět Lovců stínů. Celý děj je velmi dobře vymyšlený a plný zápletek a nečekaných odhalení. A Jace? Co k němu víc dodat. Je to prostě "tvrďák" a svými prupovídkami u mě několikrát způsobil záchvaty smíchu.

23.04.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tohle bude první kniha, kterou koupím svým dětem až budou umět číst! Já na ni narazila až okolo 14 let, ale i tak mě chytla za srdce jako žádná jiná! Otvírá se zde naprosto jiný svět a čtenáři společně s hlavními hrdiny rostou! Rowlingová je prostě paní spisovatelka! A já jí tímto převelice děkuji, že můj život oživila touto fantastickou sérií! ♥ HP FOREVER!!! ♥

19.04.2014 5 z 5

Aréna jedna - Otrokáři Aréna jedna - Otrokáři Morgan Rice

Po přečtení mě napadlo jediné → hlavní hrdinka je nejspíše Superman...ale ani ten by asi nepřežil to, co ona :D Děj je vcelku zajímavý, ovšem řada věcí velmi nepromyšlených. Hrubky a další nesrovnalosti tomuto dílu ubírají na kráse, což je podle mě škoda, protože bez toho by se kniha četla jedna báseň.

19.04.2014 3 z 5

Prvák Prvák Douglas Rees

Oddechová, vtipná kniha, spíše pro méně náročné čtenáře...Další díl si však už v plánu přečíst nemám :)

19.04.2014 3 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Už je skoro nepsaným pravidlem, že knihy bývají vždy lepší než jejich filmové (v tomto případě seriálové) zpracování. Tahle série je ovšem z mého pohledu výjimkou. Bohužel pro mě, byla jsem velmi zvědavá na knižní předlohu a tak jsem si rovnou koupila box prvních čtyř dílů...ke čtení jsem se musela nutit, protože mi bylo líto těch peněz.... a abych pravdu řekla, kdyby se mě teď někdo zeptal o čem knihy byly, nevěděla bych...možná bych mu byla maximálně převyprávět linii seriálu, který mi naopak utkvěl v paměti dokonale...

19.04.2014 1 z 5