martina.tim martina.tim komentáře u knih

Královny hrůzy Královny hrůzy * antologie

Takový průměr. Některá povídka se mi líbila, jiná zase ne. Určitě knihu pošlu dál.

04.09.2023 3 z 5

Pozdravy záhrobí Pozdravy záhrobí Veronika Fiedlerová

Za mě naprosto skvělá knížka. Jedna z mála, kterou jsem přečetla za dva dny a která mě bavila od začátku do konce. Rozhodně si musím koupit i druhý díl a budu doufat, že budou i další.

07.08.2023 5 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Mám ráda tuhle tématiku s duchy. Děj frčel svižně a aniž bych se nadála, tak jsem byla na konci. Pro mě velice povedená knížka, která mě vytrhla z krize. Bavila mě.

19.03.2023 5 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Za mě jeda z těch lepších knížek od autorky. Tahle mě opravdu bavila od začátku až do konce. :)

15.01.2023 5 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Má první přečtená kniha tohoto autora a musím říct, že naprostá pecka. Nedokázala jsem přestat číst.

06.01.2023 5 z 5

Přízraky Brynn Wilderové Přízraky Brynn Wilderové Wendy Webb

Vcelku čtivá a hodně odpočinková knížka pojednávající hlavně o lásce. Jakooo jo nebylo to špatné i přes pár nelogických věcí (teď nemyslím nadpřirozeno), ale rozhovory a někdy i chování hlavních hrdinů. Předešlý díl jsem zatím nečetla, ale mám v plánu.

30.12.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Upřímně, co k tomu dodat. Takový průměr bych řekla. Do knihy jsem se pořádně začetla až hodně za polovinou. Řekla bych, že od "Rituálu" to začalo být vcelku zajímavé a rozjelo se to, ale do té doby to pro mě bylo vcelku utrpení a do knihy jsem se musela i nutit.

Když jsem začala knihu číst hrozně jsem se těšila a byla jsem zvědavá na nový svět. Otáčela jsem stránku a čekala, kdy se konečně dozvím něco víc o tom světě a ono pořád nic jen se řešili dolíčky a úsměvy. Na každé stránce neustálé připomínání, že je Panna a vyvolená atd, ale nic bižšího se člověk nedozvěděl.

Posledních 50 stran mi přišlo jako kdybych četla zvrácenou telenovelu, která se zvrhává v porno s BDSM prvky. WTF??? No kdybych neměla zakoupený druhý díl, tak bych se na to vykašlala, ale jelikož ho mám, tak se do něj s přemlováním pustím. Pevně doufám, že to nebude až takové utrpení.

07.12.2022 3 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Pěkně napsané volné pokračování Temného vábení. Příběh byl zajímavý a napínavý a nezbývalo než jen číst a přečíst ji až do konce :). Jediné co mě trochu vytáčelo, bylo až příliš sentimentální chování mezi hlavními postavami Rebecou a Ashem, ale i tak to bylo skvělé čtení. Doporučuji a jsem zvědavá na další pokračování.

18.11.2022 4 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

No... četla se vcelku svižně, ale je to takový střed. Jejich problémy mi přišli jak u patnáctiletých děcek než u dospělých lidí, ale co. Jinak autorka použila stejný scénář jako u Seznamu hostů, který se mi teda líbil více.

23.10.2022 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Poprvé jsem tuhle knihu odložila s tím, že mě nezaujala a nebavila. Po určité době jsem ji zkusila znovu a jsem ráda, že jsem jí nakonec dala šanci, protože byla naprosto skvělá, čtivá a napínavá. Už se těším na další díly :)

30.09.2022 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Konečně po dlouhé době co mě naprosto strhlo. Kniha se četla sama od začátku až do konce. :)

23.09.2022 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Kniha neurazí ani nenadchne. Bohužel mě nenadchla tak, jak bych si přála a občas jsem se musela přemlouvat se do ní pustit a konečně jí dočíst.

07.08.2022 3 z 5

Květ smrti Květ smrti Anne Mette Hancock

Mě se kniha velice líbila. Začínám mít raději takové poklidnější knihy, kde jde hlavně o příběh a ne o potoky krve. Nečekejte žádné kuledrásající až nereálné scény jako u jiných knih.

07.08.2022 5 z 5

Chladné stopy Chladné stopy Sharon Dempsey

Za mě nic moc. Začátek je jen o tom, jak Rose utekla v 18ti z domu a pořád dokola do zblbnutí. A aby toho vzpomínání nebylo málo, tak se neustále opakuje i to, jak si s Dannym sedli na škole a jací byli kámoši. To bylo asi ta prvních 100 stran. Pak se konečně začalo s vyšetřováním. Danny mi byl hrozně nesympatický. To jeho fňukání mi lezlo děsně na nervy. Pořád opakoval, jak je to děsně náročný případ a jak musí makat a pořád dokola. A rozuzlení na konci bylo děravý jak cedník.
Kdybych knihu koupila ve slevě za 99kč, tak ji po sto stranách nechám na nádraží bez žádných výčitek. Ale tak obálku má krásnou :).

05.07.2022 2 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Jedním slovem “WOW”. Příběh byl tak poutavý, že jsem se od nej nemohla ani hnout. Helenu jsem si kupodivu oblíbila od začátku a ani netuším proč. Chovala se příšerně. Možná jsem v ní viděla tu bolest, nevím.
Obdivuji, jak autorka dokázala vykreslit veškeré emoce tak, že jsem je cítila až na kost. Občas jsem se usmála, občas cítila lítost, občas zlost a na konci i slzy. Dlouho jsem nic takového nečetla. A vím jistě, že si ji dám někdy znovu a pak znovu. Vřele doporučuji.

02.07.2022 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Sice už mi není 15, ale i tak mě knížka nadchla a pevně doufám, že brzy vyjdou i další dva díly.

25.06.2022 5 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Opětovně přečteno jedním dechem. Příběh měl sice trošku zvrácené téma, ale byl velice čtivý a nedalo se od něj odpoutat. Hlavní vyšetřovatelku jsem si oblíbila už při čtení Říkej mi Princezno. I když v tomto díle jsem se musela znovu seznamovat s jiným vyšetřovacím týmem než u předešlé knihy, ale i tento jsem si oblíbila. Je pravda, že některé části by potřebovali toru více rozepsat a dovysvětlit a konec bych taky uvítala více rozvinutý, ale i tak to bylo skvělé čtení.
Jediné co nechápu a dost mě vytáčí, je styl vydávání knih. První díl není vůbec pak druhý a třetí a pak zase nic a až tento sedmý. Jako já nutně potřebuji číst i ty předešlé :D :D

22.06.2022 5 z 5

Říkej mi Princezno Říkej mi Princezno Sara Blædel

Tak tohle byla detektivka dle mého gusta. Po naprostém debaklu jménem Tatérka mě tahle kniha vytrhla ze čtecí krize. Mám ráda takový druh detektivek kde není nouze o podrobnější informace. Jde vidět, že si autorka dala záležet na vykreslení charakterů hlavních postav i se zaměřila na chování a důsledky znásilněných žen. Více se přiblížila realitě a děj je čtivý až do samého konce. Autorku jsem letos zahlédla na Světě knihy a tak mě zaujala, že jsem si od ní musela něco půjčit. I přes velmi nízké hodnocení jsem naprosto nadšená.

20.06.2022 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Tak já nevím jestli jsem četla stejnou knihu, jako všichni ostatní, ale jsem zklamaná a frustrovaná. Když začnu s klady, tak obálka je naprosto luxusní a námět zněl dle anotace také skvěle, ale to je asi vše kladné, co můžu napsat.

Bohužel jsem se nechala namlsat zdejšími chvalozpěvy i na různých FB skupinách, tak moc, že jsem od knihy nejspíše očekávala naprostou bombu, ale dostala jsem tak maximálně mokrým hadrem po čuni.

MOŽNÝ SPOILER
Tak začnu u jednotlivých postav. Třeba takový Bradshaw, ten snad musel být v minulosti bachař ne? Místo mozku z golfové hole kostku. Jediná náplň práce byla řvaní po podřízených a hraní golfu. Ten by nechal zavřít i Matku Terezu, kdyby zjistil, že dala oběti týden před smrtí požehnání.
Roryho rozhořčení chápu, když maká dlouhé roky a vysněné místo mu převezme nějaký trouba, který zrovna vyšel školu. Ale taky nebyl zcela nejostřejší tužkou v penálu.
Francis... no...jak to napsat slušně. Francis byl takový nýmand, noobík, byl tak slušnej, až byl blbej. Výslech vede ve stylu, že místo aby on vyslíchal vraha, tak vrah zpovídá jeho. Pak i vyšetřovací metody mi přišli nelogické jako například, že sériový vrah musí vraždit oběti, kteří se navzájem znají. Co je to za kravinu?? No Francise bych hnala svinským krokem na dva až pět let do nějakého výcvikového tábora ať z něj udělají pořádnýho chlapa.
Marni nebyla zas tak marná. Jako civilistka přišla v podstatě s veškerými vodítky a to ani nemusela studovat policejní školu.....
KONEC SPOILERU

Každopádně si autorka mohla daleko více pohrát s charaktery postav a děj více propracovat a byl by to skvělý thriller.

Pokud někdo, kdo ještě nečetl tuhle knihu došel až sem, tak klidně si ji přečtěte a udělejte si svůj osobní názor. Sto lidí, sto názorů. Třeba se vám bude líbit. Pro mě to byla jedna velká parodie na detektivku/thriller. Bohužel jsem si koupila zároveň s prvním dílem i ten druhý, ale ten do ruky nevezmu pěkně dlouho. Snad ho někdy v budoucnu zkusím a třeba se mi bude líbit víc. Ale moc od něj neočekávám.

08.06.2022 1 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Za mě naprosto parádní. Knížku jsem si užila a nemohla se odtrhnout. Příběh byl zajímavě zpracován a vše nakonec do sebe pěkně zapadlo. :)

11.04.2022 5 z 5