martina.culik martina.culik komentáře u knih

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Autorka opět nezklamala - všechny díly této série jsou velmi čtivé a napínavé. Jen to, že se případ vždy týká i některého z hrdinů (vyšetřovatelů, reportérů apod.) začíná by divné.
Samotný příběh byl ale zase originální, takže doporučuji a určitě budu pokračovat v dalších případech Kim.

03.04.2022 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Kniha je pro děti, takže ji nemohu úplně objektivně hodnotit. Už se mi několikrát stalo, že děti měly na knihu úplně jiný názor než já.
Každopádně na můj vkus zde mělo zlo hodně navrch a bylo zde až moc úmrtí.
Na druhou stranu intriky lordů byly až nepříjemně realistické a vzbuzovaly ve mně dojem, že by se to celé takto mohlo opravdu stát, jelikož lidé umí být slepí, když se jim to hodí.

Žár Žár Joseph Incardona

Žár mi půjčil známý a musím říct, že jinak bych po něm nejspíš nesáhla. Bylo to zajímavé čtení s někdy (pro mě) až moc detailními popisy.
Co se týče tisku, trochu mi vadila malá písmenka. Jedná se o velmi útlou knihu, kterou lze přečíst za jedno odpoledne.

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Taková jednodenní/dvoudenní oddechovka. Děj je jednoduchý, pro mě poměrně předvídatelný, ale kniha se hezky četla a zanechala ve mně příjemný pocit. Až si budu chtít odpočinout, sáhnu po další knize této série.

Anděl temnoty Anděl temnoty Caleb Carr

Kniha obsahuje stejně zajímavý a napínavý příběh jako první díl. Je až k neuvěření, jak prohnaná může být žena, když zabrnká na správnou strunu.
Potkáme se se všemi hrdiny z knihy Psychiatr - určitě doporučuji přečíst si nejprve první díl, jelikož potom se čtenář snadněji zorientuje v postavách a pochopí narážky týkající se předchozího případu.

18.03.2022 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Děj knihy je velmi zajímavý a poučný jako většina knih z tohoto období.
Měla jsem ale trochu problém se zpracováním. Přišlo mi, že se často některé myšlenky a situace opakovaly a někdy mě to trochu mátlo. Když si někdo po několikáté uvědomí jednu a tu samou věc, je to prostě divné.
Každopádně kniha ukazuje, že láska může mít mnoho podob.

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Musím říct, že mě trochu zmátla anotace, protože je trochu zavádějící. Knize to ale na hodnotě neubralo. Určitě si přečtu i další díly, jelikož byla kniha čtivá a příběh zajímavý.

18.03.2022 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Možná to vzhledem k tématu knihy bude znít divně, ale pro mě to byla taková oddechová knížka. Přečtená byla za chviličku. Nepopírám, že nejedna slza ukápla. A dozvěděla jsem se i nové věci, což na podobných knihách kvituji.
Myslím, že i film je velmi zdařilou adaptací... Oboje můžu jen doporučit.

18.03.2022 4 z 5

Malá máma 2 Malá máma 2 Lenka Sadvarová

Bavila jsem se stejně jako u prvního dílu. Autorka opět nezklamala.
Komiksy jsou krátké, vtipné a velmi výstižné.

17.01.2022 5 z 5

Vánoce s vůní čerstvého chleba Vánoce s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Oddechovka do zimních dní. První kapitoly byly trochu stylem "v minulých dílech jste viděli". Nečetla jsem předchozí díly, ale ničemu to nevadí - vše důležité je v knize vysvětleno. Příběh není moc složitý a je to opravdu spíše odpočinkové čtení. Ostatní díly asi pravděpodobně číst nebudu.

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Od autorky jsem četla již Zimní trilogii a velmi mě bavila. Tato kniha je určena spíše mladším čtenářům, ale přesto mě bavila.
Vyjde-li další díl, ráda si přečtu, jak to s Ollie a jejími kamarády vypadá nadále.

16.01.2022 4 z 5

Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Martina Boledovičová

Předchozí Tradinář mě velice bavil a dozvěděla jsem se mnoho zajímavého. I v tomto je mnoho zajímavostí. Poměrně hodně prostoru je věnováno popisu a ikonografii některých svatých, kteří mají svátek v listopadu nebo prosinci.

Posvátná geometrie Posvátná geometrie Miranda Lundy

Čekala jsem víc matematiky a méně posvátnosti, ale vlastně mě to bavilo.
Formát je sice docela nepraktický, ale dobře se čte, jelikož je vždy na jedné stránce text a na druhé ilustrace. Každé téma je velice stručné, ale výstižné.
Trochu mě mátlo, že jsou v mém vydání chybně odkazy na stránky s provázanými tématy. Naštěstí je knížka útlá a vše se proto dá velmi snadno dohledat.

Zaslíbená Země Nezemě 2 Zaslíbená Země Nezemě 2 Kaiu Širai

Příběh pokračuje a opět překvapuje...

16.01.2022 5 z 5

Tajemství naší zahrady Tajemství naší zahrady Carron Brown

Tajemství zvířecího maskování Tajemství zvířecího maskování Carron Brown

Už několikrát jsme knihu prošli se synovci. Série Posviť na to má opravdu dobře vymyšlený koncept a ukazuje, co je pod povrchem... Čtení s baterkou je kromě toho dobrodružné - není nutné prohlížet knihu ve tmě, máte-li dobrou baterku.

Všechny skryté dary Všechny skryté dary Caroline O'Donoghue

Tarotové karty jsou vlastně jen prvním krůčkem do magického světa. Příběh je velmi neotřelý a určitě si nenechám ujít další díl série.
V knize se kromě tarotu seznámí čtenář i s LGBTQ+ - přiznávám, že některé pojmy jsem si musela vyhledat, jelikož jsem si nebyla zcela jistá jejich významem. Ale alespoň jsem si zase o něco rozšířila obzory.

16.01.2022 3 z 5

O lvíčkovi, který pořád říkal ne O lvíčkovi, který pořád říkal ne Christine Beigel

Knihy jsou částečně rýmované. Nevím, zda je to překladem, ale rýmy jsou pro děti poměrně složité a když čtou knihu samy, mají problém s porozuměním.

16.01.2022 1 z 5

O žirafě, která se nechtěla mýt O žirafě, která se nechtěla mýt Christine Beigel

16.01.2022 1 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

První manga, co jsem četla a docela jsem tomu přišla na chuť.
Příběh se velmi záhy ukáže být zdaleka ne tak jednoduchý, jak se jeví na začátku.