martin9929 martin9929 komentáře u knih

Smrt šumavského poustevníka Smrt šumavského poustevníka Vlastimil Vondruška

Po delší době mně kniha bavila.

15.04.2024 5 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Hana Whitton (p)

Líbilo. Určitě přečtu i následující díly.

01.04.2024 5 z 5

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Kniha vůbec nenadchla. Vadilo mi mnoho věcí. O zvláštním konci s propletením příbuzenstva nemluvě.

23.02.2024 1 z 5

Třemšínský drak Třemšínský drak Mikuláš Pešta

Zajímavé a poutavé vyprávění z okolí Třemšína. Každá kapitola vypráví příběh z jiného období dějin. Kapitoly jsou řazené vzestupně od dob pohanských až po současnost. Jedná se o povídky, ale na konci knihy autor uvádí vše na pravou míru.

18.01.2024 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Kniha nezklamala. Opět pěkné čtení se zajímavým vyvrcholením děje.

18.01.2024

Zpověď farářky Zpověď farářky Martina Viktorie Kopecká

Moc krásné a pro mě silné čtení. Ke knize se určitě budu často vracet.

28.11.2023 5 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Další poutavý díl skvělé série s Williamem Wistingem. Tentokrát se pátrání neúčastnila dcera Lina, ale na ději to není znát.

30.08.2023 5 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Celkově průměr. Místy jsem se ztrácel v některých postavách. Zbytečně překombinovaný děj.

20.07.2023 3 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Klasický Jeffery. Kniha opět pobavila.

30.06.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Jo Nesbø opět nezklamal. Harry Hole je zpět a děj má spád od začátku do konce.

29.05.2023 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Asi zatím nejlepší díl.

29.05.2023 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Zatím tahle série nemá chybu.

11.05.2023 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další skvělý díl. Od půlky knihy je sice jasné, kdo je vrah, ale na zážitku z čtení to nijak neubralo.

10.04.2023 5 z 5

Katova dcera a ďábel z Bamberku Katova dcera a ďábel z Bamberku Oliver Pötzsch

Další napínavý příběh. Děj má spád a nenechá čtenáře v klidu.

03.04.2023 5 z 5

Kriminální případy a aféry ze Šumavy, Pošumaví a Českého lesa Kriminální případy a aféry ze Šumavy, Pošumaví a Českého lesa Karel Řeháček

Takový malý zajímavý průřez kriminalitou na Šumavě, v Pošumaví a v Českém lese.

12.03.2023 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Pokračování série s Erikou Fosterovou nemá chybu. Přečetl jsem ji snad rychleji než první díl.

02.03.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Po sérii s Kate Marshallovou další super čtivá série. Děj napínavý od začátku do konce.

24.02.2023 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Celkem drsný, surový, napínavý, ale dobrý příběh. Vtipný Carl a jeho pomocník Asad nezklamali.

10.02.2023 5 z 5

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Vzhledem k tomu že žiji nedaleko Plas a Mariánské Týnice, kde Santini pracoval a jeho práce mne velice zajímá a fascinuje, sáhl jsem po této knize. Santiniho život nebyl zrovna lehký, přesto dokázal to, co je v knize popsáno. Místy se příběh posune i několik let do předu, ale to lze jistě prominout. Hlavní okamžiky Santiniho života jsou zmíněny dostatečně.

06.02.2023 5 z 5

Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích Jiří Mikulec

Pro čtenáře se zájmem o tuto problematiku celkem srozumitelně popsáno.

27.01.2023 5 z 5