Martin1974 Martin1974 komentáře u knih

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Výborná kniha !

20.03.2022 5 z 5

Jmenuji se Ašer Lev Jmenuji se Ašer Lev Chaim Potok

Ku knihe som pristupoval opatrne, predpokladal som, že ju pravdepodobne po pár desiatkach strán odložím, lebo ma ničím neosloví... No, ako som mohol tušiť, že ma bude tak veľmi baviť??

13.01.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Toto je presne ten typ románov, v ktorých sa neustále presviedčam, ako si mi dnes dobre žijeme..

20.12.2021 5 z 5

Štrkáč Callahan Štrkáč Callahan Juraj Červenák

Parádny westernový úlet ..

25.07.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Táto kniha u mňa patrí do skupiny .. " čím brutálnejšie, tým lepšie ". Ale asi mám radšej detektívky klasického strihu, kde v americkej verzii vedie jednoznačne M. Connelly. V detektívke nepotrebujem za každú cenu mäsiarinu ( napr. Chris Carter ), ale zároveň ani takéto knihy neodmietam, pokiaľ sú plné napätia ..

07.07.2021 3 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

No, ak sú aj ďalšie knihy takto dobré, asi som objavil nového top autora detektívok po Connellym ..

13.06.2021 5 z 5

Spása templářů Spása templářů Raymond Khoury

Spojte dohromady historický príbeh s akčným thrillerom zo súčasnosti, trochu premixujte dejiny so zemepisom, koktail doplňte záhadou a otázkami okolo najznámejšej postavy svetových dejín a vyjde vám z toho Spása templárov. Celkom slušná rozprávka pre dospelých ..

07.06.2021 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Detektívka s brutálnymi scénami o tom, ako odhaľovanie súkromia na Facebooku môže privodiť smrť...

30.05.2021 5 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Je to čistá náhoda, že som si rozčítal naraz túto knihu spolu so Súostrovím Gulag. V obidvoch sa znovu utvrdzujem v názore, že homo sapiens, tak ako je najgeniálnejší tvor na Zemi, je zároveň aj tvorom najbeštiálnejším..

22.05.2021 5 z 5

Stříbrný orel Stříbrný orel Ben Kane

Chcel som nejakú historickú - dobrodružnú oddychovku s jemnými fantasy prvkami a dostal som ju v tejto knihe. Myslím, že to na tri hviezdy stačí ...

11.03.2021 3 z 5

Temná svatá noc Temná svatá noc Michael Connelly

Podľa názvu som si myslel, že sa to bude odohrávať cez Vianoce .. a nič. Ale nevadí, je to fajné aj tak..

17.12.2020 5 z 5

P jako pivo P jako pivo Tom Robbins

Pobavil som sa, aj som sa dozvedel niečo ďalšie o pive. Musel som si pri čítaní jedno otvoriť..

11.11.2020

Roxolana Roxolana Pavlo Zahrebeľnyj

Svet nádhery, brutality a utrpenia v paláci sultána Sulejmana. Vydarený historický román. Konečne som si mohol prečítať o dobyvačných vojnách tureckej ríše z pohľadu dobyvateľov. Mimo iného to bola bitka pri Moháči a následná bitka pri Viedni.

01.11.2020 5 z 5

Základna 7 Základna 7 Matthew Reilly

Čistá vybíjačka, kto prežije, získa medailu cti...

16.09.2020

Zlatý lev Zlatý lev Wilbur Smith

Tento príbeh pokojne môžem nazvať ako senilný....Prvý diel je neporovnateľne lepší, toto muselo byť napísané len z nedostatku nových nápadov. Bohužiaľ to tak dopadne vždy, keď sa recyklujú už známe veci...

07.08.2020 1 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Môj názor je, že Morrell vie písať akčné príbehy oveľa lepšie zo súčasnosti. 19 storočie chápem, ako vyskúšanie si niečoho nového. Mnohé pasáže rozhovorov v snahe vysvetliť určité skutočnosti, mi pripadali ako vystrihnuté z Karla Maya.

03.07.2020 3 z 5

Pomaľované vtáča Pomaľované vtáča Jerzy Kosiński

Beletristicky spracovaný pohľad malého chlapca na svet, ktorého vývin formuje doba a ľudia v nej. Viera začínajúca pri poverách a končiaca pri ateizme, vlastnosti spočiatku reprezentované len detskou naivitou a vynachádzavosťou,až sa dopracujú k ľahostajnosti a cynizmu. Čo ale chlapcovi zostáva, je snívanie o lepšom zajtrajšku, hoci je všade nevítaný. Ako nafarbené vtáča, ktoré sa odlišuje iba výzorom, ale napriek tomu ho vlastný rod odmieta.
Myslím si, že Kosinski napísal parádne dielo a či už to sám prežil alebo nie, pekne ukázal, čoho sú ľudia schopní v kritických situáciách. Lebo len vtedy predvedú, akí skutočne sú.

16.06.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Takmer až detektívne pátranie po svojich koreňoch a rodinných tajomstvách. Skvelá kniha, ktorá každému nesadne, napísaná trochu zložitejším štýlom..

05.06.2020 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Takmer do konca knihy som bol s príbehom spokojný, pripomínalo mi to Kinga, ale ten koniec podobný Tme ma sklamal, tak jednu hviezdu uberám.

23.05.2020 4 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold