Martin_Happy Martin_Happy komentáře u knih

Sólo Sólo William Boyd

Velmi slušně napsané pokračování, které celkem dobře zapadne do stylu Flemingových originálů. Četl jsme to přerušovaně vždy ve vlaku, takže mi to celkově trvalo, i když reálně jsme nad knihou strávil jen pár hodin. Děj má spád a je tam še, co k agentovi britské tajné služby patří. Snad jen v technickém popisu zbraní se autor až možná příliš zbytečně rozepsal, ale to je jen pár řádek navíc.

28.12.2018 4 z 5

Chlaporatoř - Kniha užitečných věcí Chlaporatoř - Kniha užitečných věcí James May

Je to fakt inspirativní čtení, člověk by nejradši vstal z postele a hned šel něco vrtat ebo šroubovat. May je navíc vtipný a hodně čtivý

15.10.2018 5 z 5

Horký, zploštělý a přelidněný - Proč potřebujeme zelenou revoluci Horký, zploštělý a přelidněný - Proč potřebujeme zelenou revoluci Thomas L. Friedman

Přesto, že ne vše je popsáno zcela přesně, je to dobrá kniha, protože přiměje k zamyšlení

03.09.2017 4 z 5

Češi 1938: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi Češi 1938: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi Pavel Kosatík

Tyhle ilustrace se mi líbily méně, než jiné, ale dějově to je skvělý díl

29.07.2017 4 z 5

Adrian Mole – léta v divočině Adrian Mole – léta v divočině Sue Townsend

Slabší než první díl, ale pořád to celkem funguje. Jen mi přijde, že je Adrian trochu moc velký loser a psychopat

23.07.2017 4 z 5

V soukolí okřídleného šípu V soukolí okřídleného šípu Jan Králík

Opravdu zajímavé a hodně poutavé. Skvělá kniha pro nadšence do automobilismu, protože příběh rodiny je to neskutečný a zejména zážitky prostředního pana Hrdličky jsou hodně zajímavé

22.06.2017 5 z 5

Půlstoletí s Cimrmanem Půlstoletí s Cimrmanem Zdeněk Svěrák

Opravdu zajímavé historky

22.06.2017 4 z 5

Vzpomínky na Ještěd Vzpomínky na Ještěd Milena Lánská

Skvělé příběhy, po kterých mám tu stavbu ještě radši

20.06.2017 4 z 5

V Buckinghamu otevřeno V Buckinghamu otevřeno Karel Kyncl

Opravdu skvělé, mnohdy velmi zábavné fejetony. Radost číst

20.06.2017 5 z 5

Česká kniha rekordů II. Česká kniha rekordů II. Miroslav Marek

Občas se některý rekord zbytečně opakoval ve více kapitolách, ale jinak leckdy překvapivé zjištění

15.06.2017 4 z 5

Vzpomínky na 20. století Vzpomínky na 20. století Honza Dědek

Možná ještě lepší, než druhá kniha. Tady jsou totiž i osobnosti z jiných oblastí kultůry, než je hudba.

08.02.2017 4 z 5

Live - Rozhovory s hudebníky, kteří hráli v Praze v letech 1990-2004 Live - Rozhovory s hudebníky, kteří hráli v Praze v letech 1990-2004 Honza Dědek

Skvělé rozhovory, zejména ten se Sex Pistols byl povedený, byť by nějací zarytí fandové asi se mnou polemizovali. A také je zajímavé, jak z některých rozhovorů člověk zjistí, že je dotyčný v reálu hrozný ko**t (Iggy Pop, James Brown) nebo je překvapen, jak se pod ulítlou image skrývá příjemně normální člověk (Marilyn Manson, Leningrad Cowboys)

08.02.2017 4 z 5

Rally all in - Autentický román ze světa rallye Rally all in - Autentický román ze světa rallye Petr Poulík

Oproti druhé knize autora strhující a napínavější děj. Mnohem lépe podaná problematika a výrazně čtivější. Docela si dovedu představit, že by kniha byla i delší

16.12.2016 5 z 5

Jak chovat ženu - Román jen pro muže! Jak chovat ženu - Román jen pro muže! Petr Poulík

Tak nějak jsem doufal, že díl bude trochu víc uzavřen. Pasáže o současném dění dobré a čtivé. Pasáže dopisu trochu slabší a pomalejší, Celkově knížka dobrá a za svou cenu příjemná oddychovka na dva večery.

16.12.2016 3 z 5

Atentát na presidenta Atentát na presidenta Mark Lane

Na jednu stranu nechápu, že tahle kniha prošla sítem normalizační cenzury. Na druhou stranu jsem rád, je vážně dobrá

12.06.2015 5 z 5

Retro ČS Retro ČS Michal Petrov

Trochu moc zaměřené jen na trh a výrobky. Uvítal bych více sondu do socialistického života. Trávení volného času, zájezdy s ROH a podnikové obdoby dnešních teambuildingů, nějaké repete TV programů například, nebo třeba popis oslav MDŽ, prostě další věci z té doby, nejen přehled výrobků

25.02.2014 3 z 5

Černá sanitka: Třikrát a dost Černá sanitka: Třikrát a dost Petr Janeček

Některé pověsti značně zajímavé, ovšem jiné, zejmén az poslední části dětských historek už mi přišla trochu mimo původní žánr UL. Ale tak kniha mne potěšila, UL mne baví, takže jsem rád, že jí mám

09.02.2014 4 z 5

Šakalí léta Šakalí léta Petr Šabach

Bože můj to byla nuda. Obdiv každému, kdo ze Šabachových knih natočí zábavnou komedii

11.11.2013 2 z 5

Filmové hvězdy a jejich hlášky Filmové hvězdy a jejich hlášky Robert Rohál

Pěkné, ale celkem znatelné množství chyb, například je uvedeno, že hlášku řekla jiná osoba než tomu tak bylo ve filmu

28.10.2013 3 z 5

Třetí tajemství Třetí tajemství Steve Berry

Nakonec nejlepší co sem od něj zatim četl, je to sice subjektivní, ale vatikánské intriky při volbě papeže jsou pro mne velice zajímavé téma

06.05.2013 5 z 5