Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Vzpomínky Vzpomínky Brian Freeman

Tak tahle kniha je vázně skvělá.. :-) Výborný příběh.. Jen ta představa je trochu děsivá, tedy trochu více.. Ale moc mě to bavilo a musela jsem to rychle dočíst.. :-) Uvidíme, co budoucnost v tomto směru přinese a zda to jednou nebude realita.. Knihu vřele doporučuji :-)

24.08.2023 5 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Zde není jiná možnost než dát pět hvězd.. Kniha od začátku čtenáře vcucne a nepustí.. Ale je hrozně frustrující, jak autorka Lottie neskutečně nakládá.. :-( Celý tým je tak nějak rozhozený a nefunguje.. Případ byl tentokráte hodně komplikovaný a čtenář se musí celou dobu soustředit, není oddech.. Motiv je takový zvláštní, hodně k zamyšlení.. Tentokrát několikrát i slza ukápla a jsem moc ráda, že další díl bude brzy :-) Vřele doporučuji, celou sérii :-)

23.08.2023 5 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

To byla zase pecka!! Výborný příběh, hodně mrazivý a vlastně moc smutný.. a když vám dojde kdo je kdo... tam se to celé spojí a pak už jen dočítáte se zatajeným dechem... Kniha vyvolává mnoho emocí, od začátku do konce... Autorka píše skvěle, proto vřele doporučuji tuto knihu, i všechny další, předchozí i budoucí.. :-)

21.08.2023 5 z 5

Hlas krve Hlas krve Heather Chavez

Po pár dnech od dočtení tak přemýšlím, zda jsem se čtyřmi hvězdami nebyla až moc unáhlená.. A byla.. Je to celé překombinované, partička mladých si vyrazí pít na zakázané místo, jedna z nich se nevrátí domů.. někteří mají okno a tak žijí s pocitem viny a ničí se.. a když se pak čtenář dostane k pointě, tak vlastně ani moc nechápe.. tak snad příště :-)

18.08.2023 3 z 5

Kam se poděla Kam se poděla Amber Garza

Jak se mi autorčina první kniha velmi líbila, tak tahle je taková nijaká.. Nějak jsem se s postavami nemohla spojit, každá jen lže a pak už prostě nevíte, co si myslet.. Asi jsem toto rozuzlení tak nějak čekala, takže žádné překvapení.. ale určitě dám autorce příště zase šanci :-)

18.08.2023 4 z 5

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Souhlasím s TessieP, také mi přijde, že je to nejslabší díl.. Takové plató.. Vlastně se stále něco děje a jako kdyby se nedělo nic.. Kluci jsou venku z Výhně a přesto čelí stejným hrozbám.. Ale také novým.. Řekla bych, že tu není moc nápověda, jak příběh skončí.. Ale fantazie určitě běží na plné obrátky.. :-) A teď už nezbývá než čekat :-)

18.08.2023 5 z 5

Dům tisíce šepotů Dům tisíce šepotů Graham Masterton

Tak toto je Graham Masterton trochu jinak, než jsme zvyklí :-) Atmosféra nebyla špatná, nápad také ne.. Ale jak je člověk zvyklý na Darcy a její strašidelné domy, tak se mi tu nějak věcem nechtělo věřit.. Ale i tak mě to nutilo číst co nejrychleji, abych už věděla, jak to celé dopadlo :-) Strašidelná entita s obrovskou mocí, co je vlastně nakonec trochu směšná.. Takže takový trochu rozpor :-) A asi není dobrý nápad knihu číst, když je venku azuro a horko :-D Ale za deštivých zimních večerů vřele do toho :-)

12.08.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Tak to zase byla jízda.. :-) jednodenní.. :-D Ale to vážně nešlo nedočíst.. :-D Zajímavý příběh, jen možná té brutality bylo až moc, ale to je holt dneska trend, šokovat co nejvíc.. Oblíbené postavy se zase malinko vyvinuly, jen Penn mohl mít trochu více prostoru, tak snad příště.. A doufám, že to příště bude brzy, už teď se moc těším.. :-) Vřele doporučuji celou sérii :-)

08.08.2023 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Kniha se mi z autorčiných líbila nejvíc, jistě se vyvíjí správným směrem :-) Vyprávění formou dopisů je neobvyklé, ale vůbec ne rušivé.. po většínu knihy to nevnímáte.. Je to velmi napínavé, atmosféra úplně úžasná.. Starý viktoriánský dům, daleko od lidí, z části přestavěný na supermoderní, až děsivý.. Oplocený pozemek, se starou zahradou plnou jedovatých rostlin, připomínkou bývalého majitele, vědce na tomto poli.. kterému zemřela maličká dcera na otravu.. Úplně mrazivé.. Do domu přichází nová chůva a začínají se dít strašidelné věci.. Autorka pak postupně odkrývá kostlivce mnoha postav.. Konec je nečekaný, ale vlastně ne zase tak překvapivý.. A nepochybně také uspěchaný, moc rychlý a tak useknutý.. Nicméně za mě si kniha pět hvězd zaslouží a už se těším na autorčinu další knihu.. :-)

07.08.2023 5 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Mě se kniha vlastně moc líbila.. Musím konstatovat, že jsem nikdy nic takového nečetla.. A ten konec byl opravdu překvapivý, ani ve snu by mě to nenapadlo :-) (takový vtípek, kdo četl, chápe :-) ) Ruský překladatel, kterému se dostanou do rukou tajemné listiny o pouti na Yucatanu v 16. století.. conquistadoři.. Mayové.. tajemné spisy.. indiánští bohové.. španělští vojáci a církev.. Překladatel sám je vlastně svou zakázkou vcucnut, vpřed ho žene neodolatelná touha zjistit vše.. A s ním i čtenáře.. Místy docela běhal mráz po zádech.. A konec je brilantní, zjistíte, že jste vlastně četli úplně něco jiného, než jste si celou dobu mysleli :-) za mě mistrovské dílo a doporučuji :-)

28.07.2023 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Velmi oceňuji autorku, že vyslyšela prosby svých čtenářů a ačkoliv to vůbec nebylo původně v plánu, napsala pokračování :-) Protože většinou od tohoto žánru očekáváme "žili šťastně až navěky" :-) a konec prvního dílu toto úplně neuspokojoval :-) chtěli jsme prostě víc :-) a v této knize je to s plnou parádou.. ačkoliv to není celé růžové, naši dva hlavní hrdinové musí čelit mnoha problémům, očekávaným i překvapivým, jejich vzájemná láska, tak pevná před lety i dnes, jim pomůže vše přestát a být silnějšími.. :-) možná jsem to čekala malinko akčnější, od Rylea :-) ale nevadí :-) na konci i slzička ukápla a pak další, protože další díl už nebude :-) a ode mě velké poděkování autorce, odteď už nebudu vždy čekat na překlad :-)

07.07.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha je tu vychválena již mnohokrát, takže vlastně ani nemám moc co dodat :-) Snad jen že s chválou souhlasím :-) Velmi mi vyhovuje autorčin styl vyprávění.. Několik generací "obyčejných" žen, kde každá žije svůj život v době, kdy se celý svět rychle měnil.. válkou.. změnou politické situace.. důsledky..
také jsem si teď knihu užila znovu při čtení na pokračování v rádiu a za mě se to velmi hezky poslouchalo :-) dokonce dvakrát dokola :-D

07.07.2023 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Zde už nemá moc smysl psát dlouhý koment, protože už to vystihlo mnoho lidí přede mnou :-) Kniha je velmi čtivá, takové lehčí čtení o velké lásce, a přece s velkou hloubkou (domácí násilí).. Postavy jsou skvěle napsané, s většinou z nich to prožíváte celým srdcem.. a u těch zbývajících si přejete, aby to bylo jinak :-) Hned se vrhám na další díl, protože prostě musím vědět, jak to celé dopadne :-D A také bych knihu doporučila číst v originále, kdo potřebuje trochu oprášit angličtinu jako já, je to krásný způsob :-)

29.06.2023 5 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Mě se kniha vlastně moc líbila. Je jiná, děj není tak rychlý a plný akce.. Moc se mi líbila hlavní myšlenka skladatele filmové hudby, který se přistěhuje zpět do Yorkshiru, do domu s bohatou historií, lze říci místy temnou a tragickou.. Odhalování tajemství života a smrti Grace, téměř o šest dekád později.. Proloženo zápisky z jejích deníků z druhé světové války.. Plus náš hlavní hrdina ze současné doby má trochu tajemný dar.. Kniha vyvolala mnoho emocí, upřímně často hraničící se syrovým vztekem, smutek.. Za mě opravdu velmi povedená kniha a jistě si přečtu další autorova díla, jen mě mrzí, že jsem se s autorem prvně setkala díky čtenářské výzvě a důvodu, že nás minulý rok opustil.. :-(

23.06.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Kniha se mi líbila, obrázky byly dobrý nápad :-) Jak vyjádřili někteří další, je v knize předěl.. V první části se začnou Teddyho obrázky měnit a je to docela strašidelné :-) Je to duch? Je dobrý nebo zlý? Kdo to byl? Pak se příběh mění v thriller a konči krvavě.. Trochu jako kdyby to k tomu nesedělo.. Ale je fakt, že jsem knihu zhltla za dva dny a to je asi to nejlepší doporučení :-)

15.06.2023 5 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Kniha se mi moc líbila.. Na začátku chvilku trvá zorientovat se v postavách, ale pak už to jede :-) Kdo má rád duchy a nadpřirozeno, bude ve svém živlu :-) Děj úplně frčí, musíte prostě vědět, jak to dopadlo :-) Jedinou výtku bych měla ke korektuře, protože jsem snad ještě v žádné knize neviděla tolik chyb, kniha je skvělá, zasloužila by trochu více péče :-)

13.06.2023 5 z 5

Na stráži Na stráži Dmitry Glukhovsky

Nemohu srovnávat s Metrem, protože to si ještě šetřím, ale tato kniha se mi moc líbila, stejně jako některé další.. Je pravda, že větší akce se nachází až v poslední čtvrtině, ale moc mě bavilo právě vykreslení atmosféry na Stanovišti.. most, který vede do tajemné jedovaté zelené mlhy.. nikdo po něm z druhé strany nepřichází.. Lidé na Stanovišti se bojí, že až jednou někdo nebo něco přijde, bude to zlo.. Rusko už není, po válce je nový stát a řád.. Ten je ale také v troskách.. Dál už nic neprozrazuji, přečtěte si sami, Dmitry je opravdu mistrem postapo :-) Nebo počkejte se čtením na druhý díl, konec je otevřený a čekání do listopadu bude dlouhé :-)

09.06.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Kristýna Trpková

Číst autorčinu prvotinu až po skvělých třech následujících není dobrý nápad :-) Na druhou stranu je vidět výrazný progres.. a jestli bude takto pokračovat, každá kniha lepší a lepší, tak se máme moc na co těšit :-)
Vlastně nehodnotím tento první počin vůbec negativně.. Celá dějová linka je dobře propracovaná, postavy každá úplně jiná a něčím svá, hlavně ty superafektované zlatokopky :-D Faktem je, že děj není oproti dalším knihám tak "nahuštěný", ale proč by vlastně musel být.. :-) Lehčí čtení není horší čtení :-) Proto doporučuji a pokud prvočtenář autorky nebude úplně nadšen, nevzdávejte to s ní, já se na každou další knihu těším jak malá :-)

29.05.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Souhlasím s ostatními, že tento díl je skvělý.. Hned na začátku mě kniha téměř rozbrečela a po chvilce znovu.. Mnoho emocí.. A stále se něco děje.. Dva zdánlivě paralelní příběhy, které vám celou dobu motají hlavu.. Příběh stále graduje, napětí se zvyšuje, smrt si bere mnoho človíčků... A ke konci už zbyly pocity beznaděje, rozervanosti.. Vede to hodně k zamyšlení.. A za ten konec autorku nenávidím.. :-D

18.05.2023 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Souhlasím s dalšími komentáři, že toto je trochu jiná Darcy než jsme zvyklí.. :-) A také jsem začátek moc nepobírala, ale vydržet stálo za to.. :-) Bylo to opět velmi čtivé, mírně strašidelné.. :-) Strašidelný dům to zkrátka je, jen jinak :-) A to se mi líbilo.. Takže doporučuji :-) Hlavně u podivného startu neodložit ;-) :-D

18.05.2023 5 z 5