Martian Martian komentáře u knih

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Pratchett je tak oblíbený a dobře hodnocený, že mu zas a znova dávám šanci a zas a znova jsem zklamaný. Ale už fakt končím, ten styl mi prostě nesedí.

11.01.2022

Hrabě Monte Christo Hrabě Monte Christo Alexandre Dumas, st.

vězeňská část dobrá, zbytek už dost zastaral nebo mě prostě nebavil

10.02.2021

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

Vážně tohle někdo srovnává s Tolkienem? Velké zklamání.

13.12.2020 2 z 5

Rozum do kapsy Rozum do kapsy kolektiv autorů

Téhle knížečce vděčím za hodně :)

21.07.2020 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Pokaždé, když jsem viděl výraz "bílá panička", tak se mi otevírala kudla v kapse. Je to tendenční kniha ukazující bílé ve špatném světle. To bych chápal, kdyby to napsala černá autorka, ale co nutí člověka pohrdat vlastní rasou?

11.07.2020

Kněžka Kněžka Michael Scott

Proč se série jmenuje "Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela", když Flamel je ve skutečnosti jen jedna z mnoha a mnoha vedlejších postav? Příliš se přeskakuje v místech i čase. Ukončování kapitol v tom nejlepším je hrozné. Žádnou postavu jsem si nijak zvlášť neoblíbil. Série zdaleka nenaplnila moje očekávání.

29.03.2020

Alchymista Alchymista Michael Scott

docela mě pobavila představa starého božstva závislého na počítačových hrách

22.02.2020 4 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Nejlepší kniha o holokaustu, kterou jsem četl.

16.02.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Přečetl jsem tři díly téhle série, ale nadšený z toho nejsem. Hra a příběhy v ní mě chytly mnohem víc. V knihách je až moc politiky a míst, kde se nic moc neděje.

20.12.2019 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Detektivka není můj žánr, nicméně kvůli Rowlingové jsem udělal výjimku. Ale jsem zklamaný, to vyšetřování mě nebavilo.

19.11.2019 2 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Celkem dobrý příběh, ale mám podstatnou výtku - takhle by to po jaderné apokalypse nevypadalo. Až příliš samozřejmě přešli do stavu středověké společnosti.

16.10.2019 3 z 5

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

Škoda, že Eco tak zajímavé téma uchopil tak nudným způsobem.

12.10.2019 3 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Kniha pomůže pochopit, jaký byl Hitler člověk a jak mohl dokázat to, co dokázal.

08.08.2019

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Jen pro Tolkienovy hardcore fanoušky.

08.06.2019 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Tak nevím, asi nemám smysl pro humor, protože jsem se ani jednou nezasmál. Myslím, že je to přeceňovaná kniha.

05.06.2019 2 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Silný příběh silné ženy. Jen ten románek na konci mě nebavil. A taky mi chybělo potrestání toho netvora. Jinak to bylo velmi čtivé.

17.05.2019 4 z 5

Lilith Lilith George MacDonald

Až moc symbolické a abstraktní. Skoro celou dobu jsem nevěděl, o co jde, co tím chtěl autor říct. Asi jsem nechápavý...

19.04.2019 2 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Pro četbu Babičky asi musí být člověk ve stejném psychickém rozpoložení jako Němcová, když ji psala.

25.01.2019

Tohle mě bavilo, Zibura je docela vtipný.

10.01.2019 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Ten Rikitan je tak nereálná postava, až jsem se tomu musel smát. Ale tohle dušínovství k Foglarovi prostě patří. Asi nikdo nemá rád poučování, jak být správným chlapcem, tedy podle Foglara, jehož představa je dnes už úplně mimo realitu. Zelená příšera tomu dává aspoň nějaké napětí.

06.01.2019 3 z 5