Marla Online Marla komentáře u knih

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Jsem mile překvapená, je to zábavné, odpočinkové a dobře uvěřitelné čtení z dob dávno minulých. Místy jsem se docela s chutí zasmála, určitě se poohlédnu i po dalších dílech.

26.03.2024 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Klevisová umí! Velmi napínavé čtení, dobře vykreslené prostředí i postavy.

24.03.2024 5 z 5

Prvotřídní vražda Prvotřídní vražda Ann Granger

Velice zábavné a oddechové čtení, místy velmi vtipné/viz definice zátiší:))/. Knihy této autorky mě zatím nikdy nezklamaly, určitě si obstarám i další díly této série, zase jsem jako první četla třetí díl:))

24.03.2024 5 z 5

Teď to trochu štípne Teď to trochu štípne Anna Tarneke

Zábavné, svižné a s nadhledem psané. Bavila jsem se.

18.03.2024 5 z 5

Lanýže Lanýže Lenka Horňáková-Civade

Z té knížky voní slunce, levandule, lesy, prach a déšť a lanýže. Zní z ní smích, řeči, vítr a šum stromů. Dýchá z ní klid, pohoda, starosti, smutky, radosti a život. Je to moc milé a příjemné čtení.

16.03.2024 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Ponuré, smutné, depresivní a velmi čtivé.

25.02.2024 5 z 5

Klub odložených žen Klub odložených žen Olivia Goldsmith

Nesrovnávat s filmem! Film je komedie jak se patří, kdežto kniha je spíše svižné psychologické drama s komediálními prvky. Moc hezky se čte, o čemž svědčí, že to čtu již poněkolikáté.

25.02.2024 5 z 5

3x na horké stopě 3x na horké stopě Miroslav Macek

Mně se to líbilo. Vtipné, ironické a roztomile nafrněné parodie méně známých hrdinů klasických detektivek se za mě autorovi docela povedly.

21.02.2024 4 z 5

Druhé jaro Mimi Tulipanové Druhé jaro Mimi Tulipanové Susanna Kubelka

Zase jsem se nechala nachytat. Knihy od této autorky nemám ráda, žádná se mi ještě nelíbila a přece jsem tomuto dílu dala šanci. No to jsem si dala! Něco tak hrozného jsem se už dlouho nepokoušela číst. Naštěstí půjčeno a rychle vráceno. Nedá se nic dělat paní Kubelko, vaše knihy pro mě prostě nejsou to pravé.

21.02.2024 odpad!

Nejdřív jsem byla při čtení trochu rozpačitá a přemýšlela jsem, že knihu odložím nedotčenou. Pak jsem se najednou začetla a dočítala jsem s úsměvem, ba i smíchem, protože je to velmi vtipná a zábavná kniha a gratuluji autorce k jejímu napsání, k tomu, že se nebála ji vydat a k tomu, že přes všechny své strachy cestuje do takových dálek.

14.02.2024 4 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Kdyby to byl/ale není!/, poslední díl, bylo by to to nejdůstojnější zakončení série, jaké si čtenář může přát. Ani jsem nevnímala případ samotný, tak mě pohltila Gamacheho rodina a tak moc jsem jim všem držela palce, že jsem si pak knihu musela přečíst ještě jednou, abych zjistila, co se vlastně vyšetřuje. A že to byl případ! A zase jsem při čtení hledala na Googlu, dojímala se a nedýchala napětím a souhlasně pokyvovala hlavou, protože rodina, láska a přátelství jsou na světě to nejdůležitější.

12.02.2024 5 z 5

Zmizení Stephanie Mailerové Zmizení Stephanie Mailerové Joël Dicker

Neuvěřitelně vtipná, zamotaná a napínavá detektivka. No! Detektivka! Spíše kniha naplněná více či méně podivnými lidmi, jejichž seznam jsem si chtěla začít psát, než jsem zjistila, že je v přehledu na konci knihy, a zápletkou tak zamotanou a absurdní, že stálo za to knihu dočíst. Já tedy jsem si čtení opravdu užila a při některých situacích v ní líčených jsem se fakt nahlas smála.

03.02.2024 5 z 5

Celý den drobně prší (Výbor z deníků 1920–1937) Celý den drobně prší (Výbor z deníků 1920–1937) Jaroslav Foglar

Knih od Jaroslava Foglara i knih o něm máme doma slušnou sbírku, takže toto je taková, možná špatně řečeno, třešnička na dortu. Byl to úplně obyčejný člověk, jak jsem kdysi měla tu čest ho poznat, deníkové zápisy jsou velmi zajímavé a snad jsem jen občas měla při čtení trochu ostych, jako když se mu hrabu v soukromí.

Víc než jen vietnamská kuchařka Víc než jen vietnamská kuchařka Long Tran

Knížku jsem si přála na vánoce a Ježíšek mi ji opravdu přinesl:). Moc pěkné zpracování, recepty i povídání okolo velmi zajímavé a co mě potěšilo, že spoustu ingrediencí seženu i v obchodech provozovaných Vietnamci ve svém okolí. I když výlet do Sapy by také nebyl k zahození.....

Život v Paříži, můj splněný sen Život v Paříži, můj splněný sen Lisa Anselmo

Zpočátku poněkud uplakané, ovšem při dalším čtení zjistíte, jak velice důležité jsou zdravé rodinné vztahy a jak velkou paseku dokáže nadělat manipulativni, být blízká osoba. A moc jsem držela autorce palce, aby se jí povedlo začít žít svůj opravdový život.

Skauti na Otavě Skauti na Otavě Josef Pavel

Roztomilé prázdninové čtení.

21.01.2024 5 z 5

Místo na světě: Všechny vůně domova Místo na světě: Všechny vůně domova Frances Mayes

Asi každý má nějaké místo kterému říká domov, je mu tam dobře a rád se tam vrací. Z knihy dýchá pokoj, klid a láska a voní i pár receptů. Milá, odpočinková a relaxační kniha.

04.01.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Temný a velmi zamotaný díl. Dočítala jsem za /letos/mírného rachotu petard a ohňostrojů a prahnu po dalším díle. Prosím, kdy bude j k mání?

01.01.2024 5 z 5

Po hlavě do podivna Po hlavě do podivna Martina Heš

Velmi zajímavá kniha o opravdovém žití života .

29.12.2023 5 z 5

Midasovy vraždy Midasovy vraždy Pieter Aspe (p)

Příběh a zápletka výborné, postavy děsně nesympatické.

29.12.2023 3 z 5