Marky48 Marky48 komentáře u knih

Vánoční kdože, cože?! Vánoční kdože, cože?! Nofreeusernames (p)

Od téhle novely jsem dostala všechno, co jsem chtěla. Vánoční atmosféru, spoustu sarkasmu, chatové konverzace, popkulturní narážky i roztomilou romantiku. Prostě všechno, co Ola umí, převázané červenou mašlí. A teď si jdu pustit Grinche, abych to nějak dorovnala :D

11.11.2023 5 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Při čtení téhle knihy jsem se zamilovala, a to hned několikrát: do postav, do Šanghaje dvacátých let, do nádherného způsobu, jakým autorka pracuje se slovy. Každou stránku jsem otáčela s nadšením i obavami, co se stane dál. Proplétala jsem se uličkami velkoměsta, intrikovala spolu s gangy a snažila se přijít na kloub záhadné nemoci. Naše zakázané vášně budu ještě dlouho chválit

14.06.2022 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tak tohle bylo hoooodně velké překvapení. Nemyslela jsem si, že mě v rámci YA dokáže ještě něco TOLIK překvapit, ale Prokletému roku se to povedlo. Tahle kniha má snad všechno, co byste si mohli přát: tajuplnou atmosféru, osobitou protagonistku a neotřelou zápletku. Zároveň se celý příběh odehrává v patriarchátu, kde lidé věří, že ženy oplývají magií a dokážou tak svést muže na scestí. Je to vůbec taková dobrá sonda do lidské psychiky a společnosti - a poděkování mě naprosto rozsekalo.

11.03.2020

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Druhý díl série Nástrojů smrti mě ale i přes skvěle propracované postavy a milý styl autorky nezaujal tolik jako ten první. Podle mě se nic zásadního nestalo a na další knihy mi zůstaly podobné otázky jako po prvním dílu. Prostředí série je skvěle vymyšlené, ale v tomto dílu mi přišlo trochu nevyužité. Proto dávám Městu z popela dvě hvězdičky.

02.01.2015 2 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Trochu zklamání, ale myšlenky Johna Greena zůstávají skvělé...

18.12.2014 3 z 5