markuc markuc komentáře u knih

Kokain Blues Kokain Blues Kerry Greenwood

Dobra, ctiva kniha, ale cekal jsem vice - kriminalni zapletka je moc jednoducha (ale chapu vzhledem k obdobi, kdy se kniha odehrava), kazdopadne na me az moc zbytecneho popisu (treba co maji zeny na sobe). V neposledni rade je ale samotna "Fischerka" az moc dokonala, skoro az "superhrdinka", nedokazal jsem s ni moc sympatizovat. 70%

21.05.2018 3 z 5

Moskva Moskva Jack Grimwood (p)

dobre napsana kniha - napinavy thriller, temna detektivka (misty skoro jak soucasna severska detektivka), vyborne napsane postavy, precizne popsane prostredi - dobre se cte, rozhodne tedy doporucuji

25.04.2018 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

kniha se cte velmi dobre...prolinani jednotlivych casovych linii je velmi osvezujici...je zde pritomno vse potrebne - napeti, strach...kniha ma dobrou gradaci a sympaticke postavy (se kterymi se dokazete ztotoznit)...za me jedna z nejlepsich knih, co jsem cetl

23.03.2018 5 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Nicmoc cteni (asi jsem nebyl naladen na tu spravnou esoterickou vlnu), docela nezajímavé a vagni - vyhodu spatruji v tom, ze to je kratke, docela dobre se kniha cte a Japonsko bych nekdy rad navstivil...

27.02.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

velke zklamani, dost prazdnych mist, velmi slaby dej, ocekavatelna pointa

18.01.2018 2 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

vyborne zakonceni, suchy humor, drsna akce - samozrejme se nejedna o zadne veledilo, ale o vybornou oddychovku... a tudiz si ji mozna dam nekdy podruhe

18.07.2017 4 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

narez od zacatku az do konce, skoda kratkosti knihy (spis muj povzdech, nez kritika) - druhy dil z meho pohledu nutnosti

12.07.2017 4 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

celkem ctive, ale velmi predvidatelne

20.06.2017 3 z 5

Mona Mona Dan Torsten Sehlberg

dobra kniha, velmi ctiva, zajimavy pribeh (i kdyz misty mi pripada trochu pritazeny za vlasy a předvídatelny)

01.06.2017 4 z 5

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

takova utopisticko-romanticka scifi, ale na me moc malo scifi a zbytecne hodne romantiky
(pozn. prvni dil jsem necetl a treti asi cist nebudu)

12.07.2015 3 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

prestal jsem cist, knizka mne naprosto nebavi - chybi hlavne jakykoliv dej, jde totiz jen o soubor jakychsi historek, ktere ani nejsou strasidelne (protoze autor do vypraveni dava svoje dojmy a historka tak ztraci tempo). Kazdopadne se rozhodne nejedna o detektivku, to v zadnem pripade.

15.06.2015

Než pomine tvůj hněv Než pomine tvůj hněv Åsa Larsson

Ano, od třetí knihy série jsou to konečně detektivky. Sice ne nějak extra výborné, ale už se to dá číst.

27.04.2015 3 z 5

Temná stezka Temná stezka Åsa Larsson

Konecne detektivka, vlastne prvni z cele serie - knihy predtim jsou spis takova "zenska detektivka" (to je neco jako cervena knihovna rizla pseudodetektivnim story). K mistrum zanru ma sice jeste autorka deleko, ale uz se to da cist a je to rozhodne napinavejsi/zajimavejsi.

Mam ve ctecce jeste dalsi dva dily serie, tak uz se jich tak nebojim, jako po prvnich dvou.

14.04.2015 3 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Tak potvrzuji se ma slova z komentare u prvni knihy serie - jde zatim o nejslabsi severske detektivky. Resi se v podstate jen subjektivni emoce jednotlivych postav (hlavne zen) a pribeh se vyresi vetsinou sam a nahodou. Slabotka a lituji, ze mam zakoupenych vice knih teto serie.

28.03.2015 1 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Asi nejhorsi zastupce serverske krimi, co jsem cetl. Naprosto zadna detektivni cinnost se nekona - vubec bych se nedivil, kdyby v dobe psani byla autorka tehotna (anebo nekdo z blizkych), protoze se v knize neresi nic jineho nez tehotenstvi a pocity zenskych postav (ktere jsou ale jinak naprosto nezajimave).

Kniha ma jedno plus, je celkem kratka (asi jen tri sta stran) a cte se celkem v pohode, i kdyz jsem se do cteni obcas musel nutit - protoze tech zbytecnych "kecu" kolem je tam fakt presprilis.

Jsem zvedav, zda dalsi knihy serie budou lepsi (podle hodnoceni to tak vypada).

18.03.2015 1 z 5

Léto Léto Rod Rees

Celkem nuda a sed, cela trilogie docela zbytecna a nudna. Autor ma evidentne rad svoje "originalni" zkratky a nazvy, je jich tudiz plna cela kniha - diky tomu se to vsak spatne cte. Ale hlavne je kniha naprosto neoriginalni a ctenar presne vi, co se bude dale odehravat a proc - zadne prekvapeni se nekona.

08.03.2015 2 z 5

Ostrov Antrax Ostrov Antrax Nelson DeMille

Kniha se mi libila, je velmi ctiva a chytlava. Humor hlavniho hrdiny je velmi suchy, ale takovy mi sedi. Pribeh je trosku predvidatelny, ale nic hrozneho.

19.07.2014 4 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

kniha se mi libila, sice trochu moc zenska, ale dala se cist a napeti se taky obcas dostavilo, takovy lepsi prumer za me

26.04.2014 3 z 5

Syn větru a prsatý muž Syn větru a prsatý muž Josef Formánek

Sice porad docela dobra kniha, ale pro me asi nejslabsi od Formanka, byl jsem od nej zvykly na lepsi pribehy. Tento mi prisel takovy utahany a nudnejsi a hlavne predvidatelnejsi.

01.04.2014 3 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Kniha me docela zklamala, pribeh je dost slaby a vlastne bez "zapeklitych" pasazi. Skoda, spis nuda.

01.04.2014 2 z 5