marketav94 marketav94 komentáře u knih

Tak tady jsem opravdu narazila na kousek, který mi nesedl. Za mě bohužel ztráta času, tedy asi dvou dnů. A jsem ráda, že co se týče toho rozsáhlého slovníku sprostých slov v téhle knize se s mnoha čtenářkami shodneme :). Mám ráda romantické příběhy, ale tady to prostě nezafungovalo.

Více dojmů v recenzi na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/georgina-guthrie-laska-podle-shakespeara-1-daniel-aubrey

10.09.2017 2 z 5

Svítání Svítání Virginia Cleo Andrews

Vidím, že na tuhle knihu jsou velmi rozporuplné názory. Pro mě to bylo první seznámení s autorčinou tvorbou. Nebylo to špatné, jen to nesmíte brát úplně vážně. Možná před pár lety bych tuhle knížku hltala, dnes to pro mě byla taková telenovela, kde o sebeneuvěřitelnější zvraty není nouze. Do pokračování zatím půjdu a dál uvidíme.

Více dojmů v recenzi na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/virginia-c-andrews-saga-rodu-cutlerovych-1-svitani

10.09.2017 3 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Tentokrát pan Sparks tolik nezamával s mými pocity. Jelikož jsem od něj četla mnohem emotivnější knihy, tak tuhle řadím spíše k těm slabším. Příběh pro mě vygradoval hned na začátku a pak byla taková dlouhá dohra. Bylo to příjemné letní počtení, téměř jednohubka, ale konkrétně do tohoto Sparksova románu bych narozdíl od jiných už znovu nešla.

Více dojmu v recenzi na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/nicholas-sparks-utek-do-samoty

10.09.2017 3 z 5

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

Jako fanoušek duchařin jsem si naprosto přišla na své. Kniha má své mouchy, je předvídatelná a místy zabíhá až do zbytečných odboček. Není to žádný akční děj a nečekejte ani nějaká velká překvapení. Ale na druhou stranu je kniha protkaná zlověstnou a plíživou atmosférou, kterou autorka opravdu umí napsat! Ve výsledku jsem byla spokojená a čtení jsem si užívala.

Více dojmů v recenzi na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/barbara-erskine-ukryt-pred-svetlem

10.09.2017 4 z 5

Slavičí píseň Slavičí píseň Fiona McIntosh

Dojemný příběh, který obsahuje nejen hrůzy války a romantickou dějovou linku, která vás chytí za srdce, ale také se podíváte do mnoha exotických koutů světa a seznámíte se s jejich kulturami. Velmi pestrý příběh, který vám poskytne sondu do života milionů lidí, jež válka navždy změnila.

Více v recenzi na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/fiona-mcintosh-slavici-pisen

15.10.2016 4 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Nenáročné čtení na pár letních dní. Na začátku vás kniha vtáhne do idylické, přátelské atmosféry, zasmějete se a budete chtít být na místě spolu s postavami v této knize. Ale jelikož je to Nicholas Sparks, tak čekejte, že nakonec zamává s vašimi emocemi. Už při čtení první části knihy jsem cítila, jak se ve vzduchu vznáší nějaký nepěkný zlom a samozřejmě jsem doufala, že to nenastane. A pak najednou obrátím stránku a všechno to spadne. Mně zůstala jen otevřená pusa a slzy v očích, když jsem si zrekapitovala, co se mělo stát a co se pak stalo. Zajímavá je struktura příběhu, kdy se dvě části knihy odehrávají v jiných časových rovinách. Jen mi pořád vrtá hlavou otázka, zda to na konci nevytvořilo čtenáři k postavám trochu odstup. To bude už asi individiální. Ale celkově se mi kniha moc líbila.

Celá recenze na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/nicholas-sparks-volba

19.08.2016 4 z 5

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

Tohle není žánr, který bych vyhledávala, ale viděla jsem film, a tak jsem se chtěla seznámit i s knižní předlohou. Musím říct, že kniha se od filmové adaptace dost liší, přišla mi méně akční, nedolehl na mě ten pocit izolovanosti a samoty. Na druhou stranu je kniha rozhodně realističtější, vrhá na celý příběh nové světlo. Dozvíme se hodně o postavách, co je přivedlo k traperům, o kožešinovém byznysu i historickém vývoji v Americe v první polovině 19. století. Zajímavé byly momenty, kdy si postavy musely v divočině poradit a vystačit pouze s tím, co příroda nabízí. V tomhle světě moc nemáte na výběr. Tady platí úplně jiná pravidla. Kniha mě rozhodně seznámila s dosud nepoznanými věcmi, ale jak už jsem řekla, nestrefila se mi úplně do vkusu. Ale i tak to pro mě byl dobrý doplněk po shlédnutí filmu.

Celá recenze na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/michael-punke-zmrtvychvstani

19.08.2016 3 z 5

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Moc hezký příběh s překvapivým závěrem. Bylo svělé si s postavami prožít několik dekád života a zároveň si představovat všechna ta místa v Británii, kde se děj odehrává. Autorka je výborná vypravěčka. Za mě určitě skvělý tip, pokud se chcete na chvíli ztratit do jiného světa. Tajemství, legendy, fantazie, dávná historie a klima britských ostrovů a k tomu příběh, při jehož čtení budete mít pocit, že v něm s postavami žijete a stárnete také.

Celá recenze na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/barbara-erskine-na-pokraji-temnoty

19.08.2016 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Kniha, která nás zavede to poměrně netradičního prostředí, do opuštěných končin vzdáleného a izolovaného Islandu. Jsou tu sice nějaká ta hluchá místa, ale zato také spousta překvapivých a mrazivých scén, občas jsem se bála tak, že jsem si říkala, jestli vůbec chci vědět, co z toho bude. Závěr jsem si pro jistotu nechala až na ráno. :)

Podrobnější recenze na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/yrsa-pamatuji-si-vas-vsechny

13.08.2016 4 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Řadím se k těm, kterým se Bába Motyka líbila. Ale opravdu to není čtení pro každého. Autor má velice specifický, občas bych řekla až avantgardní styl psaní, ale dokáže tím navodit skvělou atmosféru a také probudit představivost. Mě tenhle styl bavil, dobře se mi četl a kniha mi ubíhala velmi rychle. Kniha je mrazivá a tajemná až do konce, u některých částí jsem se hodně bála. Konec byl takový, jaký byl, ale když se nad tím zamyslím, tak to knize na tajemnosti ještě přidává. Nemusíme vědět všechno. Postavy v knize chtěly vědět víc a jak to dopadlo. Takže, čtenáři, vem si z nich příklad. Za mě velmi neobyčejné čtení, které se vymyká tomu, s čím se běžně setkáváme.

Podrobnější recenze na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/marko-hautala-baba-motyka

13.08.2016 4 z 5