MarkétaS MarkétaS komentáře u knih

Příspěvek k dějinám radosti Příspěvek k dějinám radosti Radka Denemarková

Pro mě rozhodně kniha letošního podzimu. Doopravdy hluboký zážitek, který budu ještě dlouho zpracovávat. Denemarková je úžasná spisovatelka, čtenář si musí její texty zasloužit, ale stojí to za to. Ty nejlepší věci v životě nikdy nepříjdou snadno a vyžadují námahu, stejně tak to je s literaturou....

14.11.2014 5 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Je to skvělá kniha, kdyby to nebylo zase dokola to, na co jsme od Urbana zvyklí, gotika, záhady, vraždy, tajemná pražská zákoutí. Všechno to se mi líbí, ale nejsem na to zvědavá v každé knize...

22.03.2011 4 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Cha, Palahniuk a jemu podobní si až teď hrají s hranicí vkusu, pánové, my už to tu máme a je to fakt nářez:D

22.03.2011 5 z 5

Valérie a týden divů Valérie a týden divů Vítězslav Nezval

Perfektní variace na gotický román, je skvělé vidět, že v české literatuře je kvalitní a zároveň čtivá kniha.

17.03.2011 5 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Četla jsem to trochu z povinnosti, je to kanonické dílo, proto by se slušelo mít to přečtené. Ale Goethe mě naprosto dostal. Zvláště první část je vynikající, s druhou jsem měla už trochu problémy, protože obsahuje velmi detailní antické reálie a v tom trochu plavu. Ale celek překvapující a skvělý.

29.12.2010 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Kniha, která ve své době posunula hranice literatury. Naprosto femonemální dílo s postavou, která sice není sympatická (mimochodem, proč bychom měli hlavní postavy vždycky milovat?!), ale má takový vnitřní náboj, že skoro trhá listy knihy.

23.11.2010 5 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Prý jeho nejlepší kniha. S tím teda nemůžu souhlasit, když má něco rysy detektivky, což tohle má, očekávám, že mě to na konci překvapí. Tady bylo jasné, kdo je pachatelem už velmi brzy. Ale nejvíc mě uchvátil závěr, to by vydalo na celou knihu.

23.11.2010 3 z 5

Prolínání světů Prolínání světů Tomáš Halík

Vynikající kniha o světových náboženstvích, není to ale nějaká religionistická encyklopedie, popisuje náboženství tak, jak je prožíváno.

23.11.2010 5 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Kdyby jste si místo lesbického dosadili heterosexuální je to docela obyčejný románek, ale autorčina znalost dobových reálií to všechno pěkně ozvláštňuje.

30.11.-0001 4 z 5

Hledání ztraceného času I. – Svět Swannových Hledání ztraceného času I. – Svět Swannových Marcel Proust

Čteno asi třikrát a pořád mám v tom co objevovat. Setsakramentsky těžké na orientaci ve spletitých souvětích, ale stojí to za to.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Jeden z mála chytrých, nesentimentálních románů o lásce.

Cesta na jih Cesta na jih Michal Ajvaz

Fascinující text. Princip koule v kouli, ve které je další koule a v té kouli další a tak dál, mě naprosto ochromil, chvílema nevíte, kdo co komu vypráví, ale v tom spočívá ten strhující zážitek.

Basket Flora Basket Flora Jan Pelc

Tak tohle byla fakt brutální sranda. Doslova brutální.

Babička Babička Božena Němcová

Podle mě knize dost ublížilo, že je zařazená do povinné četby. I když mě se líbila, i když jsem ji četla v nějakých dvanácti. Ale časem tam člověk objevuje další vrstvy. Myslím, že jich sama ještě několik najdu.

Anna Kareninová Anna Kareninová Lev Nikolajevič Tolstoj

Klasika světové literatury. A slovo klasika nemyslím nijak hanlivě, naopak.

30.11.-0001 5 z 5

Anička Skřítek a Slaměný Hubert Anička Skřítek a Slaměný Hubert Vítězslav Nezval

Česká Alenka v říši divů, akorát trochu nonsensovější a náročnější.

30.11.-0001 4 z 5

Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

Nádherná kniha, skvost literatury pro děti. Počítá asi s trochu poučenějším dětským čtenářem, ale dětem přece neublíží se trochu zamyslet. Je to krásná nonsensová hra, zvláště poezie, která se tam objevuje je okouzlující. Burtonova verze s tímto nemá nic společného.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

V celku dobré počtení, ale nechápu to davové šílenství, které tuto knihu provází. Coelho má mnohem lepší texty.

30.11.-0001 3 z 5