MarkétaLore MarkétaLore komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Přišlo mi to celé takové originalní, hlavní vyšetřovatel , drsnej chlápek s problémy (chlast, nadřízení, opuštěnost), vrah byl tak originální, že jsem ho díky té originalitě vůbec netipovala, to mě trochu naštvalo. Bylo to taky originálně morbidní. Dávám jednu hvězdičku minus za to, že vrah je zahradník, a druhou za toho tajícího sněhuláka. Napínavý to bylo, ale jako 89 nejlepší kniha vůbec? A co ten plísňař?

25.11.2014 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Tak právě dočteno, za 28 let jedna z mála knih u kterých jsem nakonec brečela, ne proto že je tak sladký, ale že je tak opravdový. V knize je spoustu posatav, některé jsem milovala, některé nenáviděla. Nemůžu prozrazovat děj. Každý má jiný vkus, největší zklamání je z největších očekávání, u mě je tahle kniha úplně nejvíc.

20.11.2014 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

tak je to víc než 10 let co mně kniha padla do oka v knihoně, a moc se mi,líbila. přečetla jsem sérii 1, 2 i 3 jedním dechem dál ji už ale číst nebudu, počkám si na seriál.

07.11.2014 5 z 5

začátek člověka navnadí, jako že to bude něco nevšedního, ale bohužel.

06.11.2014 4 z 5

Z kola ven Z kola ven Outi Pakkanen

Dobrý nápad, lehké čtení, konec mě bohužel opět zklamal. Občas mi příjde že někteří autoři detektivek začnou psát dřív než vymyslí kdo je vrah.

06.11.2014 4 z 5

Mně se kniha velice líbila, po každé knize od Coelha zůstane takový ten pocit naděje.

27.10.2014 5 z 5

Mrtvola v lázni Mrtvola v lázni Lindsey Davis

Dost nuda. Mně to přišlo nejslabší ze všech knih Falkonovi...

22.10.2014 3 z 5

Justina aneb Prokletí ctnosti Justina aneb Prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

Tak jako čtivé to bylo, a pochopila jsem co je to anální sex. Filosofie v tom není. Nedoporučuju. Je spoustu jiných hezkých knížek. Pokud potřebujete vysvětlit svému pubertálnímu dítku, že když ho nějákej blázen chytne a zavře i tohle se s ním může dít, no prosím. já z toho mám díky této knížce panickou hrůzu doteť.

21.10.2014

Z pravěkých ság - Nesmrtelný Z pravěkých ság - Nesmrtelný Jan Padych

Doporučuji spíš štorcha , pro mě Štorchistu docela zklamání, pamatuji si že konec se mi nelíbil.

21.10.2014 4 z 5

Lví král Lví král Walt Disney

V kině jsem brečela, pak jsem dostala knížku. Opravdu silný příběh.

21.10.2014 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

tak ta byla krásná

20.10.2014 5 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

četla jsem ji ještě před maturitou, i když nebyla povinná, myslím že se mi líbilo to jméno hlavní hrdinky. Četlo se to špatně , a to tak, že jsem se kolikrát přistihla že nevím co čtu. Ale kniha byla krátká , s jednoduchým příběhem, a atmosféru měla. Dočetla jsem ji.

20.10.2014 4 z 5

knížka mi trochu zadrhávala ke konci. Čekejte docela čtivý příběh jednoho dne člověka kteý zůstal člověkem.

20.10.2014 5 z 5

Život ve staletích - 13. století Život ve staletích - 13. století Vlastimil Vondruška

přečtené celé, moc líbilo.

19.10.2014 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Četlo se mi to dobře, a od té doby vím na jaké typy si mám dávat pozor.
A ano- taky si myslím že literární styl realismus není moc čtivý
takže- když Maupassant tak Miláček
a když realismus tak Miláček

Mefisto Mefisto Klaus Mann

Velice aktualní téma, četla jsem zbožný tanec ten mě přivedl k mefistovi, Klaus Mann umí.

18.10.2014 5 z 5

Toulky českou minulostí 2 Toulky českou minulostí 2 Petr Hora-Hořejš (p)

mám všechny díly, tenhle je nejkrásnější

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Nečetla se mi snadno, možná proto že ačkoliv jsem neviděla film , věděla jsem jak to dopadne. Nebyl v tom ani kousek naděje. Lautnera jsem nechápala, měl být odvážnější, ale to asi bylo dobou.

18.10.2014 4 z 5

Dvojčata a Claudine Dvojčata a Claudine Enid Blyton

17 let zpátky a pořád vzpomínám, co víc je možné čekat od knížky.

17.10.2014 5 z 5

Kam se vytrácí láska Kam se vytrácí láska Lenka Lanczová

četla jsem ji tak v 17 ti letech. Z recese na doporučení že je to kravina. Popravdě nic moc. Nesmyslně dělí svět na dívčí a chlapecký, nechá je střetávat leda při dilematech typu: mám se opalovat s horním dílem plavek nebo ne. ? Ne nebudu, můj přítel má radši bílá prsa. Až na ten incest to byla i nuda. Lanczová plete holkám hlavy, ale čte se snadno.

17.10.2014 1 z 5